NPO Radio 5 steekt de handen uit de mouwen

donderdag 13 maart 2025

NPO Radio 5 besteedt vrijdag 14 en zaterdag 15 maart volop aandacht aan vrijwilligerswerk door aan te haken op de actiedagen van NLdoet. Verschillende dj's gaan zelf aan de slag als vrijwilliger en er wordt verslag gedaan vanaf locaties waar andere vrijwilligers aan de slag gaan.

Het Oranje Fonds houdt dit jaar op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart de grote vrijwilligersactie NLdoet. Daarmee zet het fonds vrijwillige inzet in de schijnwerpers en worden zoveel mogelijk Nederlanders geactiveerd om een dag vrijwilligerswerk te doen en de waarde daarvan zelf te ervaren.


Stefan Stasse reist vrijdagochtend 14 maart met de minibus van zijn programma 'Magical Mystery Tour' (KRO-NCRV) naar een ontmoeting met Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima die zich dan als vrijwilligers inzetten. Stefan doet vrijdag in de loop van de dag een aantal keer verslag op NPO Radio 5. Zaterdag 15 maart blikt hij er uitgebreid op terug in zijn uitzending van 14.00 tot 16.00 uur.

'De Avond van 5'-presentatrice Gerja Wolf (EO) verricht vrijdag vrijwilligerswerk in Brummen tijdens een gezellige meezingmiddag. Zij is eveneens diverse malen live op zender te horen over haar ervaringen. Hijlco Span van het NPO Radio 5-programma 'Volgspot' (KRO-NCRV) gaat ’s avonds vrijwillig als kaartenknipper en biertapper aan de slag in het Utrechtse Werftheater en doet daar enkele keren live verslag van. Ook in de komende uitzendingen van Volgspot heeft Hijlco aandacht voor vrijwilligerswerk in de cultuursector.

Op zaterdag 15 maart schakelen de verschillende programma’s van NPO Radio 5 met vrijwilligers in het land die zich inzetten voor NLdoet.

Peter de Vries, zendermanager NPO Radio 5: 'Vrijwilligers leveren een belangrijke bijdrage aan het draaiende houden van Nederland. Ook veel van onze luisteraars zetten zich in als vrijwilliger; tijdens NLdoet, maar ook de rest van het jaar en sommigen zelfs elke dag. NPO Radio 5 wil deze mensen graag in de schijnwerpers zetten en ook anderen aanmoedigen om vrijwilligerswerk te doen.'

Ook andere medewerkers van de publieke omroep komen op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart in actie als vrijwilliger in het kader van NLdoet.


Persbericht NPO Radio 5
https://www.nporadio5.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    De Warmste Week
    01:30
    VRT NWS laat
  • 11:05
    Winterbeelden
    06:00
    De Warmste Week
  • 11:05
    Ridder Muis
    05:20
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    06:50
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:00
    Motorway Cops USA
  • 08:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:10
    All New Traffic Cops
  • 09:50
    The Secret of the Nutcracker
    23:55
    The Nine Kittens of Christmas
  • 10:00
    Joe
    00:10
    Walker, Texas Ranger
  • 10:40
    De Eregast
    00:00
    Grond
  • 10:40
    FBI
    01:10
    Fire Country
  • 11:05
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:00
    12 Pups of Christmas
    02:05
    Play kerst haardvuur 2025
  • 10:10
    Kidnapped: The Hannah Anderson Story
    01:55
    CSI: Vegas
  • 10:56
    Alle Zaken op een Rijtje
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:54
    De ambachter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:00
    Bon Appetit
    01:05
    Tot op de Graat
  • 10:45
    Inspector George Gently
    01:15
    London Kills
  • 10:55
    First Dates Australia
    06:00
    Shipping Wars
  • 11:05
    Ivo op zondag
    01:36
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 11:05
    Nederland zingt op zondag
    01:00
    Nieuwsuur
  • 10:45
    CupCakeCup
    05:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal