NPO Radio 1 wint Marconi Award voor Beste Zender

NPO Radio 1 wint de Marconi Award voor Beste Zender. De juryprijs werd vanavond uitgereikt door NPO Radio 2-dj Gijs Staverman tijdens het Gouden RadioRing-gala in Hilversum.
Klaske Tameling, zendermanager NPO Radio 1: 'Deze prijs is een fantastische erkenning voor alle journalisten en collega’s die werken voor de nieuws- en sportzender. Onafhankelijke en betrouwbare journalistiek is de kern van een goed functionerende democratie en daar wordt dag en nacht hard aan gewerkt door onze radio- en podcastmakers.'
'Het winnen van de Marconi Award is een mooie waardering voor de koers die we samen met de omroepen bij NPO Radio 1 hebben ingezet, waarin we veel aandacht hebben voor verdieping, onderzoeksjournalistiek en interactie met onze luisteraars', zegt Tameling.
Marconi Award Aanstormend Talent voor FunX-dj Nordin Besling
NPO FunX-dj Nordin Besling wint de Marconi Award voor Aanstormend Talent. Nordin presenteert sinds januari samen met Vonneke de middagshow op NPO FunX. Voor de vierde keer op rij wint een NPO talent, afkomstig uit de eigen opleidingstrajecten, deze belangrijke prijs. Voorgaande jaren wonnen Emmely de Wilt (NPO Radio 2/KRO-NCRV), Sophie Hijlkema (NPO 3FM/AVROTROS) en Andres Odijk (NPO 3FM/KRO-NCRV) de prijs.
Jurre Bosman, directeur NPO Audio: 'De Marconi Award voor Aanstormend Talent is een stevige stap richting een succesvolle radiocarrière. Ik wil Nordin feliciteren met deze mooie erkenning. Als publieke omroep investeren we continu in het opleiden van nieuwe generaties mediatalent, waarmee we ook in de toekomst luisteraars kunnen aanspreken. Radiotalent kan in de nachten van onze publieke zenders vlieguren maken en zich onder begeleiding van NPO Campus en de omroepen ontwikkelen tot een professionele dj of presentator. Dat levert al jaren unieke en onderscheidende radiomakers op en dat blijven we graag doen.'
Marconi Oeuvre Award voor Giel Beelen
NPO Radio 2-dj Giel Beelen werd in december al verrast met de Marconi Oeuvre Award. Oud 3FM-collega Gerard Ekdom bracht het nieuws tijdens zijn NPO Radio 2-avondshow. De jury van de Marconi Award over Beelen: 'Giel is een monstertalent dat keer op keer boven zichzelf uitstijgt.'
https://www.nporadio1.nl/
Meer artikels over NPO - Nederlandse Publieke Omroep
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Télévie breekt alle records: 13.459.073,87 euro ingezameld ten voordele van kankeronderzoek
- Driedelige special volgt siamese tweeling Sheneeva en Chenelva op weg naar zelfstandigheid
- VRT Canvas brengt documentaire 'Dennis Tyfus - Eindelijk op canvas'
- 'Volle Zalen' dinsdag met Jörgen Raymann
- 'BinnensteBuiten' over 75 jaar Molukse trots in Nederland
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Dolly verenigt de Staten
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?
'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.



































