Op 1 januari speelt het Nederlands Blazers Ensemble haar 50ste Nieuwjaarsconcert

vrijdag 31 december 2021

Het Nederlands Blazers Ensemble speelt op 1 januari traditiegetrouw haar Nieuwjaarsconcert in het Concertgebouw van Amsterdam. En dit jaar zelfs voor de 50ste keer! Dit is ook het thema van dit jaar: 50 jaar Nieuwjaarsconcert.

Vanwege de geldende RIVM-maatregelen kan het trouwe publiek zich niet verzamelen in het Concertgebouw. Maar dit mag de pret niet drukken. Want ook daarvoor heeft het NBE een alternatief bedacht. Dit jaar mag het publiek namelijk voor een deel bepalen wat er gespeeld wordt tijdens het concert. Zo werd 'Drowning by numbers' uitgeroepen tot publieksfavoriet in ronde 1: De Klassiekers! Emma Wortelboer leidt het programma in en luidt het ook weer uit.


Om dit gouden jubileumconcert extra luister bij te zetten, zijn op NBE.nl achttien video's van absolute NBE-toppers uit Nieuwjaarsconcerten door de jaren heen te bekijken. Want wat hebben de ruim 20 topmusici de afgelopen jaren veel thema's tot leven laten komen. Van 'Lang zullen we ronddraaien' tot 'Roll over Beethoven'. Wie denkt aan mannen in ongemakkelijke zwarte pakken en een Weense wals, kent de Nieuwjaarstraditie van het Nederlands Blazers Ensemble niet.

Op Nieuwjaarsdag blazen de Blazers het publiek vol overgave, feestelijk, vol verrassing, verrukking en ontroering het nieuwe jaar in. Dit doen ze met jonge talenten en muzikanten uit dichtbije en verre streken. Ook dit jaar nodigen de Blazers jongeren tot en met 18 jaar uit om een stuk te schrijven met als thema 'Laat je horen'. Er zijn nauwelijks regels, alles mag en alles kan zolang je het maar zelf verzonnen hebt. Rappers, violisten, blazers, drummers, toetsenisten, singer-songwriters: iedereen kan meedoen. Zondagavond maakte het NBE de winnaars bekend:

Jet Alink (17) uit Bilthoven.
Moïse en Cécile Vermeer (10 en 12) uit Rotterdam.
Femke Schram (16) uit Balk (Friesland).

Het nieuwjaarsconcert van het NBE is zaterdag 1 januari 2022 om 19.00 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    02:00
    VRT NWS laat
  • 09:00
    Lentebeelden
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 10:09
    Simon
    06:00
    Tik Tak
  • 09:35
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:30
    Geen uitzending
    09:55
    Wordt aangekondigd
  • 09:20
    Geen uitzending
    13:30
    Departure
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    08:35
    De ambachter
  • 09:45
    Manifest
    02:10
    Geen uitzending
  • 09:25
    The First 48
    02:05
    Geen uitzending
  • 09:25
    Interior Design Masters
    02:05
    First on Scene
  • 09:40
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:10
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:45
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:45
    Open Vuur
  • 09:45
    Murdoch Mysteries
    02:30
    Inspector George Gently
  • 10:10
    Below Deck Mediterranean
    03:30
    Grey's Anatomy
  • 10:00
    NOS Journaal
    02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 09:50
    Nieuwsuur
    03:10
    NOS Gesprek minister-president
  • 10:10
    Clangers
    02:25
    De Grannies van Amsterdam