NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Max wordt beroofd van al zijn bezittingen en kan nog net de stad Bartertown, die gerund wordt door Aunt Entity, bereiken. Hij sluit een deal met Entity en vecht namens haar in de Thunderdome, een kooi waarin gevechten op leven en dood worden gehouden. Entity belazert hem en gooit hem de woestijn in. Met de hulp van een groep kinderen, die hij bij een oase vindt, gaat Max terug naar Bartertown om met Entity af te rekenen.

'Mad Max Beyond Thunderdome', film uit 1985 met oa. Mel Gibson en Tina Turner, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:45
    Sporza: WK Wielrennen
    17:55
    Billie Jean King Cup Oostende
  • 10:00
    Zomerbeelden
    17:05
    Mammals
  • 16:30
    Hoe overleef ik... mezelf?
    18:05
    Ket & Doc
  • 14:50
    Columbo
    16:55
    Got Talent
  • 15:45
    Alles Mag Weg
    16:50
    Ik Vertrek
  • 16:20
    S.W.A.T.
    18:15
    How I Met Your Mother
  • 16:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    Glory
  • 15:30
    Operation Nutcracker
    17:10
    Holiday Road
  • 16:35
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 16:35
    Zeg Eens Euh
    20:00
    Kamp Jeroom
  • 15:45
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:45
    Criminal Minds
  • 16:25
    The Neighborhood
    20:35
    Mad Max Beyond Thunderdome
  • 16:10
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 16:15
    Accident, Suicide, or Murder
    17:05
    Snapped: Killer Couples
  • 16:32
    Z-Weekoverzicht
    17:06
    Trends Talk
  • 16:30
    Het appartement
    17:00
    Play That Song
  • 16:35
    Guillaume's Paris
  • 16:05
    Grantchester
    17:05
    Queens of Mystery
  • 16:15
    NCIS
    18:10
    Scandal
  • 14:50
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:25
    Culture Bites
    16:51
    Socutera
  • 15:30
    Spijt!
    16:55
    TechBitch