NPO Radio 5 steekt de handen uit de mouwen

NPO Radio 5 besteedt vrijdag 14 en zaterdag 15 maart volop aandacht aan vrijwilligerswerk door aan te haken op de actiedagen van NLdoet. Verschillende dj's gaan zelf aan de slag als vrijwilliger en er wordt verslag gedaan vanaf locaties waar andere vrijwilligers aan de slag gaan.
Het Oranje Fonds houdt dit jaar op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart de grote vrijwilligersactie NLdoet. Daarmee zet het fonds vrijwillige inzet in de schijnwerpers en worden zoveel mogelijk Nederlanders geactiveerd om een dag vrijwilligerswerk te doen en de waarde daarvan zelf te ervaren.
Stefan Stasse reist vrijdagochtend 14 maart met de minibus van zijn programma 'Magical Mystery Tour' (KRO-NCRV) naar een ontmoeting met Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima die zich dan als vrijwilligers inzetten. Stefan doet vrijdag in de loop van de dag een aantal keer verslag op NPO Radio 5. Zaterdag 15 maart blikt hij er uitgebreid op terug in zijn uitzending van 14.00 tot 16.00 uur.
'De Avond van 5'-presentatrice Gerja Wolf (EO) verricht vrijdag vrijwilligerswerk in Brummen tijdens een gezellige meezingmiddag. Zij is eveneens diverse malen live op zender te horen over haar ervaringen. Hijlco Span van het NPO Radio 5-programma 'Volgspot' (KRO-NCRV) gaat ’s avonds vrijwillig als kaartenknipper en biertapper aan de slag in het Utrechtse Werftheater en doet daar enkele keren live verslag van. Ook in de komende uitzendingen van Volgspot heeft Hijlco aandacht voor vrijwilligerswerk in de cultuursector.
Op zaterdag 15 maart schakelen de verschillende programma’s van NPO Radio 5 met vrijwilligers in het land die zich inzetten voor NLdoet.
Peter de Vries, zendermanager NPO Radio 5: 'Vrijwilligers leveren een belangrijke bijdrage aan het draaiende houden van Nederland. Ook veel van onze luisteraars zetten zich in als vrijwilliger; tijdens NLdoet, maar ook de rest van het jaar en sommigen zelfs elke dag. NPO Radio 5 wil deze mensen graag in de schijnwerpers zetten en ook anderen aanmoedigen om vrijwilligerswerk te doen.'
Ook andere medewerkers van de publieke omroep komen op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart in actie als vrijwilliger in het kader van NLdoet.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit is de cast van KRO-NCRV’s 'The Passion 2026'
- In primeur op Pickx+: 'J'ai filmé le 22 mars - de dag dat iedereen journalist werd'
- Kijkcijfers: woensdag 11 februari 2026
- Tranen van het lachen in Edinburgh: De familie Gooris waagt zich aan de doedelzak
- Strijd tussen de coaches barst meteen los in 'The Voice van Vlaanderen'
- William Boeva en vriendin Nikki in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' focust donderdag op verslavende pijnstillers
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO
Kijktip van de dag

Saar laat de mannen aan de slag tijdens een Zwitserse culinaire ervaring. Zowel bij Dirk als bij Nicolas duikt plots een nieuwe vrijgezel op. Kevin toont de dames zoveel mogelijk van IJsland, hopend dat ze er net zo verliefd op worden als hij.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.


































