Oekraïne centraal in speciale paasuitzendingen EO

vrijdag 15 april 2022

Komend paasweekend staan diverse EO-programma's in het teken van Pasen en de oorlog in Oekraïne. Zo brengt Arjan Lock in een speciale uitzending van het EO-programma 'Crux' het paasvuur met een bemoediging naar het door oorlog verscheurde land en presenteert Jurjen ten Brinke een speciale kerkdienst die is georganiseerd met en voor Oekraïense vluchtelingen.

Het is bijna twee maanden geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. Komend weekend is het Pasen. Een belangrijk christelijk feest dat door miljoenen gelovigen wereldwijd gevierd wordt. Maar wat valt er te vieren als er zo veel verdriet en pijn is in Oekraïne? Komende zaterdagavond is er een speciale uitzending van 'Crux' vanuit Oekraïne te zien, zondagmorgen is er een, samen met de Protestantse Kerk, georganiseerde bijeenkomst te zien waarin gemeenteleden en Oekraïense vluchtelingen elkaar ontmoeten en met elkaar in gesprek gaan over Pasen.


EO-presentator Arjan Lock: 'Voor Oekraïners is de taal van geloven, rituelen en symbolen de taal die door iedereen begrepen wordt. Ik ging erheen met de vraag: Hoe vier je Pasen als je land verscheurd is door oorlog, als je te maken hebt met bombardementen. Als er om je heen duizenden doden vallen, kun je dan vieren dat Christus uit de dood is opgestaan? Ik heb bewondering gekregen voor al die Oekraïense christenen, die ondanks alles hun geloof niet verliezen en Pasen gaan vieren.'

Drie Nederlandse kerkleiders spraken een gebed en bemoediging uit voor drie Oekraïense gelovigen. Bisschop De Korte spreekt een bemoediging uit voor priester Grzegorz Draus die meer dan 200 vluchtelingen opvangt en dagbesteding probeert te geven in zijn kerk. Hannelise Tvedt, de geestelijke leider van het Leger des Heils in Nederland, heeft een zegenbede voor heilssoldaat, Sergei Nika, die op het punt staat om zijn huis te verlaten vanwege de oorlog. René de Reuver, scriba van de Protestantse Kerk in Nederland, heeft een boodschap voor Petro Mayba die als priester in oorlogstijd gewoon op zijn post blijft om honderden mensen te helpen om te vluchten.

Paasdienst met vluchtelingen
In de Bethlehemkerk in Hilversum viert de Protestantse Gemeente het Paasfeest samen met vluchtelingen uit Oekraïne. Veel kerken in Nederland nodigen hen uit om samen Pasen te vieren. Hoe beleven ze het feest van een nieuw begin, terwijl er zoveel gaande is in hun eigen land? Presentator Jurjen ten Brinke gaat voor in de viering waarin liederen gezongen worden die ook in Oekraïne bekend zijn en meegezongen kunnen worden. Ook zijn er tijdens een gezamenlijke maaltijd gesprekken met de vluchtelingen en gemeenteleden die betrokken zijn op de situatie Oekraïne.

Vrede
Ten Brinke: 'De oorlog in Oekraïne houdt ons bezig. We maken ons zorgen. Met deze dienst met Oekraïense vluchtelingen en betrokken gemeenteleden willen wij als EO en de PKN christenen bemoedigen met Pasen in deze moeilijke tijd. Op eo.nl/vrede kunnen mensen ook met Pasen een vredesbericht achterlaten. Zo kunnen we elkaar bemoedigen in deze onrustige wereld.'

'Crux', zaterdag 16 april om 19.15 uur bij de EO op NPO 2.
‘Kerkdienst met Oekraïense vluchtelingen’, zondag 17 april 9.45 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Viva Boma' FC De Kampioenen film

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.

'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Iedereen zomert
    13:59
    Clips
  • 13:25
    Sporza: EK Volleybal Vrouwen 2026
    15:15
    Sporza: EK Gymnastiek
  • 13:45
    Grizzy & the Lemmings
    13:50
    De avonturen van kleine pinguïn
  • 13:45
    SOS Piet XL
    14:20
    Liefde voor muziek
  • 13:35
    Ik Vertrek
    14:35
    Ode to Joy
  • 13:45
    Grosse Pointe Garden Society
    14:40
    Fit for a Prince
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:35
    Friends
    15:45
    De Verhulstjes
  • 12:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:40
    Criminal Minds
  • 13:25
    Most Outrageous Crimes
    16:10
    The Neighborhood
  • 13:25
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 13:45
    Accident, Suicide, or Murder
    17:05
    Death of the Party
  • 13:13
    Trends Talk
    13:48
    CEO van mijn leven
  • 13:38
    Het perfecte terras
    14:00
    De Muziekshow
  • 13:35
    Vietnjam, met Quyên
    13:55
    Het Weekmenu
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 13:45
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:20
    Fryslân Dok
    13:55
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
  • 13:30
    Zeven kleine criminelen
    13:55
    De zomer van Zoë