Omroep MAX en de Zonnebloem vragen aandacht voor de (on)toegankelijkheid van Nederland

zondag 6 oktober 2024

Hoe toegankelijk is Nederland als je een lichamelijke beperking hebt? In de week van 7 tot en met 11 oktober vragen Omroep MAX en Nationale Vereniging de Zonnebloem in diverse tv- en radioprogramma's, online en in MAX Magazine aandacht voor de (on)toegankelijkheid van Nederland.

Zo staat 'Tijd voor MAX 'op maandag 7 oktober in het teken van de Zonnebloem, ambassadeurs John de Bever en zijn man Kees Stevens schuiven dan aan.


In de week van 7 tot en met 11 oktober besteedt 'Tijd voor MAX' elke dag aandacht aan de Zonnebloem. Op maandag 7 oktober zijn John de Bever en zijn man Kees Stevens te gast en treedt John ook op, samen met zijn goede vriendin Corry Konings. De Zonnebloem zet zich al 75 jaar in voor mensen met een lichamelijke beperking en vooral voor hen die daardoor in een sociaal isolement dreigen te komen. Zoals Fien, die haar verhaal vertelt in 'Tijd voor MAX'. Ze heeft een sportief, sociaal leven en een succesvolle carrière, totdat ze een lichamelijke beperking krijgt en haar leven drastisch verandert.

'Ik heb nu geen contact meer met de sportverenigingen, dat verwatert toch, net als het contact met oud-collega’s. Soms zwaait er nog wel eens iemand naar me, maar dan moet ik echt nadenken wie het is. Ik ben echt beperkt geworden', aldus Fien. Dankzij de Zonnebloem heeft ze weer iets om naar uit te kijken.

Paleis Het Loo en 'Nederland in Beweging'
Later in de week is er in 'Tijd voor MAX' ook aandacht voor de fysieke toegankelijkheid voor mensen met een beperking. Hoe toegankelijk is het vernieuwde Paleis Het Loo? Conservator Paul Rem neemt de proef op de som. In Nederland in Beweging doet elke dag een deelnemer in een rolstoel mee aan het programma.

MAX-radioprogramma’s en MAX Magazine
Ook in de MAX-radioprogramma’s op NPO Radio 5 - 'Lunch lekker met Daniel Dekker', 'Goeiedag Haandrikman!' en 'Wekker-Wakker-Weekend!' - wordt aandacht besteed aan de Zonnebloem. Presentator Bert Haandrikman onderzoekt bijvoorbeeld hoe toegankelijk het Radiohuis op het Media Park is, de plek waar vandaan hij elke dag zijn ochtendshow presenteert.

Ook MAX Magazine participeert in deze samenwerking. In lijn met de bladformule wordt een aantal vrijwilligers en deelnemers geïnterviewd over de specifieke rol die de Zonnebloem in hun leven speelt.

De Zonnebloem
Nationale Vereniging de Zonnebloem wil dat mensen met een lichamelijke beperking onbezorgd en ongehinderd deel kunnen nemen aan de samenleving. Dat doet de vereniging onder meer door het creëren van bewustwording rondom toegankelijkheid en het organiseren van activiteiten voor mensen met een lichamelijke beperking. Ruim 29.000 vrijwilligers zetten zich dagelijks in om eraan bij te dragen dat mensen onderdeel kunnen blijven van de maatschappij, ondanks een lichamelijke beperking. Dit jaar bestaat de Zonnebloem 75 jaar.


Tijd voor Max op tv
Vrijdag 6 november om 11u15  »
NPO 1
Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen een keur aan gasten. Een aangename mix van nieuws, kunst, cultuur en entertainment.
Vrijdag 6 november om 17u10  »
NPO 1
Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen elke werkdag een keur aan gasten. Een aangename mix van nieuws, kunst, cultuur en entertainment.
Maandag 9 november om 11u15  »
NPO 1
Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen elke werkdag een keur aan gasten. Een aangename mix van nieuws, kunst, cultuur en entertainment.
Maandag 9 november om 17u10  »
NPO 1
Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen elke werkdag een keur aan gasten. Een aangename mix van nieuws, kunst, cultuur en entertainment.
Dinsdag 10 november om 11u15  »
NPO 1
Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen elke werkdag een keur aan gasten. Een aangename mix van nieuws, kunst, cultuur en entertainment.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:50
    Switch
  • 18:25
    Sporza: UEFA Europa League
    20:00
    VRT NWS Terzake
  • 19:05
    De regels van Floor
    19:15
    Spellbound
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 18:50
    Home and Away
    19:25
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 19:10
    The Simpsons
    19:40
    The Big Bang Theory
  • 18:40
    Police Interceptors
    20:35
    The Nutty Professor
  • 18:55
    Love You Like Christmas
    20:35
    Jolly Good Christmas
  • 19:05
    De keuken van Sofie
    19:25
    Wat nu weer?
  • 18:55
    Stukken van mensen
    20:00
    De Tafel van Ruben
  • 18:40
    Elsbeth
    19:40
    NCIS: Hawaii
  • 19:05
    Storage Wars
    19:35
    See No Evil
  • 19:05
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    19:40
    Het Roer Om
  • 18:50
    The Killer in My Family
    19:40
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:06
    De perfecte energieoplossing
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 18:35
    De Wereldkeuken
    19:20
    Chris Cooks Cymru
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Below Deck Down Under
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Per Seconde Wijzer
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates