Ontroerende en inspirerende verhalen in 'Helden van de Invictus Games'

zondag 10 april 2022
Foto: AVROTROS - © Ruud Baan 2019

Twee jaar werden ze uitgesteld door de coronapandemie maar nu gaat het echt gebeuren: de Invictus Games 2022 gaan op 16 april van start in Den Haag.

Oud-atleet en presentator Gregory Sedoc maakte voor AVROTROS een ontroerend en informatief programma in aanloop naar het toernooi in 'Helden van de Invictus Games' portretteert hij vijf Nederlandse (oud-)militairen die, terwijl ze hun land dienden, fysiek of mentaal zwaargewond raakten.


De intense verhalen van Fenna, Ronald, Bart, Rick en Michel vormen de rode draad voor de portretreeks. 'Als oud-militair en topsporter weet ik dat de grootste helden niet altijd meer voorop marcheren. Maar ondanks hun problemen knokken ze zich terug', zegt Gregory. Door te trainen voor de Invictus Games, een internationaal sportevenement voor gewonde militairen, hervonden ze vertrouwen in hun lichaam, hun wilskracht en de waarde van teamspirit. Vijf portretten van de kracht van de menselijke geest.

Hun verhalen zijn even schrijnend als hoopvol. Een 34-jarige korporaal-mineur raakte zodanig gewond tijdens een missie dat hij arbeidsongeschikt werd verklaard. Een 29-jarige marineverpleegster liep een verbrijzelde enkel op en raakte in een depressie. Een jonge verkenner bij de landmacht verloor beide benen. In 'Helden van de Invictus Games' vertellen ze over het leven met een handicap, over acceptatie en over PTSS (Post Traumatisch Stress Syndroom). Aan de Invictus Games doen meer dan 500 atleten aan 20 landen mee. Prins Harry, The Duke of Sussex, is beschermheer van deze spelen die worden gehouden in Het Zuiderpark in de hofstad.

De serie wordt gepresenteerd door Gregory Sedoc, voormalige Olympisch hordeloper, die ook toernooidirecteur is van de Invictus Games. De serie is dagelijks te zien van maandag 11 tot en met vrijdag 15 april.

'Helden van de Invictus Games', vanaf maandag 11 april om 22.10 uur bij AVROTROS op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Richard, een Amerikaanse rugzaktoerist, maakt in Bangkok kennis met de toogfilosoof Daffy, die hem vertelt over een paradijselijk strand en hem een kaart nalaat om de plek te vinden. Richard overtuigt het Franse koppel Étienne en Françoise om mee op zoek te gaan naar deze tuin van Eden. Na lange omzwervingen vinden ze het bewuste paradijs, maar het wordt door een commune bezet.

'The Beach ', film uit 2000 met oa. Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:30
    Sporza: EK Atletiek 2026
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:55
    Sporza: EK Atletiek 2026
    14:00
    Zomerbeelden
  • 12:45
    GameKeepers
    13:10
    Ninja Express
  • 12:25
    B&B zoekt Lief
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:35
    Achter gesloten deuren
    13:25
    Onderweg naar liefde
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:55
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:30
    Lang Leve de Liefde
    13:00
    Het Blok
  • 12:10
    FBI: International
    13:00
    NCIS
  • 12:40
    The Neighborhood
    13:10
    Storage Wars
  • 12:00
    The Block Australia
    13:00
    Better Date Than Never
  • 12:45
    Accident, Suicide, or Murder
    13:40
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:56
    De perfecte tuin
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:45
    Wordt aangekondigd
    13:20
    Toasted!
  • 12:30
    Father Brown
    13:20
    Hudson & Rex
  • 12:45
    Grey's Anatomy
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:25
    Kook mee met MAX
  • 12:45
    Socutera
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:50
    Maya de Bij
    13:04
    Zin in Zappelin