NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Sporza: Baloise Belgium Tour
    17:30
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:10
    The Good Doctor
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:45
    Achter gesloten deuren
    16:40
    My Kitchen Rules
  • 15:10
    Enough
    17:10
    9-1-1
  • 15:40
    All New Traffic Cops
    16:30
    Cheers
  • 15:45
    Matlock
    16:40
    Suits
  • 15:50
    Joe
    16:20
    Geen uitzending
  • 15:20
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
    16:20
    Oogappels
  • 15:40
    Happy Face
    16:40
    This Is Us
  • 15:00
    Seal Team
    16:00
    Leverage: Redemption
  • 15:45
    First on Scene
    16:15
    Property Brothers
  • 15:25
    Snapped: Killer Couples
    16:15
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:52
    Lifestyle en wonen
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:45
    Becoming Meewis
    16:25
    A la carte
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Split
  • 15:40
    Scrubs
    16:05
    American Housewife
  • 15:25
    NOS Journaal
    15:55
    The Great British Bake Off
  • 15:45
    Art Department
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:50
    Masha en de Beer
    15:55
    Coop Troop