Onderzoek van 'Radar' toont aan dat cannabisvapes verboden bestrijdingsmiddelen bevatten

zondag 29 september 2024
Foto: AVROTROS © Elvin Boer 2023

Het blijkt voor jongeren een peulenschil om via social media als Snapchat en Telegram aan illegale vapes met cannabis te komen. In de verboden vapes zitten diverse schadelijke stoffen die kunnen leiden tot gezondheidsschade onder jongeren.

'Radar' laat zien hoe kinderlijk eenvoudig het is om aan illegale cannabisvapes te komen. Met een paar drukken op je telefoon komt een dealer voorrijden met een cannabisvape. En als je ze online bestelt, ploffen ze binnen 24 uur op je deurmat. Er is geen check op leeftijd en ernstiger; er is geen controle op de inhoud van de cannabisvapes.


'Radar' laat de vapes analyseren in het lab van de Avans Hogeschool in Breda. Uit de resultaten blijkt inderdaad dat deze cannabinoïden, zoals het verboden THC, volop in de vapes aanwezig zijn. Ook blijken er andere giftige stoffen als verboden bestrijdingsmiddelen in de vapes te zitten.

Tieners zien de gevaren niet en kunnen moeilijk doseren wat tot ernstige gezondheidsrisico’s kan leiden. Youssef el Markhous, preventiedeskundige bij Jellinek, kent meerdere voorbeelden van tieners die ‘out’ zijn geraakt na het gebruik van dit soort vapes. Zo is er een meisje van veertien, die met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

De overheid heeft nog geen oplossing voor dit probleem. Er is überhaupt nog geen concreet plan om het gebruik van vapes onder de jeugd tegen te gaan en al helemaal niet voor dit soort vapes met drugs.

'Radar', maandag 30 september om 20.25 uur bij AVROTROS op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.

'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:35
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:40
    Bestemming X
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:50
    #TextMeWhenYouGetHome
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:25
    Yellowjackets
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:20
    60 Days In
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:30
    The Golden Girls
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:45
    Achter De Schermen: Masterclasses
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:50
    Geen uitzending
  • 22:55
    Street Kings
    01:00
    The Winter King
  • 00:45
    Extreme Makeover: Home Edition
    02:30
    Geen uitzending
  • 00:00
    C.S.I. New York
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:52
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:46
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:40
    De Chalet aan zee
    01:20
    Becoming Meewis
  • 00:45
    Murdoch Mysteries
    01:35
    Midsomer Murders
  • 00:40
    Below Deck Down Under
    01:30
    NCIS
  • 00:45
    EenVandaag
    01:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:30
    Nieuwsuur
    01:05
    Dit is de Week
  • 23:25
    Andries Tunru: Marmer
    01:00
    First Dates