Nu te beluisteren: aflevering 1 van 'Opvliegers'

dinsdag 27 oktober 2020

De 8-delige MAX/NPO Radio 1 podcast 'Opvliegers' is vanaf nu overal te beluisteren. In de podcast duikt de 57-jarige programmamaker Elles de Bruin in de wereld van de menopauze.

Waarom heeft de overgang haar leven de afgelopen jaren zo op z’n kop gezet? In de podcast haar eigen verhaal, maar ook artsen, psychologen, mede-ervaringsdeskundigen en mannen. De eerste aflevering gaat over 'het taboe menopauze'.


Elles vertelt haar eigen verhaal en spreekt met experts en andere vrouwen. Naar schatting zitten 1,5 miljoen vrouwen in de overgang, waar Elles er één van is. Toch is het onderwerp niet bespreekbaar. Dat taboe wil Elles doorbreken en heeft het dus wél over de lichamelijke en psychische klachten. Actrices Medina Schuurman en Isa Hoes komen aan het woord in de podcast die een boek schreven over de overgang.

Ook horen we Lily Koopmans. Zij heeft jarenlang geworsteld met overgangsklachten en werd niet serieus genomen door artsen. 'De overgang hoorde wel bij de vrouw, maar er werd niet over gesproken.' Eveline Bakker van het platform Vuurvrouw vind dat de overgang nog steeds in verband wordt gebracht met zwakte, met een verlies van jeugd, aantrekkelijkheid en inzetbaarheid. 'Als we er zo over blijven denken, gaan we dat gevoel niet veranderen.'

In deze aflevering zegt prof. dr. Herman Depypere dat we nog maar kort gewend zijn aan vrouwen in de overgang. Vrouwen werden namelijk niet ouder dan 50 jaar en kwamen dus vaak niet in de menopauze. De levensverwachting is nu toegenomen, dus heeft de samenleving er wel mee te maken.

Elke week komt er een nieuwe aflevering van de 8-delige podcast 'Opvliegers' beschikbaar op de NPO Radio 1 app en website, de NPO Luister APP, Spotify en alle andere bekende streamingsdiensten.

'Opvliegers'
Presentatie: Elles de Bruin
8 afleveringen
www.npoluister.nl


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Sporza: La Vuelta Femenina 2026
    17:35
    Sporza: volleybal
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:35
    The Office
  • 17:25
    De Positivo's
  • 17:05
    Ze Zeggen Dat
    18:20
    Florentina
  • 16:50
    De Pfaffs
    17:35
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:40
    The Karate Kid III
    17:40
    9-1-1
  • 17:05
    24
    17:50
    Police Interceptors
  • 16:55
    Suits
    17:40
    ER
  • 17:25
    SOS Piet
    17:55
    Nonkel Jef
  • 17:10
    Huizenjagers
    18:00
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:05
    Sullivan's Crossing
  • 17:15
    Two and a Half Men
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 17:15
    Love Triangle Australia
    18:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 17:15
    The Murdaugh Murders
    18:45
    Fear Thy Roommate
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:18
    Alles over je terras
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:05
    DIY
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:50
    Below Deck Mediterranean
    18:45
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: Seven Worlds, One Planet
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:20
    Silverpoint
    17:45
    Glow