Nu te beluisteren: aflevering 1 van 'Opvliegers'

dinsdag 27 oktober 2020

De 8-delige MAX/NPO Radio 1 podcast 'Opvliegers' is vanaf nu overal te beluisteren. In de podcast duikt de 57-jarige programmamaker Elles de Bruin in de wereld van de menopauze.

Waarom heeft de overgang haar leven de afgelopen jaren zo op z’n kop gezet? In de podcast haar eigen verhaal, maar ook artsen, psychologen, mede-ervaringsdeskundigen en mannen. De eerste aflevering gaat over 'het taboe menopauze'.


Elles vertelt haar eigen verhaal en spreekt met experts en andere vrouwen. Naar schatting zitten 1,5 miljoen vrouwen in de overgang, waar Elles er één van is. Toch is het onderwerp niet bespreekbaar. Dat taboe wil Elles doorbreken en heeft het dus wél over de lichamelijke en psychische klachten. Actrices Medina Schuurman en Isa Hoes komen aan het woord in de podcast die een boek schreven over de overgang.

Ook horen we Lily Koopmans. Zij heeft jarenlang geworsteld met overgangsklachten en werd niet serieus genomen door artsen. 'De overgang hoorde wel bij de vrouw, maar er werd niet over gesproken.' Eveline Bakker van het platform Vuurvrouw vind dat de overgang nog steeds in verband wordt gebracht met zwakte, met een verlies van jeugd, aantrekkelijkheid en inzetbaarheid. 'Als we er zo over blijven denken, gaan we dat gevoel niet veranderen.'

In deze aflevering zegt prof. dr. Herman Depypere dat we nog maar kort gewend zijn aan vrouwen in de overgang. Vrouwen werden namelijk niet ouder dan 50 jaar en kwamen dus vaak niet in de menopauze. De levensverwachting is nu toegenomen, dus heeft de samenleving er wel mee te maken.

Elke week komt er een nieuwe aflevering van de 8-delige podcast 'Opvliegers' beschikbaar op de NPO Radio 1 app en website, de NPO Luister APP, Spotify en alle andere bekende streamingsdiensten.

'Opvliegers'
Presentatie: Elles de Bruin
8 afleveringen
www.npoluister.nl


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:35
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:20
    Plop & de Peppers
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:45
    Geen uitzending
    11:25
    The Irrational
  • 01:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:25
    9-1-1
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 04:50
    Geen uitzending
    08:15
    De kunstenaar
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:35
    SkyMed
  • 01:55
    Geen uitzending
    07:40
    The First 48
  • 04:50
    Geen uitzending
    05:45
    Botched
  • 04:50
    Geen uitzending
    06:45
    Shades of Blue
  • 00:52
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:48
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:30
    Becoming Meewis
    02:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 04:40
    Midsomer Murders
    02:00
    Inspector George Gently
  • 04:25
    Below Deck Down Under
    02:15
    Cougar Town
  • 04:45
    NOS Journaal
    02:10
    NOS Journaal Laat
  • 01:50
    Nieuwsuur
    08:05
    Vroege Vogels
  • 04:20
    Eva
    02:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal