Ontroerende en inspirerende verhalen in 'Helden van de Invictus Games'

zondag 10 april 2022
Foto: AVROTROS - © Ruud Baan 2019

Twee jaar werden ze uitgesteld door de coronapandemie maar nu gaat het echt gebeuren: de Invictus Games 2022 gaan op 16 april van start in Den Haag.

Oud-atleet en presentator Gregory Sedoc maakte voor AVROTROS een ontroerend en informatief programma in aanloop naar het toernooi in 'Helden van de Invictus Games' portretteert hij vijf Nederlandse (oud-)militairen die, terwijl ze hun land dienden, fysiek of mentaal zwaargewond raakten.


De intense verhalen van Fenna, Ronald, Bart, Rick en Michel vormen de rode draad voor de portretreeks. 'Als oud-militair en topsporter weet ik dat de grootste helden niet altijd meer voorop marcheren. Maar ondanks hun problemen knokken ze zich terug', zegt Gregory. Door te trainen voor de Invictus Games, een internationaal sportevenement voor gewonde militairen, hervonden ze vertrouwen in hun lichaam, hun wilskracht en de waarde van teamspirit. Vijf portretten van de kracht van de menselijke geest.

Hun verhalen zijn even schrijnend als hoopvol. Een 34-jarige korporaal-mineur raakte zodanig gewond tijdens een missie dat hij arbeidsongeschikt werd verklaard. Een 29-jarige marineverpleegster liep een verbrijzelde enkel op en raakte in een depressie. Een jonge verkenner bij de landmacht verloor beide benen. In 'Helden van de Invictus Games' vertellen ze over het leven met een handicap, over acceptatie en over PTSS (Post Traumatisch Stress Syndroom). Aan de Invictus Games doen meer dan 500 atleten aan 20 landen mee. Prins Harry, The Duke of Sussex, is beschermheer van deze spelen die worden gehouden in Het Zuiderpark in de hofstad.

De serie wordt gepresenteerd door Gregory Sedoc, voormalige Olympisch hordeloper, die ook toernooidirecteur is van de Invictus Games. De serie is dagelijks te zien van maandag 11 tot en met vrijdag 15 april.

'Helden van de Invictus Games', vanaf maandag 11 april om 22.10 uur bij AVROTROS op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:45
    Sporza: BK Wielrennen
    17:55
    Clips
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:45
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 16:35
    Belfort & Lupin
    17:00
    3Hz
  • 16:30
    Sara
    17:10
    Aspe
  • 16:55
    My Kitchen Rules
    18:25
    De Planckaerts
  • 15:00
    The Holiday
    17:20
    9-1-1
  • 16:30
    Cheers
    17:00
    Stargate SG-1
  • 16:40
    Suits
    17:35
    ER
  • 16:30
    Wat nu weer?
    17:10
    SOS Piet
  • 16:50
    Topdokters van Morgen
    17:45
    Kopen Of Slopen?
  • 16:30
    This Is Us
    17:20
    Manifest
  • 16:50
    Two and a Half Men
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 16:50
    Come Dine with Me: The Professionals
    17:40
    Hello Goodbye NL
  • 16:30
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:50
    Zo doe je het!
    17:00
    Een Uur Sorry Music
  • 16:25
    Open Vuur
    17:10
    BBQ Vanavond?!
  • 15:50
    The Doctor Blake Mysteries
    17:00
    Death in Paradise
  • 16:35
    American Housewife
    17:00
    Below Deck
  • 15:55
    The Great British Bake Off
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:25
    Van boerenkool tot kurkuma
    17:10
    MAX Geheugentrainer
  • 16:55
    Troublemakers
    17:10
    Lucas etc.