Ontdek 'Typisch Leiden' vanaf maandag op NPO 2

zondag 11 april 2021

Het Minervameidenhuis 'Pap 8' met schoonmaakster en huismama Emel, de Italiaanse natuurkunde-hoofddocenten Alessandra en Luca en bekende Leienaar Peter Labrujère. De nieuwe reeks van 'Typisch' speelt zich af in Leiden.

'Typisch' is ditmaal in de studentenstad Leiden. Een binnenstad waar professoren, studenten, expats èn de oorspronkelijke Leidse glibbers elkaar tegenkomen. De intellectuele elite en de fietsenmakers en slagers wonen hier bij elkaar in de buurt. En dat willen de bewoners graag zo houden: 'Niet teveel laten zien hoe mooi het hier is, hoor. Want dan komt iedereen hier naartoe.'


Emel is schoonmaakster in het Minervameidenhuis 'Pap 8', de meiden daar noemen Emel ook wel de huismama. De studenten zijn haar 'baby's' die bij haar uithuilen bij liefdesverdriet. En als je wilt weten hoe 'echt' Leids klinkt, moet je bij Emel en haar moeder Betty zijn. Ze zijn ook nog de trotse familie van de Zangeres Zonder Naam.

De Italiaanse expats Alessandra en Luca kwamen met hun kinderen Beatrice en Filippo voor het werk naar Leiden. Ze werken allebei als universitair hoofddocent theoretische natuurkunde aan de Universiteit Leiden. Tijdens de lockdown werken de ouders grotendeels thuis en gaan de kinderen naar de noodopvang of krijgen ze thuis les. Hoe combineren Alessandra en Luca dat?

Peter is een bekende Leienaar, herkenbaar aan de baard met de klompjes erin. Hij is eigenaar van de Dump-winkel La Brujère waar je gewoon een buks kunt gaan kopen. Als er iets te beleven is, is Peter erbij of hij organiseert het. Maar hij wordt een dagje ouder, was ernstig ziek, en niet alles gaat meer zoals het ging.

Sophia heeft een Nederlandse moeder en haar vader is afkomstig van Aruba. Ze groeide op in een witte omgeving in Zoetermeer, en is benieuwd naar de Caribische kant van haar familie. Ze leert nu Papiamento, de taal van haar vader. Ze is spoken-word-artiest en schrijft persoonlijke teksten over haar identiteit als lesbische vrouw van kleur.

Tegenover het station woont Midas anti-kraak. Hij zit in het laatste jaar van zijn studie sociaal werk. Dat had hij vier jaar geleden nooit gedacht, toen hij voor een drank- en drugsverslaving naar een kliniek ging. Na de middelbare school ging hij stapje voor stapje steeds vaker gebruiken. Uiteindelijk wist hij het roer om te gooien en leidt hij nu een prachtig leven.

'Typisch Leiden', vanaf 12 april iedere maandag t/m donderdag drie weken lang om 19.20 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' (VTM)

De maskers staan klaar voor een spectaculaire duetspecial. Elk van hen brengt een verrassend duet met een topartiest en een solo-optreden. Het belooft een spannende avond te worden, want er wordt opnieuw iemand ontmaskerd.

'The Masked Singer', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 09:00
    De Tijdloze Countdown
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    07:00
    Sam & Julia
  • 15:30
    NYPD Blue
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:10
    Kitchen Nightmares
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    The Holiday
    12:15
    Geen uitzending
  • 15:30
    Mr. Bean
    10:00
    Geen uitzending
  • 14:50
    Christmas at Castle Hart
    07:00
    Rediscovering Christmas
  • 15:15
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:35
    The Savoy
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 15:10
    Fire Country
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Seal Team
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:05
    Merry Little Mystery
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:10
    Homicide for the Holidays
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:34
    Hallo Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 15:20
    Loïc: Zot van Koken
    06:15
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
  • 15:00
    The Madame Blanc Mysteries
    06:55
    Ghosts
  • 14:50
    Below Deck Mediterranean
    12:40
    Storage Wars
  • 14:45
    NOS Sport: OKT Schaatsen
    13:00
    NOS Journaal
  • 15:20
    Hello Goodbye
    13:00
    NOS Journaal
  • 15:30
    Corgi
    12:55
    De scheepsjongens van Bontekoe