NPO Radio 5 steekt de handen uit de mouwen

NPO Radio 5 besteedt vrijdag 14 en zaterdag 15 maart volop aandacht aan vrijwilligerswerk door aan te haken op de actiedagen van NLdoet. Verschillende dj's gaan zelf aan de slag als vrijwilliger en er wordt verslag gedaan vanaf locaties waar andere vrijwilligers aan de slag gaan.
Het Oranje Fonds houdt dit jaar op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart de grote vrijwilligersactie NLdoet. Daarmee zet het fonds vrijwillige inzet in de schijnwerpers en worden zoveel mogelijk Nederlanders geactiveerd om een dag vrijwilligerswerk te doen en de waarde daarvan zelf te ervaren.
Stefan Stasse reist vrijdagochtend 14 maart met de minibus van zijn programma 'Magical Mystery Tour' (KRO-NCRV) naar een ontmoeting met Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima die zich dan als vrijwilligers inzetten. Stefan doet vrijdag in de loop van de dag een aantal keer verslag op NPO Radio 5. Zaterdag 15 maart blikt hij er uitgebreid op terug in zijn uitzending van 14.00 tot 16.00 uur.
'De Avond van 5'-presentatrice Gerja Wolf (EO) verricht vrijdag vrijwilligerswerk in Brummen tijdens een gezellige meezingmiddag. Zij is eveneens diverse malen live op zender te horen over haar ervaringen. Hijlco Span van het NPO Radio 5-programma 'Volgspot' (KRO-NCRV) gaat ’s avonds vrijwillig als kaartenknipper en biertapper aan de slag in het Utrechtse Werftheater en doet daar enkele keren live verslag van. Ook in de komende uitzendingen van Volgspot heeft Hijlco aandacht voor vrijwilligerswerk in de cultuursector.
Op zaterdag 15 maart schakelen de verschillende programma’s van NPO Radio 5 met vrijwilligers in het land die zich inzetten voor NLdoet.
Peter de Vries, zendermanager NPO Radio 5: 'Vrijwilligers leveren een belangrijke bijdrage aan het draaiende houden van Nederland. Ook veel van onze luisteraars zetten zich in als vrijwilliger; tijdens NLdoet, maar ook de rest van het jaar en sommigen zelfs elke dag. NPO Radio 5 wil deze mensen graag in de schijnwerpers zetten en ook anderen aanmoedigen om vrijwilligerswerk te doen.'
Ook andere medewerkers van de publieke omroep komen op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart in actie als vrijwilliger in het kader van NLdoet.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Finale in zicht! Dit zijn de vier finalisten van 'The Voice van Vlaanderen' 2026
- Na alle ophef: VRT stelt in opspraak geraakt onderzoek 'Foto van Vlaanderen' open voor grotere groep experten
- Kijkcijfers: donderdag 21 mei 2026
- Liefde, leugens en loslaten in slotseizoen 'Dertigers'
- Dit is de winnaar van 'Celebrity MasterChef Vlaanderen': 'Een exceptioneel persoon'
- Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Marieke Elsinga wint spectaculaire Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke'
- Qlas en Lil Kleine grote winnaars NPO FunX Awards
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies?
Kijktip van de dag

De dames blikken samen met Jani Kazaltzis terug op een bewogen seizoen vol glamour, vriendschap en drama.
'The Real Housewives of Antwerp', om 20.00 uur op Play.



































