'Ode aan onze Veteranen': een muzikaal eerbetoon bij Omroep MAX

zaterdag 25 juni 2022
Foto: © Omroep MAX 2022

MAX maakt opnieuw 'Ode aan onze Veteranen'. Carrie ten Napel presenteert een muzikaal eerbetoon aan drie Nederlandse veteranen, die extra in het zonnetje worden gezet. De odes worden gebracht door Racoon, Floor Jansen en Ammar Bozoglu.

Nederland telt meer dan 100.000 veteranen, aldus Nationaal Comité Veteranendag. Zij worden elk jaar, op de Nederlandse Veteranendag, in het zonnetje gezet. Dit jaar besteedt MAX, in 'Ode aan onze Veteranen', aandacht aan drie van deze helden: Talitha, Mitchel en Dennis. Tijdens een bijzonder programma worden de veteranen door bekende artiesten toegezongen. Dit jaar zijn dat: Racoon, Floor Jansen en Ammar Bozoglu. Samen met het Orkest Koninklijke Luchtmacht brengen zij in Studio 21 een muzikale ode aan alle Nederlandse veteranen. Het programma wordt gepresenteerd door Carrie ten Napel.


De veteranen
Kolonel en Afghanistanveteraan Talitha Born heeft de liefde voor de luchtmacht niet van een vreemde. Haar oudoom Dick Born was Engelandvaarder en is erg belangrijk voor haar. Zangeres Floor Jansen zingt speciaal voor Talitha haar nieuwe lied: Storm. Veteraan Mitchel Martis was zestien toen hij zich aansloot bij Korps Mariniers. Maar toen overleed zijn moeder en stond hij er privé helemaal alleen voor. Het lied Kleine Jongen van Hazes is van grote betekenis voor Mitchel. Ammar Bozoglu zingt het lied speciaal voor Mitchel. Tot slot kwam veteraan Dennis van der Kraats beschadigd terug van zijn missies en moest met zijn gezin een manier vinden om daarmee om te gaan. Na de verdwijning van Anne Faber startte hij met zijn vrouw Mariska een nieuwe missie; het opsporen van vermiste mensen met zijn Veteranen Search Team. Voor veel veteranen is muziek tijdens en na de missie belangrijk, voor Dennis is dat de muziek van Racoon.

'Ode aan onze Veteranen', zondag 26 juni om 18.10 uur bij Omroep MAX op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 16:20
    100% Wolf: The Book Of Hath
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 16:00
    Cheers
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:20
    Ik Vertrek
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:35
    Home Again
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:00
    Zorro
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:10
    Suits
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:55
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:05
    Huizenjagers
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 15:55
    NCIS: Los Angeles
    18:40
    Bar Rescue
  • 15:40
    Interior Design Masters
    18:45
    Retour Masters
  • 16:15
    World's Most Evil Killers
  • 13:28
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:17
    De ambachter
    16:00
    Vitamine 55
  • 15:50
    De Eregast
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 16:05
    Father Brown
    19:00
    Death in Paradise
  • 15:50
    Below Deck Mediterranean
    18:40
    First Dates Australia
  • 16:05
    Bloed, zweet en tranen
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 16:00
    Moomin Vallei
    18:00
    Wordt aangekondigd