Nu te beluisteren: aflevering 1 van 'Opvliegers'

dinsdag 27 oktober 2020

De 8-delige MAX/NPO Radio 1 podcast 'Opvliegers' is vanaf nu overal te beluisteren. In de podcast duikt de 57-jarige programmamaker Elles de Bruin in de wereld van de menopauze.

Waarom heeft de overgang haar leven de afgelopen jaren zo op z’n kop gezet? In de podcast haar eigen verhaal, maar ook artsen, psychologen, mede-ervaringsdeskundigen en mannen. De eerste aflevering gaat over 'het taboe menopauze'.


Elles vertelt haar eigen verhaal en spreekt met experts en andere vrouwen. Naar schatting zitten 1,5 miljoen vrouwen in de overgang, waar Elles er één van is. Toch is het onderwerp niet bespreekbaar. Dat taboe wil Elles doorbreken en heeft het dus wél over de lichamelijke en psychische klachten. Actrices Medina Schuurman en Isa Hoes komen aan het woord in de podcast die een boek schreven over de overgang.

Ook horen we Lily Koopmans. Zij heeft jarenlang geworsteld met overgangsklachten en werd niet serieus genomen door artsen. 'De overgang hoorde wel bij de vrouw, maar er werd niet over gesproken.' Eveline Bakker van het platform Vuurvrouw vind dat de overgang nog steeds in verband wordt gebracht met zwakte, met een verlies van jeugd, aantrekkelijkheid en inzetbaarheid. 'Als we er zo over blijven denken, gaan we dat gevoel niet veranderen.'

In deze aflevering zegt prof. dr. Herman Depypere dat we nog maar kort gewend zijn aan vrouwen in de overgang. Vrouwen werden namelijk niet ouder dan 50 jaar en kwamen dus vaak niet in de menopauze. De levensverwachting is nu toegenomen, dus heeft de samenleving er wel mee te maken.

Elke week komt er een nieuwe aflevering van de 8-delige podcast 'Opvliegers' beschikbaar op de NPO Radio 1 app en website, de NPO Luister APP, Spotify en alle andere bekende streamingsdiensten.

'Opvliegers'
Presentatie: Elles de Bruin
8 afleveringen
www.npoluister.nl


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.

'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Badgast
    21:45
    Comedy Casino
  • 20:25
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    22:48
    Het weer
  • 21:15
    Badgast
    22:00
    Geen uitzending
  • 21:10
    Welkom Aan Boord
    22:15
    Schiphol Airport
  • 20:55
    Expeditie Gooris
    22:05
    Overtreders
  • 20:35
    Terminator Genisys
    22:40
    S.W.A.T.
  • 20:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 21:20
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 21:15
    De Rechtbank
    22:20
    Dealen Met Coke
  • 21:15
    FBI: Most Wanted
    22:10
    Found
  • 20:35
    Reminiscence
    22:45
    Meg 2: The Trench
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    01:35
    Leef!
  • 21:20
    Panic 9-1-1
    22:10
    Aurora Teagarden Mysteries: The Disappearing Game
  • 20:57
    Trends Talk
    21:31
    Trends Doc
  • 21:21
    Publireportage
    22:00
    Knuffel Pop
  • 20:40
    De Eregast
    21:30
    De Sterrenkaart
  • 21:05
    Agatha Christie's Marple
  • 21:00
    From
    21:55
    Paradise
  • 20:00
    NOS Olympische Winterspelen
    23:00
    NOS Studio Voetbal
  • 21:05
    Metropolis
    21:25
    Bureau Buitenland
  • 21:20
    Rundfunk: Schwalbe
    22:00
    FOMO Chefs