NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De knappe privédetectives Dylan, Natalie en Alex, die voor de mysterieuze Charlie werken, worden ingehuurd door miljonair Eric Knox van Knox Technologies. Het revolutionaire stemherkenningsprogramma dat hij heeft ontwikkeld, werd gestolen. De Angels brengen een bezoek aan Roger Corwin, Knox' grootste concurrent.

'Charlie's Angels', film uit 2000 met oa. Cameron Diaz, om 22.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:25
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    The Voice van Vlaanderen
    01:20
    Gooische Vrouwen
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:15
    Ik Vertrek
  • 01:10
    Geen uitzending
    11:20
    9-1-1: Lone Star
  • 00:55
    Xena: Warrior Princess
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    14:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:40
    The Golden Girls
  • 01:00
    De Tafel van Tine
    04:50
    Geen uitzending
  • 01:15
    FBI
    01:20
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:25
    The Winter King
    03:05
    Geen uitzending
  • 00:40
    Bachelor in Paradise Australia
    02:05
    Botched
  • 01:10
    Big Sky
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:55
    Car Upd8te
    06:00
    Herhalingslus
  • 01:36
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:25
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:00
    Puur Oosters - Japans
  • 00:45
    Boiling Point
    01:10
    Harry Wild
  • 00:55
    First Dates Australia
    02:15
    Grey's Anatomy
  • 00:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    01:20
    NOS Journaal Laat
  • 01:10
    Ongehoord Nieuws
    01:00
    De Nachtzoen
  • 01:30
    Hoodfights
    01:15
    First Dates