Op 1 januari speelt het Nederlands Blazers Ensemble haar 50ste Nieuwjaarsconcert

vrijdag 31 december 2021

Het Nederlands Blazers Ensemble speelt op 1 januari traditiegetrouw haar Nieuwjaarsconcert in het Concertgebouw van Amsterdam. En dit jaar zelfs voor de 50ste keer! Dit is ook het thema van dit jaar: 50 jaar Nieuwjaarsconcert.

Vanwege de geldende RIVM-maatregelen kan het trouwe publiek zich niet verzamelen in het Concertgebouw. Maar dit mag de pret niet drukken. Want ook daarvoor heeft het NBE een alternatief bedacht. Dit jaar mag het publiek namelijk voor een deel bepalen wat er gespeeld wordt tijdens het concert. Zo werd 'Drowning by numbers' uitgeroepen tot publieksfavoriet in ronde 1: De Klassiekers! Emma Wortelboer leidt het programma in en luidt het ook weer uit.


Om dit gouden jubileumconcert extra luister bij te zetten, zijn op NBE.nl achttien video's van absolute NBE-toppers uit Nieuwjaarsconcerten door de jaren heen te bekijken. Want wat hebben de ruim 20 topmusici de afgelopen jaren veel thema's tot leven laten komen. Van 'Lang zullen we ronddraaien' tot 'Roll over Beethoven'. Wie denkt aan mannen in ongemakkelijke zwarte pakken en een Weense wals, kent de Nieuwjaarstraditie van het Nederlands Blazers Ensemble niet.

Op Nieuwjaarsdag blazen de Blazers het publiek vol overgave, feestelijk, vol verrassing, verrukking en ontroering het nieuwe jaar in. Dit doen ze met jonge talenten en muzikanten uit dichtbije en verre streken. Ook dit jaar nodigen de Blazers jongeren tot en met 18 jaar uit om een stuk te schrijven met als thema 'Laat je horen'. Er zijn nauwelijks regels, alles mag en alles kan zolang je het maar zelf verzonnen hebt. Rappers, violisten, blazers, drummers, toetsenisten, singer-songwriters: iedereen kan meedoen. Zondagavond maakte het NBE de winnaars bekend:

Jet Alink (17) uit Bilthoven.
Moïse en Cécile Vermeer (10 en 12) uit Rotterdam.
Femke Schram (16) uit Balk (Friesland).

Het nieuwjaarsconcert van het NBE is zaterdag 1 januari 2022 om 19.00 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

Nicolas krijgt in Polen onverwacht gezelschap van vrijgezel Tine. Nicole belandt in Oostenrijk bij de spraakzame B&B-uitbater Dirk. Benjamins complimenten vallen in Zürich niet overal in goede aarde bij kinderoppas Inn.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    VRT NWS laat
    02:35
    Journaallus
  • 00:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:55
    Winter Vol Liefde
    01:10
    Gooische Vrouwen
  • 00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:35
    S.W.A.T.
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Xena: Warrior Princess
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:25
    Buffy the Vampire Slayer
    09:10
    Geen uitzending
  • 00:30
    The Golden Girls
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:20
    Huizenjagers
    13:00
    Toasted!
  • 00:45
    New Girl
    13:00
    Big Sky
  • 00:35
    Bar Rescue
    15:35
    Brooklyn Nine-Nine
  • 00:40
    The Real Housewives of Amsterdam
    12:20
    A Place in the Sun
  • 00:15
    Family Law
    12:15
    Snapped
  • 00:25
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:04
    Publireportage
    12:38
    Hallo Roger
  • 01:00
    De Chalet aan de Semois
    12:30
    Het Weekmenu
  • 00:55
    London Kills
    12:25
    New Tricks
  • 01:05
    Hudson & Rex
    12:55
    Storage Wars
  • 00:45
    NOS Journaal Laat
    13:00
    NOS Journaal
  • 01:00
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 00:50
    Fase 8: Femicide
    12:40
    Mega Mindy