NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over het werk van reddingsbrigades

maandag 6 mei 2024

Het zwemseizoen is begonnen, maar de reddingsbrigade kampt met een tekort aan vrijwilligers. De gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) rijdt daarom deze week naar verschillende plaatsen in Nederland om te praten met vrijwilligers, zwemmers en iemand die gered is.

Presentatoren zijn Jo van Egmond en Mirthe van der Drift. Verslaggever ter plekke is Joris Kreugel.


De 147 reddingsbrigades die ons land telt, voerden vorig jaar zo’n 8.000 hulpverleningen uit. Maar ze hebben moeite om het ledenbestand op peil te houden. De brigades drijven in belangrijke mate op vrijwilligers. Hoe houd je die vast? Want behalve gezellige verenigingen zijn de reddingsbrigades ook noodzakelijke hulpdiensten. '5 Dagen' onderzoekt wat er allemaal komt kijken bij het werk van de reddingsbrigade. Hoe ervaren de lifeguards de reddingen en wat doet het met een team als er iemand verdrinkt?

Maandag staat de bus in Zandvoort en zijn lifeguards Ernst Brokmeier en Silvie Rosendal van de plaatselijke reddingsbrigade te gast. Ernst Brokmeier is ook woordvoerder van Reddingsbrigade Nederland en legt uit hoe het komt dat het aantal vrijwilligers daalt.

Dinsdag vertelt Leon Muizer uit Heemskerk hoe hij vier jaar geleden bij Wijk aan Zee in een mui terechtkwam en bijna verdronk. De pier van Wijk aan Zee is de enige plek waar het toezicht van de reddingsbrigade ontbreekt en uitgerekend daar ging het mis. Wat doet dat met je als je bijna verdrinkt? Waarom kan de Noordzee verraderlijk gevaarlijk zijn en waar moet je vooral op letten?

Woensdag heeft de uitzending een sportief tintje. Lifesaving is namelijk behalve een hulpverlenende dienst ook een sport die is aangesloten bij NOC*NSF. Nederlands kampioen lifesaving Robert Hendriks vertelt bij reddingsbrigade Noordwijk waarom hij deze zomer nog één keer wil meedoen aan het WK Lifesaving in Australië.

Donderdag reist de bus af naar een reddingsbrigade in het binnenland. Voorzitter Aswin Meulblok en lifeguard Lenny Stoutjesdijk van reddingsbrigade Goes houden zich vooral bezig met preventie en reddingen bij calamiteiten en events. Tijdens de overstromingen van Limburg in 2021 zijn ze ingezet voor de evacuatie van een bejaardentehuis. Een belangrijke hulpdienst dus – maar denkt de gemeente Goes daar ook zo over?

Vrijdag is Ruud Cloeck te gast, sinds 1973 vrijwilliger bij de reddingsbrigade Bloemendaal. Hij vertelt over zijn hoogte- en dieptepunten en hoe de brigade zich in 50 jaar tijd heeft ontwikkeld.

'5 Dagen' over het werk van redddingsbrigades. Maandag 6 mei, dinsdag 7 mei, woensdag 8 mei donderdag 9 mei en vrijdag 10 mei van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Vrederechters' (VTM)

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.

'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    Ons huis, nieuw huis
    22:50
    VRT NWS laat
  • 22:10
    De ideale wereld
    22:50
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Operatiekamer
    23:05
    Chicago Med
  • 20:30
    UEFA Champions League
    23:20
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    The Pursuit of Happyness
    22:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    1408
    22:35
    60 Days In
  • 22:05
    Jolly Good Christmas
    23:30
    Holiday for Heroes
  • 22:25
    Cheers
    22:55
    Slisse & Cesar
  • 21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
    22:30
    Memory of a Killer
  • 20:35
    Don't Worry Darling
  • 20:35
    Beetlejuice Beetlejuice
    22:35
    Twisted Metal
  • 21:50
    Komen Eten
    22:40
    Huizenjagers
  • 21:55
    World's Most Evil Killers
  • 22:17
    De Verenigde Status van Amerika
    22:32
    Z-Nieuws
  • 22:23
    Publireportage
    22:30
    More Than A Feeling
  • 22:15
    De Dagschotel
    22:30
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 22:00
    Midsomer Murders
    22:55
    Unforgotten
  • 22:25
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Pauw & De Wit
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    Droomland Koerdistan
  • 21:55
    Dropout Resort
    22:50
    Reizen Waes