NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.

'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Sander tegen de tijd
    12:00
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Herfstbeelden
    14:00
    Sporza: WK Gymnastiek
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    11:25
    Vos en Haas
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Jacques en Urbain op Wereldtournee
  • 11:20
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 05:40
    Geen uitzending
    13:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Matlock
  • 10:55
    A Very Merry Bridesmaid
    12:30
    A Heidelberg Holiday
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 11:05
    Tot op het Bot: Het Rund
    11:25
    Wild van Wild
  • 10:30
    FBI: Most Wanted
    13:55
    NCIS
  • 10:30
    Geen uitzending
    11:30
    Storage Wars
  • 10:50
    Love It or List It
    11:45
    De Chalet
  • 11:20
    Killer Grannies
    12:15
    Snapped
  • 11:18
    Trends Talk
    11:49
    Z- Work different
  • 11:21
    Zo doe je het!
    11:30
    Vitamine 55
  • 11:10
    Het Weekmenu
    11:50
    Winters Grillen
  • 10:40
    Sister Boniface Mysteries
    12:30
    Whitstable Pearl
  • 10:50
    NCIS
    18:05
    Hudson & Rex
  • 11:20
    Strijders
    12:20
    Sterren NL Top 25
  • 10:35
    Podium Klassiek
    11:45
    De verblijfsvergunning
  • 11:15
    Lassie Animated
    11:40
    Moomin Vallei