NPO Radio 1-programma '5 Dagen' week lang over meisjesbesnijdenis

maandag 4 maart 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 4 maart staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi op verschillende locaties in Nederland om te spreken over meisjesbesnijdenis.

Dit in aanloop naar vrijdag 8 maart, Internationale Vrouwendag. Verslaggever ter plekke is Joris Kreugel.


In Nederland zijn ongeveer 41.000 vrouwen besneden. Deze vrouwen zijn voornamelijk afkomstig uit landen als Somalië, Egypte, Ethiopië, Sudan en Irak. Velen zijn hun land ontvlucht voor de oorlog. Hun dochters lopen vanwege de sociale druk in de landen van herkomst risico om, tijdens vakantie daar, ook besneden te worden. Terwijl het in veel van de landen, net als in Nederland, bij wet verboden is.

In '5 Dagen' komen ervaringsdeskundigen en professionals aan het woord. Wanneer word je geconfronteerd met meisjesbesnijdenis of het risico daarop en wat moet je dan doen? Hoe beïnvloedt meisjesbesnijdenis of vrouwelijke genitale verminking (VGV) je leven? Hoe ga je om met de druk van de gemeenschap als je zelf niet wilt dat je dochter besneden wordt? Wat zijn de gezondheidsrisico’s? En hoe maak je dit gevoelige onderwerp bespreekbaar?

Maandag horen we van Zahra Naleie, één van de oprichters van FSAN (Federatie Somalische Associaties Nederland), hoe goede informatie meisjesbesnijdenis kan voorkomen, praat ervaringsdeskundige Istahil Abdulahi over wat haar als zesjarige overkwam en waarom ze dat voor haar dochters niet wil en legt mensenrechtenjuriste Annemarie Middelburg uit waarom het belangrijk is dat we het onderwerp bespreekbaar maken.

Dinsdag vertellen ervaringsdeskundigen, sleutelpersonen voor de GGD en statushouders Lubna en Achmed Abdul hoe meisjesbesnijdenis hun leven beïnvloedt en waarom ze zich allebei inzetten om het te bestrijden.

Woensdag vertelt medisch antropologe Marthine Bos meer over de culturele achtergrond van meisjesbesnijdenis en wat de invloed van de gemeenschap hierbij is.

Donderdag spreekt '5 Dagen' met plastisch chirurg Refaat Karim en gynaecoloog Judith Dekker over hoe zij door middel van hersteloperaties besneden vrouwen hun vrouw-zijn teruggeven.

'5 Dagen' over meisjesbesnijdenis of vrouwelijke genitale verminking. Maandag 4 maart, dinsdag 5 maart, woensdag 6 maart en donderdag 7 maart van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op vrijdag 8 maart vervalt '5 Dagen' en is er 'Langs de Lijn' en omstreken met het WK allround- en sprintschaatsen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:30
    Radio 2 Zomerhits 1000
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 09:39
    Stoppeltje
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:40
    Open keuken met Sandra Bekkari
    02:40
    Geen uitzending
  • 01:35
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    09:35
    Tooldokter
  • 09:25
    Happy Face
    02:20
    Geen uitzending
  • 09:30
    The First 48
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:25
    DIY
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:40
    World's Most Evil Killers
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:29
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:35
    Urban Barbecue
    02:05
    Culinair Thailand
  • 09:35
    Midsomer Murders
    03:00
    Father Brown
  • 09:35
    American Housewife
    02:30
    Below Deck
  • 09:10
    NOS WK Ontbijt
    02:10
    NOS Journaal
  • 09:30
    Zentijd
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 09:40
    Nelli en Nora
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal