Ontsnap even uit de drukte: NPO Klassiek presenteert themaweek 'Kalm met Klassiek'

vrijdag 31 mei 2024

NPO Klassiek biedt zijn luisteraars muzikale ontspanning tijdens de themaweek 'Kalm met Klassiek'. Een hele week lang staat in de programmering tussen 07.00 uur 's ochtends en 19.00 uur 's avonds rustgevende muziek centraal.

'Kalm met Klassiek' is van maandag 10 tot en met vrijdag 14 juni te horen op NPO Klassiek, npoklassiek.nl en via de gratis NPO Luister-app.


Voor wie een lange dag vol vergaderingen en deadlines achter de rug heeft, muurvast staat in de ochtend- of avondspits, druk bezig is met schoonmaken of zich voorbereidt op een moeilijk examen biedt 'Kalm met Klassiek' op NPO Klassiek dé uitkomst. Klassieke muziek kan voor iedereen een manier zijn om te ontsnappen uit de dagelijkse hectiek en is de ideale manier om weer in balans te komen. Tussen 07.00 en 19.00 uur is daarom overwegend kalme, klassieke muziek op NPO Klassiek te horen. Voor wie juist ook een energieboost nodig heeft, is er op gezette tijden ook een actiever stuk te horen. De themaweek 'Kalm met Klassiek' sluit aan bij de gelijknamige podcast van de AVROTROS, die dagelijks door vele luisteraars wordt gebruikt voor een momentje van rust en klassieke ontspanning.

Muziekmixen
In 'De Ochtend' (KRO-NCRV) klinken iedere dag twee kalme muziekmixen. Presentator Andrea van Pol bezoekt bijzondere buitenlocaties en koppelt daaraan toepasselijke kalme muziek. Op de visual radio van NPO Klassiek kunnen kijkers meegenieten van de beelden van de locaties, waaronder het strand, water en een bos.

Videoserie
In een speciale online videoserie spreekt AVROTROS-presentator Ab Nieuwdorp met gasten over de kracht van rustgevende muziek. Zo gaat hij in gesprek met een wijnboer over de vraag of druiven beter groeien met klassieke muziek en spreekt hij een chirurg over stress en ontspanning in de operatiekamer. De videoserie is te vinden op npoklassiek.nl en via de online kanalen van NPO Klassiek.

Wandelen
In de middag verlaten de presentatoren de studio voor een ontspannende wandeling, die van 12.00 tot 16.00 uur live te volgen is op NPO Klassiek. Carine Lacor en Jet Berkhout van 'De Muziekfabriek' en Sander Zwiep van 'Maatwerk' lopen dagelijks tijdens hun uitzending in een natuurgebied waarbij ze kalme muziek laten horen die perfect past bij de flow van de wandeling. De presentatoren zijn te volgen via visual radio.

Live klassiek
'Podium' (NTR) nodigt tijdens 'Kalm met Klassiek' dagelijks een musicus uit voor een live optreden tussen 16.00 en 18.00 uur. Onder anderen pianist Ralph van Raat, ensemble Wishful Singing en pianist Iris Hond treden op in de studio van NPO Klassiek. Ook in de kleine uurtjes, direct na middernacht, is er live muziek te horen. In het programma 'Keihard Klassiek' treden onder meer pianist Delange en gitarist Robin Scherpen op. Alle live-optredens zijn na afloop te bekijken via de online kanalen van NPO Klassiek.

'Kalm met Klassiek' is van maandag 10 tot en met vrijdag 14 juni te volgen via NPO Klassiek, npoklassiek.nl en de gratis NPO Luister-app. De muziekmixen, de podcast 'Kalm met Klassiek', afspeellijsten en video’s zijn terug te vinden op npoklassiek.nl/kalm-met-klassiek.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    De repair shop
    22:25
    VRT NWS laat
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    Michael Palin in Venezuela
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    Wetsdokters
    22:55
    Ze Zeggen Dat
  • 21:20
    All Her Fault
    23:10
    The Good Doctor
  • 20:35
    Men in Black II
    22:15
    The Grey
  • 20:35
    Marauders
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 21:40
    Snowpiercer
    22:30
    ER
  • 22:05
    De Planckaerts
    22:35
    Baywatch
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:30
    De Container Cup
  • 20:35
    Sex and the City 2
    23:15
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:20
    Doom Patrol
  • 22:05
    Huizenjagers
    23:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 22:02
    Z-accelerate
    22:09
    Z-Nieuws
  • 22:05
    De tip
    22:11
    De ambachter
  • 21:45
    Beach Barbecue
    22:15
    Soep!
  • 22:05
    Vienna Blood
    23:55
    Scott & Bailey
  • 21:40
    Prison Break
    22:35
    NCIS: Los Angeles
  • 21:25
    Hunted VIPS
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Close Up: Ai Weiwei's opera Turandot
  • 21:25
    De geur van succes
    22:25
    Meiden die rijden