Ontdek 'Typisch Leiden' vanaf maandag op NPO 2

Het Minervameidenhuis 'Pap 8' met schoonmaakster en huismama Emel, de Italiaanse natuurkunde-hoofddocenten Alessandra en Luca en bekende Leienaar Peter Labrujère. De nieuwe reeks van 'Typisch' speelt zich af in Leiden.
'Typisch' is ditmaal in de studentenstad Leiden. Een binnenstad waar professoren, studenten, expats èn de oorspronkelijke Leidse glibbers elkaar tegenkomen. De intellectuele elite en de fietsenmakers en slagers wonen hier bij elkaar in de buurt. En dat willen de bewoners graag zo houden: 'Niet teveel laten zien hoe mooi het hier is, hoor. Want dan komt iedereen hier naartoe.'
Emel is schoonmaakster in het Minervameidenhuis 'Pap 8', de meiden daar noemen Emel ook wel de huismama. De studenten zijn haar 'baby's' die bij haar uithuilen bij liefdesverdriet. En als je wilt weten hoe 'echt' Leids klinkt, moet je bij Emel en haar moeder Betty zijn. Ze zijn ook nog de trotse familie van de Zangeres Zonder Naam.
De Italiaanse expats Alessandra en Luca kwamen met hun kinderen Beatrice en Filippo voor het werk naar Leiden. Ze werken allebei als universitair hoofddocent theoretische natuurkunde aan de Universiteit Leiden. Tijdens de lockdown werken de ouders grotendeels thuis en gaan de kinderen naar de noodopvang of krijgen ze thuis les. Hoe combineren Alessandra en Luca dat?
Peter is een bekende Leienaar, herkenbaar aan de baard met de klompjes erin. Hij is eigenaar van de Dump-winkel La Brujère waar je gewoon een buks kunt gaan kopen. Als er iets te beleven is, is Peter erbij of hij organiseert het. Maar hij wordt een dagje ouder, was ernstig ziek, en niet alles gaat meer zoals het ging.
Sophia heeft een Nederlandse moeder en haar vader is afkomstig van Aruba. Ze groeide op in een witte omgeving in Zoetermeer, en is benieuwd naar de Caribische kant van haar familie. Ze leert nu Papiamento, de taal van haar vader. Ze is spoken-word-artiest en schrijft persoonlijke teksten over haar identiteit als lesbische vrouw van kleur.
Tegenover het station woont Midas anti-kraak. Hij zit in het laatste jaar van zijn studie sociaal werk. Dat had hij vier jaar geleden nooit gedacht, toen hij voor een drank- en drugsverslaving naar een kliniek ging. Na de middelbare school ging hij stapje voor stapje steeds vaker gebruiken. Uiteindelijk wist hij het roer om te gooien en leidt hij nu een prachtig leven.
'Typisch Leiden', vanaf 12 april iedere maandag t/m donderdag drie weken lang om 19.20 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Het MAX Orkest' sluit succesvolle reeks af met slotconcert in Haarlem
- Kijkcijfers: woensdag 3 en donderdag 4 juni 2026
- Twintig jaar later: Guido Weijers terug op SBS6 met oudejaarsconference
- 'ETTY': dramaserie over Etty Hillesum vanaf juni te zien
- NPO blikt terug op een impactvol jaar
- 'Theo Maassen: Onbegonnen Werk' op NPO 1
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': aantal ernstig belaste jonge mantelzorgers is verdubbeld
- Hét golfspektakel van Nederland KLM Open op Ziggo Sport
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen
Kijktip van de dag

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.
'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.



































