Ontsnap even uit de drukte: NPO Klassiek presenteert themaweek 'Kalm met Klassiek'

vrijdag 31 mei 2024

NPO Klassiek biedt zijn luisteraars muzikale ontspanning tijdens de themaweek 'Kalm met Klassiek'. Een hele week lang staat in de programmering tussen 07.00 uur 's ochtends en 19.00 uur 's avonds rustgevende muziek centraal.

'Kalm met Klassiek' is van maandag 10 tot en met vrijdag 14 juni te horen op NPO Klassiek, npoklassiek.nl en via de gratis NPO Luister-app.


Voor wie een lange dag vol vergaderingen en deadlines achter de rug heeft, muurvast staat in de ochtend- of avondspits, druk bezig is met schoonmaken of zich voorbereidt op een moeilijk examen biedt 'Kalm met Klassiek' op NPO Klassiek dé uitkomst. Klassieke muziek kan voor iedereen een manier zijn om te ontsnappen uit de dagelijkse hectiek en is de ideale manier om weer in balans te komen. Tussen 07.00 en 19.00 uur is daarom overwegend kalme, klassieke muziek op NPO Klassiek te horen. Voor wie juist ook een energieboost nodig heeft, is er op gezette tijden ook een actiever stuk te horen. De themaweek 'Kalm met Klassiek' sluit aan bij de gelijknamige podcast van de AVROTROS, die dagelijks door vele luisteraars wordt gebruikt voor een momentje van rust en klassieke ontspanning.

Muziekmixen
In 'De Ochtend' (KRO-NCRV) klinken iedere dag twee kalme muziekmixen. Presentator Andrea van Pol bezoekt bijzondere buitenlocaties en koppelt daaraan toepasselijke kalme muziek. Op de visual radio van NPO Klassiek kunnen kijkers meegenieten van de beelden van de locaties, waaronder het strand, water en een bos.

Videoserie
In een speciale online videoserie spreekt AVROTROS-presentator Ab Nieuwdorp met gasten over de kracht van rustgevende muziek. Zo gaat hij in gesprek met een wijnboer over de vraag of druiven beter groeien met klassieke muziek en spreekt hij een chirurg over stress en ontspanning in de operatiekamer. De videoserie is te vinden op npoklassiek.nl en via de online kanalen van NPO Klassiek.

Wandelen
In de middag verlaten de presentatoren de studio voor een ontspannende wandeling, die van 12.00 tot 16.00 uur live te volgen is op NPO Klassiek. Carine Lacor en Jet Berkhout van 'De Muziekfabriek' en Sander Zwiep van 'Maatwerk' lopen dagelijks tijdens hun uitzending in een natuurgebied waarbij ze kalme muziek laten horen die perfect past bij de flow van de wandeling. De presentatoren zijn te volgen via visual radio.

Live klassiek
'Podium' (NTR) nodigt tijdens 'Kalm met Klassiek' dagelijks een musicus uit voor een live optreden tussen 16.00 en 18.00 uur. Onder anderen pianist Ralph van Raat, ensemble Wishful Singing en pianist Iris Hond treden op in de studio van NPO Klassiek. Ook in de kleine uurtjes, direct na middernacht, is er live muziek te horen. In het programma 'Keihard Klassiek' treden onder meer pianist Delange en gitarist Robin Scherpen op. Alle live-optredens zijn na afloop te bekijken via de online kanalen van NPO Klassiek.

'Kalm met Klassiek' is van maandag 10 tot en met vrijdag 14 juni te volgen via NPO Klassiek, npoklassiek.nl en de gratis NPO Luister-app. De muziekmixen, de podcast 'Kalm met Klassiek', afspeellijsten en video’s zijn terug te vinden op npoklassiek.nl/kalm-met-klassiek.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' (VRT 1)

Bert (44) leeft voor zijn gezin en voor zijn basklarinet. Maar wanneer Philippe Geubels hem leert kennen is zijn leven al heel kwetsbaar. Door zijn ziekte is Bert vergeetachtig, maar de – ietwat flauwe – mopjes waar hij zo om bekendstaat, is hij nog niet verleerd. Bert wil dat er ook op zijn uitvaart nog gelachen wordt. Onmogelijk, denkt Philippe, tot Bert zijn beroep verklapt: ambtenaar van de Stad Antwerpen.

'De Laatste Lach', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    Over mijn lijf
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Belga Sport
    22:20
    De ideale wereld
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Mijn Restaurant
    22:35
    Chicago P.D.
  • 21:40
    Axel Gaat Binnen
    22:45
    PI Haaglanden
  • 20:35
    Abigail
    22:45
    Pitch Black
  • 20:35
    The Jackal
    22:55
    Street Fighter
  • 20:35
    Santa Tell Me
    22:10
    Christmas Sail
  • 21:35
    Deadline 14/10
    22:35
    Cheers
  • 21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
    22:25
    Salut & De Kost
  • 21:25
    Doc
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The Exorcist
    22:55
    Twisted Metal
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:55
    Komen Eten
  • 21:30
    World's Most Evil Killers
  • 21:33
    Trends Doc
    22:02
    Z-Defensie
  • 21:40
    Tooldokter
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:25
    Meat Timon
    22:05
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Murder Before Evensong
    22:00
    Agatha Christie's Marple
  • 21:30
    Hudson & Rex
    22:25
    NCIS
  • 21:30
    De slimste mens
    22:20
    Pauw & De Wit
  • 21:35
    Pointer Checkt
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Bovensloters
    22:05
    Hard