Onderzoek naar dood meisje (14) in 'Opsporing Verzocht'

Het onderzoeksteam dat de dood van de 14-jarige Esmee uit Hazerswoude-Rijndijk onderzoekt wil in 'Opsporing Verzocht' nog een aantal belangrijke vragen aan het publiek voorleggen.
Met tips hoopt de recherche meer duidelijkheid te krijgen over wat er precies is gebeurd in de uren voor haar dood.
Slachtoffer woningoverval: 'Ze dreigden ons in brand te steken'
Op donderdagavond 25 november is een ouder echtpaar aan de Haaksbergerstraat in Enschede slachtoffer geworden van een woningoverval door drie daders. Daarbij werd voor een groot bedrag aan sieraden en horloges buitgemaakt. De groep blijkt beide slachtoffers zeer ernstig bedreigd te hebben, zo vertelt het mannelijke slachtoffer vanavond in de uitzending. Hij en zijn vrouw werden, nadat de mannen drie kwartier hun huis hadden doorzocht, vastgebonden en overgoten met een vloeistof. 'Mijn vrouw raakte in paniek. Die zei: 'Wat gaan jullie nu doen?' En toen zeiden ze: 'We gaan nu vuur halen en we gaan jullie aansteken.'' In 'Opsporing' Verzocht wordt informatie over de daders gegeven.
Actueel: dood van 31-jarige man op Oudjaarsdag in Rotterdam
Op vrijdagavond 31 december werd op de Westerbeekstraat in Rotterdam een 31-jarige man beschoten. Hij overleed ter plekke. Hoewel zondag een 20-jarige verdachte werd aangehouden, wordt nog onderzocht welke rol hij heeft gespeeld. In de uitzending wordt onder andere meer informatie gegeven over de mogelijke vluchtauto van de dader(s).
Meer dan 250 tips over coldcase 2010
Een woordvoerder van de politie Rotterdam geeft een update over het onderzoek naar de dader van een aantal zedenmisdrijven in Schiedam en Vlaardingen in 2010. In augustus en september van dat jaar werden in totaal drie meisjes van 13 en 15 jaar benaderd door een man in de kelderboxen van de flats waar de slachtoffers woonden. Twee van hen werden seksueel misbruikt, onder bedreiging van een mes. Op basis van de compositietekeningen uit 2010 werd een 3D-animatie van de dader gemaakt. Deze werd afgelopen december zowel op locaties in Schiedam en Vlaardingen als in 'Opsporing Verzocht' getoond. Ook is er een strip over de zaak gemaakt, om zo tips te genereren. Inmiddels zijn dat er al meer dan 250. Is er daarmee al zicht op een dader?
Verder in de uitzending onder andere beelden van de verdachten van een schietincident in Rotterdam, van een man die bij minimaal twee kerken heeft ingebroken en van de zware
mishandeling in een Amsterdams restaurant.
'Opsporing Verzocht', dinsdag 4 januari om 21.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'This Is Not a Murder Mystery' maakt indruk tijdens première in Cannes
- Marga van Praag, Gerrit Jan Wolffensperger en Beau Schneider in vierluik 'Oorlog is Erfelijk'
- Kijkcijfers: 24, 25 en 26 april 2026
- Europees topvoetbal niet langer bij VTM en Play Sports vanaf 2027: Champions League naar internationale streamingdienst
- Wie stoot door naar de liveshows? Laatste Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen'
- Libanese chaos, 6 draadjes en frustraties: 'Dit stoot mij voor de borst'
- Bart Appeltans test toilet in 'Huis Gemaakt': 'Met een spot op mijn hoofd zien de buren mij zéker zitten'
- Dit alles zie je in mei bij RTL
- Koningsdagconcert 2026 vanuit Dokkum
- Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance': Puya laat danspartner Daxia vallen tijdens lift
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk
Kijktip van de dag

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.
'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.



































