Omroep MAX en de Zonnebloem vragen aandacht voor de (on)toegankelijkheid van Nederland

zondag 6 oktober 2024
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

Hoe toegankelijk is Nederland als je een lichamelijke beperking hebt? In de week van 7 tot en met 11 oktober vragen Omroep MAX en Nationale Vereniging de Zonnebloem in diverse tv- en radioprogramma's, online en in MAX Magazine aandacht voor de (on)toegankelijkheid van Nederland.

Zo staat 'Tijd voor MAX 'op maandag 7 oktober in het teken van de Zonnebloem, ambassadeurs John de Bever en zijn man Kees Stevens schuiven dan aan.


In de week van 7 tot en met 11 oktober besteedt 'Tijd voor MAX' elke dag aandacht aan de Zonnebloem. Op maandag 7 oktober zijn John de Bever en zijn man Kees Stevens te gast en treedt John ook op, samen met zijn goede vriendin Corry Konings. De Zonnebloem zet zich al 75 jaar in voor mensen met een lichamelijke beperking en vooral voor hen die daardoor in een sociaal isolement dreigen te komen. Zoals Fien, die haar verhaal vertelt in 'Tijd voor MAX'. Ze heeft een sportief, sociaal leven en een succesvolle carrière, totdat ze een lichamelijke beperking krijgt en haar leven drastisch verandert.

'Ik heb nu geen contact meer met de sportverenigingen, dat verwatert toch, net als het contact met oud-collega’s. Soms zwaait er nog wel eens iemand naar me, maar dan moet ik echt nadenken wie het is. Ik ben echt beperkt geworden', aldus Fien. Dankzij de Zonnebloem heeft ze weer iets om naar uit te kijken.

Paleis Het Loo en 'Nederland in Beweging'
Later in de week is er in 'Tijd voor MAX' ook aandacht voor de fysieke toegankelijkheid voor mensen met een beperking. Hoe toegankelijk is het vernieuwde Paleis Het Loo? Conservator Paul Rem neemt de proef op de som. In Nederland in Beweging doet elke dag een deelnemer in een rolstoel mee aan het programma.

MAX-radioprogramma’s en MAX Magazine
Ook in de MAX-radioprogramma’s op NPO Radio 5 - 'Lunch lekker met Daniel Dekker', 'Goeiedag Haandrikman!' en 'Wekker-Wakker-Weekend!' - wordt aandacht besteed aan de Zonnebloem. Presentator Bert Haandrikman onderzoekt bijvoorbeeld hoe toegankelijk het Radiohuis op het Media Park is, de plek waar vandaan hij elke dag zijn ochtendshow presenteert.

Ook MAX Magazine participeert in deze samenwerking. In lijn met de bladformule wordt een aantal vrijwilligers en deelnemers geïnterviewd over de specifieke rol die de Zonnebloem in hun leven speelt.

De Zonnebloem
Nationale Vereniging de Zonnebloem wil dat mensen met een lichamelijke beperking onbezorgd en ongehinderd deel kunnen nemen aan de samenleving. Dat doet de vereniging onder meer door het creëren van bewustwording rondom toegankelijkheid en het organiseren van activiteiten voor mensen met een lichamelijke beperking. Ruim 29.000 vrijwilligers zetten zich dagelijks in om eraan bij te dragen dat mensen onderdeel kunnen blijven van de maatschappij, ondanks een lichamelijke beperking. Dit jaar bestaat de Zonnebloem 75 jaar.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Superrijke mensen nemen niet zomaar een vliegtuig, maar een privéjet die ingericht is als een appartement. Of ze nemen een helikoptertaxi om enkele honderden kilometers verderop een hobby te gaan uitoefenen. Wanneer ze op een lijnvliegtuig stappen, dan willen ze een privé-suite met salon, slaapkamer en badkamer. En als ze nog exclusiever willen, dan vliegen ze naar de ruimte.

'Telefacts Zomer', om 22.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 20:35
    1776: American Independence
    21:20
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
  • 20:55
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 20:30
    Met Vier in Bed
    21:20
    Welkom Aan Boord
  • 21:15
    Doctor Odyssey
    22:10
    Will Trent
  • 20:30
    The Menu
    22:25
    The Mauritanian
  • 20:35
    Sahara
    22:45
    Ozark Law
  • 20:50
    La Brea
    22:25
    ER
  • 21:05
    Wat Als?
    21:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij het Play-programma The Real Housewives of Antwerp
    21:40
    Blind Gekocht NL
  • 20:35
    Cast Away
    23:05
    Friends
  • 20:35
    Detective Knight: Redemption
    22:30
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Spring Break Murders
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:09
    Z-Beurs
    21:22
    Z-Extra
  • 21:10
    Roger
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:10
    Peppe's Toscane
  • 21:00
    The Good Ship Murder
    21:55
    Grantchester
  • 20:35
    From
    21:45
    Prison Break
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:40
    NOS De Avondetappe
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:35
    De slimste mens België
    21:40
    Au Pairs