NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Huis Gemaakt
    01:15
    Gooische Vrouwen
  • 00:45
    Border Security: Australia's Front Line
  • 00:50
    The Big Bang Theory
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:20
    Xena: Warrior Princess
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:00
    Komen Eten
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 00:30
    Neighbours: A New Chapter
    01:05
    FBI
  • 00:40
    Pawn Stars
    01:40
    Fear Factor USA.
  • 00:35
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 01:00
    Big Sky
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:00
    Z-accelerate
    01:06
    Herhalingslus
  • 01:04
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:25
    Meesterlijke Klassiekers
    01:10
    Winterse Kost
  • 00:45
    Devil's Peak
  • 00:50
    Below Deck Down Under
    01:40
    First Dates Australia
  • 00:30
    NOS Nederland Kiest: Het Debat
    01:55
    Eva
  • 00:45
    Ongehoord Nieuws
    01:30
    Nieuwsuur
  • 00:30
    Break Free
    01:15
    Je Zal Het Maar Hebben