NPO Radio 1-programma '5 Dagen in Maastricht': kraamkamer van de Europese Unie

In de week van 3 juni strijkt het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi een week lang neer in het monumentale Château Neercanne nabij Maastricht.
Europa gaat deze week naar de stembus om een nieuw Europees Parlement te kiezen. '5 Dagen' gaat terug naar de plek waar het in 1992 allemaal begon toen door de regeringsleiders het Verdrag van Maastricht werd ondertekend en de geboorte van de Europese Unie zoals we die nu kennen een feit werd.
Maandag is historicus en kenner van het Verdrag van Maastricht Bart Stol te gast. Hij weet als geen ander hoe dit verdrag tot stand is gekomen en weet ook alles over de bijzondere lunch van de regeringsleiders in Château Neercanne die hieraan voorafging.
Dinsdag ontvangt '5 Dagen' in Château Neercanne Dylan Ahern. Hij toert met zijn gezelschap De Kiesmannen door het land met als doel zoveel mogelijk mensen te laten stemmen op donderdag 6 juni. Met humor, wetenswaardigheden maar bovenal veel passie voor Europa weten De Kiesmannen vooral heel veel jongeren te bereiken.
Woensdag is Fabiènne Hendricks te gast. Zij komt uit Maastricht en wil namens de VVD graag naar Brussel. Ze vertelt over haar drijfveren, ambities en haar droom om in het Europees Parlement Nederland te vertegenwoordigen.
Donderdag gaat het in '5 Dagen' over de kiesleeftijd. Net als in België en in Duitsland zou in Nederland de kiesleeftijd voor het Europees Parlement naar 16 jaar verlaagd moeten worden. Daarvoor pleit althans onderzoeker Iris Andriessen van de Fontys Hogeschool. Op donderdag komt ze samen met een student naar Château Neercanne om hierover het gesprek aan te gaan.
Vrijdag is Sander Alberts van de politie Maastricht te gast. Hij ervaart dagelijks hoe belangrijk het is om met buurlanden samen op te trekken in de aanpak van criminaliteit.
'5 Dagen' vanuit Maastricht over de Europese Verkiezingen. Maandag 3 t/m vrijdag 7 juni van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ontdek nu de trailer van het nieuwe seizoen van 'Tucci in Italy'
- EO-serie 'De Klas van '26' volgt examenleerlingen richting eindstreep
- Award winnende 'Regular Show' keert terug met nieuwe serie op Cartoon Network
- Nieuw seizoen '1000-lb Sisters' op TLC
- VTM zoekt nieuw zangtalent: schrijf je nu in voor 'The Voice van Vlaanderen' 2027
- Dit zie je maandag in 'Blauw'
- 'Radar' maandag over botox en chinese auto's
- 'PowNed of View: ME' over toenemend geweld tegen politie en de Mobiele Eenheid
- Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht': 'Dat beseffen jullie toch zelf ook wel?'
- 'Wacht… kussen zij echt?' Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning
Kijktip van de dag

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.
'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.



































