NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.
In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?
Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.
Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.
Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.
Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.
Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.
'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw gezicht Robčrt van Beckhoven vormt ij(s)ersterk duo met Miljuschka op 24Kitchen
- Winnaars 2e kwalificatieronde 'Gouden Televizier-Ring 2026'
- Kijkcijfers: dinsdag 3 maart 2026
- Kijkcijfers: 'De Mol' best bekeken programma van 2025
- '2050': indringende docureeks rond klimaat met Eric Goens op Antarctica
- Maart vol humor: Comedy Central serveert comedyklassiekers en publieksfavorieten
- Gemeentelijke geldzaken onder de loep in 'Meldpunt Actueel Debat'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- 'Vol gas door de modder': over de onzekere toekomst van motorcross in Nederland
- Strijd om dorpsbehoud in nieuwe BNNVARA documentaire: 'Knokke in Cadzand'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Herberg Van Ouds 't Nest
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'?
Kijktip van de dag

Donald Trump wil Groenland kopen. De Denen en de NAVO houden het been stijf. Maar wat vinden de Groenlanders daar eigenlijk zelf van? Karine Claassen trekt naar het grootste eiland ter wereld, op zoek naar een antwoord op die vraag.
'Groenland is van Ons', om 20.45 uur op VRT 1.



































