NPO Radio 1-programma '5 Dagen in Maastricht': kraamkamer van de Europese Unie

In de week van 3 juni strijkt het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi een week lang neer in het monumentale Château Neercanne nabij Maastricht.
Europa gaat deze week naar de stembus om een nieuw Europees Parlement te kiezen. '5 Dagen' gaat terug naar de plek waar het in 1992 allemaal begon toen door de regeringsleiders het Verdrag van Maastricht werd ondertekend en de geboorte van de Europese Unie zoals we die nu kennen een feit werd.
Maandag is historicus en kenner van het Verdrag van Maastricht Bart Stol te gast. Hij weet als geen ander hoe dit verdrag tot stand is gekomen en weet ook alles over de bijzondere lunch van de regeringsleiders in Château Neercanne die hieraan voorafging.
Dinsdag ontvangt '5 Dagen' in Château Neercanne Dylan Ahern. Hij toert met zijn gezelschap De Kiesmannen door het land met als doel zoveel mogelijk mensen te laten stemmen op donderdag 6 juni. Met humor, wetenswaardigheden maar bovenal veel passie voor Europa weten De Kiesmannen vooral heel veel jongeren te bereiken.
Woensdag is Fabiènne Hendricks te gast. Zij komt uit Maastricht en wil namens de VVD graag naar Brussel. Ze vertelt over haar drijfveren, ambities en haar droom om in het Europees Parlement Nederland te vertegenwoordigen.
Donderdag gaat het in '5 Dagen' over de kiesleeftijd. Net als in België en in Duitsland zou in Nederland de kiesleeftijd voor het Europees Parlement naar 16 jaar verlaagd moeten worden. Daarvoor pleit althans onderzoeker Iris Andriessen van de Fontys Hogeschool. Op donderdag komt ze samen met een student naar Château Neercanne om hierover het gesprek aan te gaan.
Vrijdag is Sander Alberts van de politie Maastricht te gast. Hij ervaart dagelijks hoe belangrijk het is om met buurlanden samen op te trekken in de aanpak van criminaliteit.
'5 Dagen' vanuit Maastricht over de Europese Verkiezingen. Maandag 3 t/m vrijdag 7 juni van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'IFTAR around the world': een serie van Hassnae Bouazza op NPO 2
- Alle MotoGP-races ook in 2026 exclusief op Ziggo Sport
- Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Grave (Land van Cuijk)
- Dit zijn de deelnemers van het nieuwe seizoen van 'De Verraders'
- Eric Goens op pad met ex-dealer en koerier in West-Vlaanderen: 'Soms 16 uren per dag leveren'
- Donderdag in 'Zembla': Gas in de gevel
- Dit zie je woensdag in 'Ik Vertrek'
- Deze opvallende zaken zie je dinsdag in 'De Rechtbank'
- James Cooke sluit seizoen van 'JAMES & co' af met spectaculaire finale
- Dinsdag in 'Focus': zwanger dankzij de wetenschap
- 'De Twintigers' van Klara zijn terug! Dit jong talent kleurt de toekomst van klassieke muziek, jazz en global
- Genomineerden Qmusic Top 40 Awards bekend
- JOE lanceert spannend radiospel 'Coen & Sander: Verstopt!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4
Kijktip van de dag

Axelle en Ivo vliegen naar Barcelona en vermijden bij de landing nipt een birdstrike. Op Brussels Airport loopt de planning vertraging op wanneer een technieker naar de EHBO moet. Intussen bereiden Jef en Laurens zich voor op een mistige vlucht naar Akra.
'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.



































