NPO Radio 1-programma '5 Dagen' over de kledingindustrie

zondag 6 oktober 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 7 oktober verdiept het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) zich in de kledingindustrie. Presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi.

In de week van de Dutch Sustainable Fashion Week duikt het Radio 1-programma '5 Dagen' in de kledingindustrie. Een van de grootste en meest invloedrijke sectoren ter wereld. Maar tegelijkertijd ook een industrie die bekend staat om een negatieve impact op het gebied van vervuiling, slechte werkomstandigheden en lage lonen. Wat moet er gebeuren om deze industrie toekomstbestendig te maken?


Op maandag luidt directeur Charles Graft van textiel inzamel- en sorteerbedrijf Sympany de noodklok. De bergen ingezamelde textiel blijven groeien, maar er is geen afzetmarkt meer voor te vinden.

Als 5e generatie in het familiebedrijf Schijvens Corporate Fashion wil Shirley zich inzetten voor duurzame productie, voor medewerkers en milieu. Hoe ze dat doet hoor je dinsdag.

Op woensdag vertelt duurzame mode-activist Sara Dubbeldam hoe ze de ommezwaai maakte van fast-fashion influencer naar het promoten van de meer duurzame opties. Daarnaast klaagde ze Primark en Zalando succesvol aan voor greenwashing, het groener voordoen van een bedrijf dan werkelijk het geval is.

Modeontwerper Ronald van der Kemp is een pionier als het gaat om duurzame couture. Donderdag vertelt hij hoe zijn kleding wordt gemaakt en over de uitdagingen van duurzaam produceren van mode in het hogere segment.

Vrijdag sluiten we de week af in de FREE FASHION winkel in Tilburg, een project van klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch. Hier kun je gratis tweedehands kledingstukken uitzoeken onder begeleiding van een personal shopper. Iedereen mag maximaal 3 kledingstukken meenemen.   

'5 Dagen' live over de kledingindustrie. Maandag 7 oktober, dinsdag 8 oktober, woensdag 9 oktober, donderdag 10 oktober en vrijdag 11 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.

'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:05
    Thuis
    23:30
    Dagelijkse kost
  • 23:00
    De ideale wereld
    23:41
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    08:00
    Molang
  • 22:50
    The Voice van Vlaanderen
    01:00
    The Good Doctor
  • 22:30
    Ik Vertrek
    23:25
    Verslaafd!
  • 22:15
    Hellboy II: The Golden Army
    00:15
    The Big Bang Theory
  • 23:00
    Caught on Dashcam
    00:05
    Mafia's Greatest Hits
  • 23:15
    ER
    23:55
    Suits
  • 23:00
    Baywatch
    23:50
    Nonkel Jef
  • 22:25
    Klopjacht
    23:35
    Blind Gekocht
  • 22:55
    Friends
    23:25
    Fuller House
  • 23:15
    Doom Patrol
    00:20
    Blood & Treasure
  • 22:40
    Huizenjagers
    23:35
    A Place in the Sun
  • 23:15
    CSI: Miami
    00:10
    The Rookie
  • 23:16
    Z-Nieuws
    23:27
    Z-Beurs
  • 23:17
    Mijn tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    23:20
    Meat Timon
  • 22:50
    Beyond Paradise
    00:00
    Silent Witness
  • 22:40
    NCIS: Los Angeles
    23:35
    Rivals
  • 22:25
    Pauw & De Wit
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 23:15
    De Boeddhistische Blik
    00:15
    De Nachtzoen
  • 23:10
    Keuringsdienst van Waarde
    23:45
    Oxen: The Dark Men