NPO Radio 1-programma '5 Dagen' gaat langs bij het Herstelhuis in Amsterdam-Zuidoost

zondag 21 april 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 22 april strijkt de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) neer in Amsterdam-Zuidoost.

Ruim 5.000 ouders hebben zich in Amsterdam als gedupeerde van het toeslagenschandaal gemeld en daarom is hier onlangs het Herstelhuis geopend: een plek om elkaar te ontmoeten, ervaringen te delen en hulp te bieden. Presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift spreken met de initiatiefnemer van het Herstelhuis, gedupeerden, advocaten en kinderen van gedupeerden.


In Amsterdam hebben ruim 5.000 ouders zich als gedupeerde gemeld, waarvan het merendeel in Amsterdam Oost, Zuidoost en Nieuw-West. Dat is 4% van alle gezinnen in Amsterdam.
Met man en macht en grote bedragen probeert men het leed te compenseren. Maar geld alleen is vaak niet voldoende en de hersteloperaties nemen veel tijd in beslag.  

Daarom is er nu het Herstelhuis voor (en door) toeslagenouders in Amsterdam, een samenwerking van de gemeente en gedupeerden. In dit ‘huis van herstel' kunnen Amsterdamse ouders die door het toeslagenschandaal zijn gedupeerd terecht voor hulp en heling. Het traject bestaat uit een aantal stappen die allemaal gericht zijn op mentaal, fysiek en financieel herstel. '5 Dagen' onderzoekt de methodes van herstel en spreekt met ouders en kinderen.

Maandag vertelt initiatiefneemster en drijvende kracht van het Herstelhuis, Marisa Lisse, welke stappen ze zelf heeft doorlopen om haar leven weer op orde te krijgen en hoe ze andere gedupeerden hier nu mee helpt. 

Dinsdag vertelt Christel Mirkovic wat haar is overkomen en waarom ze uiteindelijk besloot te vluchten naar het buitenland. 

Woensdag vertelt Birgul Sevim hoe de hele affaire haar gezondheid heeft aangetast en hoe zij nu weer probeert te genezen. 

Donderdag spreekt '5 Dagen' met een toeslagenouder die inmiddels is gecompenseerd, maar nog altijd worstelt met de gevolgen van jarenlange angst en stress.

Vrijdag vertelt een zoon van een gedupeerde ouder, Zunga Linger, welke impact de hele affaire op zijn jeugd heeft gehad en hoe dit hem gevormd heeft. 

'5 Dagen' live vanuit Amsterdam. Maandag 22 april, dinsdag 23 april, woensdag 24 april, donderdag 25 april en vrijdag 26 april van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:45
    Flikken Maastricht
    16:35
    Menopauzia
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:55
    Paul McCartney & Wings: One Hand Clapping
  • 16:05
    De mini's
  • 15:35
    NYPD Blue
    16:30
    America's Funniest Home Videos
  • 15:40
    Achter gesloten deuren
    16:35
    Hell's Kitchen USA
  • 15:30
    Endless
    17:15
    The Good Doctor
  • 15:55
    Xena: Warrior Princess
    16:50
    Stargate SG-1
  • 15:50
    Matlock
    16:45
    Suits
  • 16:05
    Geen uitzending
    16:40
    Binnenstebuiten
  • 15:40
    Oogappels
    16:45
    Lang Leve de Liefde
  • 14:15
    The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2
    16:10
    Castle
  • 15:45
    Pawn Stars
    16:40
    Two and a Half Men
  • 15:15
    Property Brothers
    16:10
    MasterChef UK
  • 15:10
    Confessions of a Parent Killer
    16:40
    Viewer Discretion Advised: The Story of OnlyFans and Courtney Clenney
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:00
    Zo doe je het!
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:40
    Open Vuur
    16:30
    Toasted!
  • 15:20
    Murdoch Mysteries
    16:15
    The Madame Blanc Mysteries
  • 16:05
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck Sailing Yacht
  • 16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:00
    NOS Journaal
    16:10
    Kook mee met MAX
  • 15:15
    Stormwind 5: In zwaar weer
    16:53
    Clip Junior Songfestival: Vajèn - Here I am