NPO Radio 1-programma '5 Dagen' week lang over meisjesbesnijdenis

maandag 4 maart 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 4 maart staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi op verschillende locaties in Nederland om te spreken over meisjesbesnijdenis.

Dit in aanloop naar vrijdag 8 maart, Internationale Vrouwendag. Verslaggever ter plekke is Joris Kreugel.


In Nederland zijn ongeveer 41.000 vrouwen besneden. Deze vrouwen zijn voornamelijk afkomstig uit landen als Somalië, Egypte, Ethiopië, Sudan en Irak. Velen zijn hun land ontvlucht voor de oorlog. Hun dochters lopen vanwege de sociale druk in de landen van herkomst risico om, tijdens vakantie daar, ook besneden te worden. Terwijl het in veel van de landen, net als in Nederland, bij wet verboden is.

In '5 Dagen' komen ervaringsdeskundigen en professionals aan het woord. Wanneer word je geconfronteerd met meisjesbesnijdenis of het risico daarop en wat moet je dan doen? Hoe beïnvloedt meisjesbesnijdenis of vrouwelijke genitale verminking (VGV) je leven? Hoe ga je om met de druk van de gemeenschap als je zelf niet wilt dat je dochter besneden wordt? Wat zijn de gezondheidsrisico’s? En hoe maak je dit gevoelige onderwerp bespreekbaar?

Maandag horen we van Zahra Naleie, één van de oprichters van FSAN (Federatie Somalische Associaties Nederland), hoe goede informatie meisjesbesnijdenis kan voorkomen, praat ervaringsdeskundige Istahil Abdulahi over wat haar als zesjarige overkwam en waarom ze dat voor haar dochters niet wil en legt mensenrechtenjuriste Annemarie Middelburg uit waarom het belangrijk is dat we het onderwerp bespreekbaar maken.

Dinsdag vertellen ervaringsdeskundigen, sleutelpersonen voor de GGD en statushouders Lubna en Achmed Abdul hoe meisjesbesnijdenis hun leven beïnvloedt en waarom ze zich allebei inzetten om het te bestrijden.

Woensdag vertelt medisch antropologe Marthine Bos meer over de culturele achtergrond van meisjesbesnijdenis en wat de invloed van de gemeenschap hierbij is.

Donderdag spreekt '5 Dagen' met plastisch chirurg Refaat Karim en gynaecoloog Judith Dekker over hoe zij door middel van hersteloperaties besneden vrouwen hun vrouw-zijn teruggeven.

'5 Dagen' over meisjesbesnijdenis of vrouwelijke genitale verminking. Maandag 4 maart, dinsdag 5 maart, woensdag 6 maart en donderdag 7 maart van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op vrijdag 8 maart vervalt '5 Dagen' en is er 'Langs de Lijn' en omstreken met het WK allround- en sprintschaatsen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' (VTM)

Het is zover: de grote finale van 'The Voice van Vlaanderen'. Wie van de vier finalisten wint het tiende seizoen en welke coach viert mee op het podium? Of gaat, net als vorig seizoen, de Comeback Stage met de overwinning lopen?

'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Dwars door de Lage landen
    22:20
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Shetland
    23:30
    Helsinki Syndrome
  • 20:00
    Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    23:10
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:25
    So You Think You Can Dance
  • 20:35
    The Ice Road
    22:40
    New Kids Nitro
  • 20:35
    Spy
    22:50
    Halloween Kills
  • 20:35
    The Secrets We Keep
    22:25
    Goodbye, Emmanuelle
  • 21:55
    Narcos
    23:05
    ER
  • 21:35
    Coppers
    22:35
    Baywatch
  • 20:40
    Godzilla vs. Kong
    22:30
    Kamp Jeroom
  • 21:25
    Matlock
    22:25
    CIA
  • 20:35
    Space Jam
    22:05
    Jumper
  • 21:25
    48 Hours to Buy
    23:15
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 21:15
    The Beauty Queen and the Catfish
    23:00
    Without a Trace
  • 21:59
    Z-Nieuws
    22:10
    Z-Beurs
  • 21:54
    Red de meubelen
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    22:15
    Meat Timon
  • 21:55
    Lynley
    22:50
    McDonald and Dodds
  • 21:30
    NCIS
    22:25
    The Grand Budapest Hotel
  • 21:25
    Jan-Willem Ruimt Op!
    22:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Stand van Nederland: Wereld op Scherp
  • 21:20
    Geheime Liefde
    22:05
    The Making of De Jeugd van Tegenwoordig