NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Tijdens stormweer moet piloot Brodie Torrance met zijn lijnvliegtuig een noodlanding maken op een Filipijns eiland. Daar zwaaien gevaarlijke criminelen en rebellenmilities echter de plak. Terwijl de hele wereld op zoek is naar het verdwenen vliegtuig, probeert Brodie zijn passagiers in leven te houden. Hij krijgt hulp van Louis Gaspare, een man die beschuldigd wordt van moord.

'Plane', film uit 2023 met oa. Gerard Butler, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:05
    Witse
    06:00
    Mr. Magoo
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    00:45
    Nachtlus
  • 16:45
    Spring
    05:00
    Geen uitzending
  • 16:40
    Winter Vol Liefde
    06:20
    Kabouter Plop
  • 16:55
    Helicopter ER
    00:00
    Rev
  • 15:30
    Maid in Manhattan
    00:50
    Yellowjackets
  • 17:00
    Xena: Warrior Princess
    01:50
    Geen uitzending
  • 16:35
    Suits
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 16:45
    Home Improvement
    01:00
    The Golden Girls
  • 16:35
    Achter de schermen
    01:50
    Geen uitzending
  • 17:00
    Walker
    01:25
    FBI
  • 17:05
    Brooklyn Nine-Nine
    02:10
    See
  • 17:00
    The Real Housewives of Amsterdam
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 16:55
    Dead Over Heels: An Aurora Teagarden Mystery
    00:20
    C.S.I. New York
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:50
    Leven als vakman
    00:00
    Oh What A Night
  • 16:55
    Uit de Schelp
    01:15
    Puur Oosters
  • 16:55
    Call the Midwife
    01:00
    Harry Wild
  • 16:45
    American Pickers
    01:00
    The Resident
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    01:35
    NOS Journaal Laat
  • 17:00
    Natuur op 2: Earth's Great Rivers
  • 17:05
    Peperbollen
    06:30
    Clangers