NPO Radio 1-programma '5 Dagen in Maastricht': kraamkamer van de Europese Unie

In de week van 3 juni strijkt het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi een week lang neer in het monumentale Château Neercanne nabij Maastricht.
Europa gaat deze week naar de stembus om een nieuw Europees Parlement te kiezen. '5 Dagen' gaat terug naar de plek waar het in 1992 allemaal begon toen door de regeringsleiders het Verdrag van Maastricht werd ondertekend en de geboorte van de Europese Unie zoals we die nu kennen een feit werd.
Maandag is historicus en kenner van het Verdrag van Maastricht Bart Stol te gast. Hij weet als geen ander hoe dit verdrag tot stand is gekomen en weet ook alles over de bijzondere lunch van de regeringsleiders in Château Neercanne die hieraan voorafging.
Dinsdag ontvangt '5 Dagen' in Château Neercanne Dylan Ahern. Hij toert met zijn gezelschap De Kiesmannen door het land met als doel zoveel mogelijk mensen te laten stemmen op donderdag 6 juni. Met humor, wetenswaardigheden maar bovenal veel passie voor Europa weten De Kiesmannen vooral heel veel jongeren te bereiken.
Woensdag is Fabiènne Hendricks te gast. Zij komt uit Maastricht en wil namens de VVD graag naar Brussel. Ze vertelt over haar drijfveren, ambities en haar droom om in het Europees Parlement Nederland te vertegenwoordigen.
Donderdag gaat het in '5 Dagen' over de kiesleeftijd. Net als in België en in Duitsland zou in Nederland de kiesleeftijd voor het Europees Parlement naar 16 jaar verlaagd moeten worden. Daarvoor pleit althans onderzoeker Iris Andriessen van de Fontys Hogeschool. Op donderdag komt ze samen met een student naar Château Neercanne om hierover het gesprek aan te gaan.
Vrijdag is Sander Alberts van de politie Maastricht te gast. Hij ervaart dagelijks hoe belangrijk het is om met buurlanden samen op te trekken in de aanpak van criminaliteit.
'5 Dagen' vanuit Maastricht over de Europese Verkiezingen. Maandag 3 t/m vrijdag 7 juni van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wie haalt de finale van 'The Voice'?
- Eén tuin 'steekt er met kop en schouders bovenuit' in 'Huis Gemaakt'
- De Meilandjes verbouwen Italiaans vakantiehuis in 'Chateau Meiland: La Dolce Vita'
- Kijkcijfers: dinsdag 19 mei 2026
- VRT NWS publiceert onderzoek achter ‘De Foto van Vlaanderen’ na ophef in 'De Afspraak'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- Kluis definitief dicht op JOE: Coen & Sander officieel 'smartphonevrij'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen
Kijktip van de dag

In Amsterdam strijdt actrice Martine Jonckheere aan de zijde van goede vriend Jacques tegen het duo Axel en chef-kok Sofie Dumont, op zoek naar verborgen parels op de sfeervolle brocantemarkt van het Amstelveld.
'Eenmaal Andermaal', om 20.35 uur op VTM.



































