NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Dagelijkse kost
    00:10
    Journaallus
  • 23:05
    Black sands
    00:52
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    So You Think You Can Dance
    00:20
    The Good Doctor
  • 22:50
    The Transporter
    00:25
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 22:10
    Obsessed
    00:15
    The Big Bang Theory
  • 22:10
    Benedetta
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 23:15
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:50
    Wat nu weer?
    00:25
    Geen uitzending
  • 22:55
    Vik & Gert
    00:00
    De Zussen Coorevits
  • 23:15
    FBI: International
    00:15
    So Help Me Todd
  • 23:20
    Ghostbusters II
    01:25
    MacGyver
  • 23:45
    A Place in the Sun
    00:45
    Love Island UK
  • 23:45
    The Rookie
    00:35
    FBI
  • 23:57
    Z-Nieuws
    00:10
    Herhalingslus
  • 23:53
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:30
    Chris Cooks Cymru
    00:00
    Becoming Meewis
  • 23:05
    Silent Witness
    01:10
    Harry Wild
  • 23:20
    The Spectacular Now
    01:05
    Scrubs
  • 23:20
    Een vergetelijk mooie reis
    00:10
    The Passion
  • 23:05
    Ridley
    00:35
    De Nachtzoen
  • 23:35
    Nieuw Zeer
    00:05
    De slimste mens