NPO Radio 1-programma '5 Dagen' naar toeristische trekpleisters

zondag 1 september 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 2 september reist het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met de gele bus naar verschillende binnenlandse toeristische trekpleisters. Wat is de impact van toerisme op deze locaties? De presentatie is in handen van Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi. Verslaggever ter plekke is Mirthe van der Drift.

In Málaga gaan mensen de straat op in protest tegen massatoerisme, in Venetië betaal je om de stad binnen te komen en in Barcelona worden toeristen te lijf gegaan met waterpistooltjes.


Ook in Nederland neemt het aantal toeristen toe, tot bijna 50 miljoen toeristen vorig jaar. En dat brengt zowel baten als lasten met zich mee. '5 Dagen' gaat in gesprek met bewoners, ondernemers en brancheorganisaties van de toeristische plaatsen van ons land. Want wat is de impact van het toerisme op deze locaties? En hoe zorgen we dat de leefbaarheid hooggehouden wordt?

Maandag begint de reis op de Posbank op de Veluwezoom. Hier worden al verschillende maatregelen genomen om de drukte in goede banen te leiden. Herre Dijkema is directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen en voorzitter van Destinatie Nederland. Hij pleit voor een landelijk Deltaplan voor toerisme.

Dinsdag staat de gele bus in het Zeeuwse Noord-Beveland. Bijna 1 op de 3 woningen is hier een vakantiewoning. Bewoners hebben zich verenigd in de stichting Wij Zijn Noord-Beveland en willen verdere uitbreiding van een vakantiepark voorkomen.

Woensdag gaat '5 Dagen' in gesprek met hoteleigenaar Gabriella Esselbrugge in ons eigen Venetië: Giethoorn. Zij zette het dorp op de kaart in onder meer China.

Donderdag is '5 Dagen' op de Wallen. Ook in onze hoofdstad speelt toerisme een grote rol. Els Iping van de actiegroep Stop de Gekte vertelt over de gevolgen van het toerisme op de Wallen.

Vrijdag wordt de week afgesloten met toerismeconsultant Frans de Man. Hij houdt zich bezig met verantwoord en toekomstbestendig toerisme. De bus staat in Bergen op Zoom, waar de vraag wordt gesteld hoe je dat realiseert in een gemeente als Bergen op Zoom. Frans de Man gaat in gesprek gaat met jongeren uit deze stad.

'5 Dagen' live vanaf toeristische trekpleisters in Nederland. Maandag 2 september, dinsdag 3 september, woensdag 4 september, donderdag 5 september en vrijdag 6 september van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Eileen Collins was de eerste vrouw die een Amerikaans ruimtevaartuig bestuurde en commandeerde. In een tijd dat vrouwen in de ruimtevaart nog controversieel waren brak ze door alle barrières heen. Maar haar verhaal is meer dan het verhaal van een pionier. Deze documentaire neemt je mee in Collins' zenuwslopende carrière aan de hand van uniek NASA-archiefmateriaal, privébeelden en intieme interviews.

'Spacewoman', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Mysteriejagers
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 21:25
    Spacewoman
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    12:55
    Mega Mindy
  • 20:40
    Welkom Aan Boord
    19:00
    VTM Nieuws
  • 20:30
    UEFA Champions League
    12:30
    Ambulance
  • 20:35
    Maid in Manhattan
    18:35
    Animal Control
  • 20:45
    UEFA Champions League
    10:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Yellowjackets
    09:05
    Geen uitzending
  • 20:35
    The X-Files
    10:00
    Joe
  • 21:15
    Dealen Met Coke
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 20:35
    On a Wing and a Prayer
    12:25
    NCIS
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    12:30
    See
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    12:35
    Body Shockers
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    11:45
    Amish Affair
  • 21:23
    CEO van mijn leven
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:07
    Diy on wheels
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Bon Appetit
    13:50
    Chris Cooks Cymru
  • 21:00
    Blue Lights
    12:10
    Darby and Joan
  • 20:35
    Hudson & Rex
    12:40
    Storage Wars
  • 20:35
    De reünie
    13:00
    NOS Journaal
  • 21:25
    Dit is de kwestie
    13:00
    NOS Journaal
  • 21:10
    Sterk
    13:00
    Saïd & Anna