NTR-podcast 'Hollandse Helden' met Elly Ameling

De wereldberoemde sopraan Elly Ameling wordt 90 jaar. Ze reisde in haar succesjaren de hele wereld over als internationaal vermaard zangeres. De hoogste tijd om haar leven en carrière te vieren, met de NTR-podcast 'Hollandse Helden': Elly Ameling.
Waarin presentator Hans Haffmans de luisteraar in vijf afleveringen meeneemt op visite neemt bij de ‘grande dame’ van het klassieke lied.
Een nog messcherpe Elly Ameling - 'Ik ben zo blij dat het hierboven allemaal nog werkt'-, blikt terug op haar werk, maar ook op haar persoonlijke leven. Wat betekende haar grote liefde Nol (Arnold) voor haar? Hoe bleven ze bij elkaar ondanks de vele mannen met wie zij samenwerkte en die haar aanbeden? Waarom pasten er geen kinderen in haar leven en hoe kijkt ze daar nu op terug.
Een zeldzaam openhartige Elly deelt naast de successen ook de moeilijke momenten uit haar loopbaan. Zoals het moment dat zij, na het winnen van een grote prijs ineens niet meer kon zingen tijdens een repetitie: 'Wat we zongen, ik weet het niet meer, maar ik kon niet verder. Middenin een zin.' Het zingen was te zwaar geworden, ze ging zelfs in een boekhandel werken. Maar uiteindelijk vond ze haar weg naar het podium dus terug. Met dit verhaal wil ze vooral de artiesten van nu inspireren: 'Als jonge mensen de moed verliezen, om welke reden dan ook, zeg ik dat ze moeten blijven doorzetten.'
Vijf afleveringen met en over één van de grootste Nederlandse naoorlogse artiesten. Iedereen in ons land had in die jaren een plaat van Elly Ameling in de kast staan, ze vertolkte het optimisme van de wederopbouw. Een zangeres bovendien met zeer groot internationaal succes -internationale agenten vochten om haar- ze was een veelgevraagde sopraan in de grootste concertzalen over de hele wereld en ook in India en Thailand zeer geliefd. Een sopraan die ondanks haar hoge leeftijd nog steeds autorijdt, boeken leest en van het leven geniet met een sterke mening over de huidige tijd, vanuit het perspectief van een wereldster op leeftijd.
Vanaf 8 februari 2023 te beluisteren op de gebruikelijke podcast-kanalen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 100 vakken, 100 kandidaten, 0 genade: de strijd barst opnieuw los in 'The Floor'
- Fien Vermeulen nieuwe presentatrice van 'Shownieuws'
- Kijkcijfers: woensdag 1 april 2026
- Voortvluchtigen staan bij de start van 'Klopjacht' meteen oog in oog met de speurders
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- Van VRT naar VTM: An Lemmens verrast Yasmina in laatste Blind Auditions van 'The Voice'
- 'De Trein' onthult verborgen koninklijk erfgoed van Brussel-Centraal
- 'Meldpunt Actueel' over pensioencompensatie
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
Multimedia SPOTLIGHT
-
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max
Kijktip van de dag

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.
'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.



































