NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De extra kamer is af en de jury bezoekt opnieuw alle werven. Ondertussen breekt de allerlaatste fase van het avontuur aan: de afwerkingsweek. Er moet nog keihard gewerkt worden, want net deze laatste details kunnen bepalen wie straks zijn droomhuis wint.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    02:00
    De Branche-Expert
  • 02:00
    Geen uitzending
    11:00
    Urk!
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:40
    How I Met Your Mother
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:15
    Matlock
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:35
    This Is Us
  • 01:45
    Geen uitzending
    02:00
    Customer Wars
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    911 Crisis Center
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:15
    Without a Trace
  • 01:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:38
    De Branche-Expert
    00:00
    Oh What A Night
  • 04:45
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:15
    Loïc: Zot van Koken
  • 04:25
    Midsomer Murders
    02:30
    Inspector George Gently
  • 04:25
    Below Deck Mediterranean
    03:20
    Grey's Anatomy
  • 03:57
    NOS Journaal
    02:10
    Pauw & De Wit
  • 02:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:20
    Eva
    02:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal