NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Columbus' met Wim Lybaert

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    De Columbus
    21:00
    Badgast
  • 20:23
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    23:11
    Het weer (laat)
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    Badgast
  • 19:55
    Bestemming X
    21:05
    Welkom Aan Boord
  • 19:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    20:55
    Bij ons op de Wallen
  • 20:35
    Will Trent
    22:15
    S.W.A.T.
  • 20:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 20:35
    ER
    00:40
    Geen uitzending
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    Konvooi
    21:15
    De Rechtbank
  • 20:25
    FBI: Most Wanted
    22:15
    Found
  • 20:35
    Street Kings
    22:35
    Aquaman and the Lost Kingdom
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    01:30
    Leef!
  • 20:30
    Panic 9-1-1
    22:25
    Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery
  • 19:59
    Trends Doc
    21:02
    CEO van mijn leven
  • 20:45
    Zo doe je het!
    21:00
    Rouw is rauw
  • 20:40
    De Eregast
    21:25
    De Sterrenkaart
  • 20:00
    Blue Lights
    21:05
    Agatha Christie's Marple
  • 20:25
    Futurama
    21:00
    From
  • 20:40
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 20:20
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
    21:05
    Metropolis
  • 20:20
    ALPHA 00
    21:05
    Nog Eén Keer Fit