Op 1 januari speelt het Nederlands Blazers Ensemble haar 50ste Nieuwjaarsconcert

vrijdag 31 december 2021

Het Nederlands Blazers Ensemble speelt op 1 januari traditiegetrouw haar Nieuwjaarsconcert in het Concertgebouw van Amsterdam. En dit jaar zelfs voor de 50ste keer! Dit is ook het thema van dit jaar: 50 jaar Nieuwjaarsconcert.

Vanwege de geldende RIVM-maatregelen kan het trouwe publiek zich niet verzamelen in het Concertgebouw. Maar dit mag de pret niet drukken. Want ook daarvoor heeft het NBE een alternatief bedacht. Dit jaar mag het publiek namelijk voor een deel bepalen wat er gespeeld wordt tijdens het concert. Zo werd 'Drowning by numbers' uitgeroepen tot publieksfavoriet in ronde 1: De Klassiekers! Emma Wortelboer leidt het programma in en luidt het ook weer uit.


Om dit gouden jubileumconcert extra luister bij te zetten, zijn op NBE.nl achttien video's van absolute NBE-toppers uit Nieuwjaarsconcerten door de jaren heen te bekijken. Want wat hebben de ruim 20 topmusici de afgelopen jaren veel thema's tot leven laten komen. Van 'Lang zullen we ronddraaien' tot 'Roll over Beethoven'. Wie denkt aan mannen in ongemakkelijke zwarte pakken en een Weense wals, kent de Nieuwjaarstraditie van het Nederlands Blazers Ensemble niet.

Op Nieuwjaarsdag blazen de Blazers het publiek vol overgave, feestelijk, vol verrassing, verrukking en ontroering het nieuwe jaar in. Dit doen ze met jonge talenten en muzikanten uit dichtbije en verre streken. Ook dit jaar nodigen de Blazers jongeren tot en met 18 jaar uit om een stuk te schrijven met als thema 'Laat je horen'. Er zijn nauwelijks regels, alles mag en alles kan zolang je het maar zelf verzonnen hebt. Rappers, violisten, blazers, drummers, toetsenisten, singer-songwriters: iedereen kan meedoen. Zondagavond maakte het NBE de winnaars bekend:

Jet Alink (17) uit Bilthoven.
Moïse en Cécile Vermeer (10 en 12) uit Rotterdam.
Femke Schram (16) uit Balk (Friesland).

Het nieuwjaarsconcert van het NBE is zaterdag 1 januari 2022 om 19.00 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.

'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Witse
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:25
    Parole
    18:25
    Murder in the Skies: Who Downed MH17?
  • 17:25
    GameKeepers
    17:55
    Karrewiet
  • 16:40
    Máxima
    17:45
    Eenmaal Andermaal
  • 16:10
    Een Eigen Huis
    17:55
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 17:15
    9-1-1
    18:10
    The Goldbergs
  • 17:00
    Stargate SG-1
    17:50
    Police Interceptors
  • 17:30
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 17:15
    SOS Piet
    17:50
    Nonkel Jef
  • 17:00
    The Real Housewives of Antwerp
    17:55
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:10
    Manifest
    18:00
    Fire Country
  • 17:15
    Two and a Half Men
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 17:05
    Love Triangle Australia
    18:10
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 17:20
    Garage Sale Mystery: All That Glitters
    18:50
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:30
    Roger
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    18:20
    Foodies & The City
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:45
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Mammals
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:25
    De dodelijkste dino's