Ontroerende en inspirerende verhalen in 'Helden van de Invictus Games'

zondag 10 april 2022
Foto: AVROTROS - © Ruud Baan 2019

Twee jaar werden ze uitgesteld door de coronapandemie maar nu gaat het echt gebeuren: de Invictus Games 2022 gaan op 16 april van start in Den Haag.

Oud-atleet en presentator Gregory Sedoc maakte voor AVROTROS een ontroerend en informatief programma in aanloop naar het toernooi in 'Helden van de Invictus Games' portretteert hij vijf Nederlandse (oud-)militairen die, terwijl ze hun land dienden, fysiek of mentaal zwaargewond raakten.


De intense verhalen van Fenna, Ronald, Bart, Rick en Michel vormen de rode draad voor de portretreeks. 'Als oud-militair en topsporter weet ik dat de grootste helden niet altijd meer voorop marcheren. Maar ondanks hun problemen knokken ze zich terug', zegt Gregory. Door te trainen voor de Invictus Games, een internationaal sportevenement voor gewonde militairen, hervonden ze vertrouwen in hun lichaam, hun wilskracht en de waarde van teamspirit. Vijf portretten van de kracht van de menselijke geest.

Hun verhalen zijn even schrijnend als hoopvol. Een 34-jarige korporaal-mineur raakte zodanig gewond tijdens een missie dat hij arbeidsongeschikt werd verklaard. Een 29-jarige marineverpleegster liep een verbrijzelde enkel op en raakte in een depressie. Een jonge verkenner bij de landmacht verloor beide benen. In 'Helden van de Invictus Games' vertellen ze over het leven met een handicap, over acceptatie en over PTSS (Post Traumatisch Stress Syndroom). Aan de Invictus Games doen meer dan 500 atleten aan 20 landen mee. Prins Harry, The Duke of Sussex, is beschermheer van deze spelen die worden gehouden in Het Zuiderpark in de hofstad.

De serie wordt gepresenteerd door Gregory Sedoc, voormalige Olympisch hordeloper, die ook toernooidirecteur is van de Invictus Games. De serie is dagelijks te zien van maandag 11 tot en met vrijdag 15 april.

'Helden van de Invictus Games', vanaf maandag 11 april om 22.10 uur bij AVROTROS op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

1858. Jackson, Mississippi. De Duitse premiejager dr. King Schultz heeft de jacht geopend op de moordlustige Brittle Brothers, maar hij kan de premie alleen opstrijken met de hulp van de slaaf Django. Die is slechts gefocust op één ding: het redden van zijn vrouw Broomhilda. Hun zoektocht brengt hen tot bij Calvin Candie, de excentrieke eigenaar van de plantage Candyland.

'Django Unchained', film uit 2012 met oa. Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:06
    Het weer (vooravond)
    06:00
    In bed met Olly
  • 17:25
    Sinan op zoek naar het paradijs
    01:30
    Nachtlus
  • 18:05
    De Hoppers
    05:00
    Geen uitzending
  • 17:00
    Mijn Restaurant!
    01:50
    Geen uitzending
  • 17:05
    24 Hours in A&E
    23:45
    Nobody
  • 17:30
    Angel
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 17:40
    Police Interceptors
    01:00
    Geen uitzending
  • 17:35
    Christmas on Mistletoe Lake
    01:40
    Joe
  • 17:35
    Slisse & Cesar
    00:35
    Zeg 'ns Aaa
  • 17:30
    De Slimste Mens Ter Wereld
    01:15
    Geen uitzending
  • 17:55
    Rizzoli & Isles
    01:35
    Neighbours: A New Chapter
  • 18:05
    Two and a Half Men
    02:05
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 17:55
    Komen eten
    01:45
    Embarrassing Bodies
  • 17:00
    Murder in a Small Town
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 18:00
    De Tafel van Athumi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:59
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    Winterse Kost
    01:05
    Veldvers
  • 17:50
    Death in Paradise
    01:35
    Douglas is Cancelled
  • 17:50
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:50
    First Dates Australia
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    01:10
    NOS Journaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    01:35
    Café Kockelmann
  • 17:55
    Brugklas
    01:35
    First Dates