NPO Radio 1-programma '5 Dagen' week lang over meisjesbesnijdenis

In de week van 4 maart staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi op verschillende locaties in Nederland om te spreken over meisjesbesnijdenis.
Dit in aanloop naar vrijdag 8 maart, Internationale Vrouwendag. Verslaggever ter plekke is Joris Kreugel.
In Nederland zijn ongeveer 41.000 vrouwen besneden. Deze vrouwen zijn voornamelijk afkomstig uit landen als Somalië, Egypte, Ethiopië, Sudan en Irak. Velen zijn hun land ontvlucht voor de oorlog. Hun dochters lopen vanwege de sociale druk in de landen van herkomst risico om, tijdens vakantie daar, ook besneden te worden. Terwijl het in veel van de landen, net als in Nederland, bij wet verboden is.
In '5 Dagen' komen ervaringsdeskundigen en professionals aan het woord. Wanneer word je geconfronteerd met meisjesbesnijdenis of het risico daarop en wat moet je dan doen? Hoe beïnvloedt meisjesbesnijdenis of vrouwelijke genitale verminking (VGV) je leven? Hoe ga je om met de druk van de gemeenschap als je zelf niet wilt dat je dochter besneden wordt? Wat zijn de gezondheidsrisico’s? En hoe maak je dit gevoelige onderwerp bespreekbaar?
Maandag horen we van Zahra Naleie, één van de oprichters van FSAN (Federatie Somalische Associaties Nederland), hoe goede informatie meisjesbesnijdenis kan voorkomen, praat ervaringsdeskundige Istahil Abdulahi over wat haar als zesjarige overkwam en waarom ze dat voor haar dochters niet wil en legt mensenrechtenjuriste Annemarie Middelburg uit waarom het belangrijk is dat we het onderwerp bespreekbaar maken.
Dinsdag vertellen ervaringsdeskundigen, sleutelpersonen voor de GGD en statushouders Lubna en Achmed Abdul hoe meisjesbesnijdenis hun leven beïnvloedt en waarom ze zich allebei inzetten om het te bestrijden.
Woensdag vertelt medisch antropologe Marthine Bos meer over de culturele achtergrond van meisjesbesnijdenis en wat de invloed van de gemeenschap hierbij is.
Donderdag spreekt '5 Dagen' met plastisch chirurg Refaat Karim en gynaecoloog Judith Dekker over hoe zij door middel van hersteloperaties besneden vrouwen hun vrouw-zijn teruggeven.
'5 Dagen' over meisjesbesnijdenis of vrouwelijke genitale verminking. Maandag 4 maart, dinsdag 5 maart, woensdag 6 maart en donderdag 7 maart van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op vrijdag 8 maart vervalt '5 Dagen' en is er 'Langs de Lijn' en omstreken met het WK allround- en sprintschaatsen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Peter Van den Begin bevestigt nieuw seizoen van 'Dancing with the Stars' op VTM
- Nieuw seizoen van 'Welcome to Plathville' op TLC
- Kijkcijfers: 10, 11 en 12 juli 2026
- 'Goedenavond Nederland' terug op NPO 1: afscheid voor Welmoed Sijtsma, entree voor Frank van Leeuwen
- Celien Hermans bezorgt kijkers kippenvel met eerbetoon aan mama Margriet tijdens ‘Vlaanderen Feest’
- Dit zie je in maandag 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe reeks 'MAX Vakantieman': tips, trends en valkuilen voor vakantiegangers
- 'De weg naar Fenix': documentaire over de totstandkoming van dit kunstmuseum over migratie
- De 'Au Pairs' krijgen het moeilijker in Canada
- Liefde kent geen hokjes in 'B&B Zoekt Lief': Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter PlekkeBar' vanuit Biertje in Hellevoetsluis
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- JOE Parad’ice Beach schiet uit de startblokken met knallend optreden van Milk Inc.
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Op een dag komt een Amerikaanse man niet naar huis. Uiteindelijk belt zijn vrouw naar de hulpdiensten. Zij vertellen haar dat hij in de gevangenis zit op verdenking van sekshandel. Daarna blijkt dat hij interesse heeft in kinderen tussen de elf en de veertien jaar. Amanda balanceert tussen ongeloof, het gezin niet willen opgeven en toch uiteindelijk de plicht om haar kinderen een veiligere omgeving te kunnen bieden.
'Telefacts Zomer', om 22.30 uur op VTM.



































