Op 1 januari speelt het Nederlands Blazers Ensemble haar 50ste Nieuwjaarsconcert

vrijdag 31 december 2021

Het Nederlands Blazers Ensemble speelt op 1 januari traditiegetrouw haar Nieuwjaarsconcert in het Concertgebouw van Amsterdam. En dit jaar zelfs voor de 50ste keer! Dit is ook het thema van dit jaar: 50 jaar Nieuwjaarsconcert.

Vanwege de geldende RIVM-maatregelen kan het trouwe publiek zich niet verzamelen in het Concertgebouw. Maar dit mag de pret niet drukken. Want ook daarvoor heeft het NBE een alternatief bedacht. Dit jaar mag het publiek namelijk voor een deel bepalen wat er gespeeld wordt tijdens het concert. Zo werd 'Drowning by numbers' uitgeroepen tot publieksfavoriet in ronde 1: De Klassiekers! Emma Wortelboer leidt het programma in en luidt het ook weer uit.


Om dit gouden jubileumconcert extra luister bij te zetten, zijn op NBE.nl achttien video's van absolute NBE-toppers uit Nieuwjaarsconcerten door de jaren heen te bekijken. Want wat hebben de ruim 20 topmusici de afgelopen jaren veel thema's tot leven laten komen. Van 'Lang zullen we ronddraaien' tot 'Roll over Beethoven'. Wie denkt aan mannen in ongemakkelijke zwarte pakken en een Weense wals, kent de Nieuwjaarstraditie van het Nederlands Blazers Ensemble niet.

Op Nieuwjaarsdag blazen de Blazers het publiek vol overgave, feestelijk, vol verrassing, verrukking en ontroering het nieuwe jaar in. Dit doen ze met jonge talenten en muzikanten uit dichtbije en verre streken. Ook dit jaar nodigen de Blazers jongeren tot en met 18 jaar uit om een stuk te schrijven met als thema 'Laat je horen'. Er zijn nauwelijks regels, alles mag en alles kan zolang je het maar zelf verzonnen hebt. Rappers, violisten, blazers, drummers, toetsenisten, singer-songwriters: iedereen kan meedoen. Zondagavond maakte het NBE de winnaars bekend:

Jet Alink (17) uit Bilthoven.
Moïse en Cécile Vermeer (10 en 12) uit Rotterdam.
Femke Schram (16) uit Balk (Friesland).

Het nieuwjaarsconcert van het NBE is zaterdag 1 januari 2022 om 19.00 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.

'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Hotel Romantiek
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    10:00
    Winterbeelden
  • 16:05
    De Smurfen
    12:55
    Mega Mindy
  • 15:25
    Gooische Vrouwen
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:05
    Ik Vertrek
    12:25
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 14:50
    Exodus: Gods and Kings
    12:10
    Geen uitzending
  • 16:00
    Zorro
    10:00
    Geen uitzending
  • 16:05
    Suits
    09:10
    Geen uitzending
  • 16:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:15
    Achter de schermen
    13:00
    Toasted!
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 15:40
    NCIS: Los Angeles
    12:55
    Bar Rescue
  • 15:45
    The Block Australia
    12:20
    A Place in the Sun
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:08
    Roger
    12:38
    Hallo Roger
  • 16:10
    Winterse Kost
    12:30
    Het Weekmenu
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    12:25
    New Tricks
  • 15:40
    Below Deck
    12:55
    Storage Wars
  • 15:35
    Pauw & De Wit
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:10
    Bak mee met MAX
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:00
    Moomin Vallei
    12:40
    Mega Mindy