NPO Radio 1-programma '5 Dagen' naar toeristische trekpleisters

zondag 1 september 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 2 september reist het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met de gele bus naar verschillende binnenlandse toeristische trekpleisters. Wat is de impact van toerisme op deze locaties? De presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi. Verslaggever ter plekke is Mirthe van der Drift.

In Málaga gaan mensen de straat op in protest tegen massatoerisme, in Venetië betaal je om de stad binnen te komen en in Barcelona worden toeristen te lijf gegaan met waterpistooltjes.


Ook in Nederland neemt het aantal toeristen toe, tot bijna 50 miljoen toeristen vorig jaar. En dat brengt zowel baten als lasten met zich mee. '5 Dagen' gaat in gesprek met bewoners, ondernemers en brancheorganisaties van de toeristische plaatsen van ons land. Want wat is de impact van het toerisme op deze locaties? En hoe zorgen we dat de leefbaarheid hooggehouden wordt?

Maandag begint de reis op de Posbank op de Veluwezoom. Hier worden al verschillende maatregelen genomen om de drukte in goede banen te leiden. Herre Dijkema is directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen en voorzitter van Destinatie Nederland. Hij pleit voor een landelijk Deltaplan voor toerisme.

Dinsdag staat de gele bus in het Zeeuwse Noord-Beveland. Bijna 1 op de 3 woningen is hier een vakantiewoning. Bewoners hebben zich verenigd in de stichting Wij Zijn Noord-Beveland en willen verdere uitbreiding van een vakantiepark voorkomen.

Woensdag gaat '5 Dagen' in gesprek met hoteleigenaar Gabriella Esselbrugge in ons eigen Venetië: Giethoorn. Zij zette het dorp op de kaart in onder meer China.

Donderdag is '5 Dagen' op de Wallen. Ook in onze hoofdstad speelt toerisme een grote rol. Els Iping van de actiegroep Stop de Gekte vertelt over de gevolgen van het toerisme op de Wallen.

Vrijdag wordt de week afgesloten met toerismeconsultant Frans de Man. Hij houdt zich bezig met verantwoord en toekomstbestendig toerisme. De bus staat in Bergen op Zoom, waar de vraag wordt gesteld hoe je dat realiseert in een gemeente als Bergen op Zoom. Frans de Man gaat in gesprek gaat met jongeren uit deze stad.

'5 Dagen' live vanaf toeristische trekpleisters in Nederland. Maandag 2 september, dinsdag 3 september, woensdag 4 september, donderdag 5 september en vrijdag 6 september van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - finale (VTM)

De finale nadert. Welke rol speelt de 'Munt van de waarheid' in de laatste rechte lijn? Slagen de bondgenoten erin te winnen of halen de verraders dit jaar het voordeel in het spel tussen goed en kwaad?

'De Verraders', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:30
    Journaallus
    06:55
    Karrewiet met VGT
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:50
    Geen uitzending
    07:00
    Kaatje zingt
  • 01:00
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:15
    Achter gesloten deuren
  • 01:40
    Geen uitzending
    14:30
    Angel
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:45
    Instant Message
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:55
    De Tafel van de Week
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 02:10
    Criminal Minds
    06:50
    Friends
  • 01:20
    NCIS: Los Angeles
    05:00
    Geen uitzending
  • 01:30
    Botched
    12:55
    Project Bakeover
  • 02:05
    Geen uitzending
    12:50
    Cold Justice
  • 01:48
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:03
    Het appartement
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 01:50
    Het Weekmenu
    06:45
    Sarah's Sweet Table
  • 01:45
    Midsomer Murders
    06:35
    Death in Paradise
  • 01:55
    Lie to Me
    12:05
    First Dates Australia
  • 01:10
    Wie is de Mol? 25 jaar
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 01:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:45
    Onderweg naar liefde
    10:51
    Rita & Krokodil