'Obese' terug met tien nieuwe deelnemers

dinsdag 14 mei 2019

Vanaf woensdag 15 mei is het vierde seizoen van 'Obese' te zien bij RTL 4. In acht afleveringen komen tien deelnemers in actie tegen hun morbide obesitas, waaronder Wesley en Johanna, die als echtpaar samen de fysieke en mentale strijd tegen de kilo's aangaan.

Onder intensieve begeleiding van een team van experts werken de deelnemers acht maanden hard aan een nieuwe levensstijl, die zij ook na ‘Obese’ kunnen blijven volhouden. De presentatie is in handen van Angela Groothuizen.


Echtpaar
In aflevering één is voor het eerst een deelnemend echtpaar te zien. Wesley en Johanna zijn tien jaar getrouwd. Ze zijn gelukkig met elkaar, maar niet met zichzelf. Hun jarenlange eetverslaving heeft er voor gezorgd dat ze allebei lijden aan morbide obesitas en hun ernstige overgewicht bepaalt hun hele leven. 'Fat shaming' is aan de orde van dag, waardoor ze bijna niet eens meer de straat op durven. Hun gezondheid loopt bovendien ernstig gevaar. Als ze op deze manier verder leven, gaan ze niet oud worden. Samen gaan zij als eerste koppel in 'Obese' de strijd aan.

Team van experts
Ook dit seizoen kunnen de deelnemers rekenen op professionele begeleiding voor, tijdens en na hun 'Obese'-traject. Het programma heeft een nieuwe hoofdtrainer: Roberto da Costa. Hij was eerder te zien als choreograaf en jurylid in RTL's danscompetitie 'So You Think You Can Dance'. Da Costa wijst aan iedere deelnemer een personal trainer toe die de deelnemers acht maanden lang begeleidt op het gebied van beweging en voeding. Daarnaast is psychologe Hilde Jans betrokken bij het traject van 'Obese', net als in de eerdere seizoenen. Jans is verbonden aan de Nederlandse Obesitas Kliniek en focust in haar begeleiding op de mentale-, psychische- en omgevingsfactoren die van invloed zijn op het afvaltraject van de deelnemers.

Presentatrice Angela Groothuizen is dit seizoen voor het eerst de steun en toeverlaat van de deelnemers. Voor haar is het een bijzonder traject: 'In deze tijd waarin een groot deel van de bevolking te dik is én we elkaar een ‘perfecte wereld’ voorhouden op social media, vind ik een programma als ‘Obese’ heel relevant. Het is altijd interessant om mensen maandenlang te volgen. Ik heb met de deelnemers meegeleefd en ik heb bewondering voor hoe ze het zware trainingsschema en het klaarmaken van de maaltijden in hun vaak al drukke leven hebben volgehouden. Bikkels.'

‘Obese’ wordt geproduceerd door Warner Bros. International Television Production Nederland BV en is vanaf woensdag 15 mei wekelijks om 20:30 uur te zien bij RTL 4.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Riddick is verraden door zijn eigen volk en wordt voor dood achtergelaten op een verlaten, door de zon verschroeide planeet. Er zit niets anders op dan op krachten te komen en de strijd aan te gaan met de buitenaardse roofdieren die hem belagen tot hij sterker dan ooit is. Terwijl er een hevige storm aan komt, zweert het team van Colonel Boss Johns de planeet pas te verlaten als ze het hoofd van Riddick hebben. Maar met zijn vijand precies waar hij die hebben wil, start Riddick zijn eigen genadeloze wraakactie. Alleen zo kan hij de weg vrijmaken om terug te keren naar thuisplaneet Furya.

'Riddick', film uit 2013 met oa. Vin Diesel, om 20.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Reizen Waes: de bucketlist
    21:30
    Eyecatchers
  • 20:00
    Ancient Superstructures
    20:55
    AI confidential: tales from the AI revolution
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 20:30
    Met Vier in Bed
    21:15
    Ze Zeggen Dat
  • 19:40
    UEFA Champions League
    22:10
    The Fast and the Furious
  • 20:30
    Riddick
    22:50
    The Irrational
  • 20:35
    Cliffhanger
    22:30
    I'm Chevy Chase and You're Not
  • 20:00
    24
    20:50
    Grosse Pointe Garden Society
  • 20:35
    Rupel
    22:25
    Cheers
  • 20:35
    Komen Eten bij Over De Oceaan
    21:40
    Celebrity Klopjacht
  • 20:35
    Pam & Tommy
    22:25
    Friends
  • 20:35
    Fight Club
    23:15
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Death of the Party
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:39
    Z-Beurs
    20:52
    20 jaar POM
  • 20:40
    Zo doe je het!
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:05
    Foodies & The City
  • 20:05
    The Chelsea Detective
    21:00
    Hope Street
  • 20:35
    Nine Perfect Strangers
    21:30
    White Collar
  • 20:35
    We zijn er Bijna!
    21:25
    NOS De Avondetappe
  • 20:25
    Het geheim van de meester
    21:05
    Nu te Zien!
  • 20:20
    De slimste mens België
    21:35
    Live Aid at 40: When Rock 'n' Roll Took on the World