NPO Radio 1-programma '5 Dagen' gaat langs bij het Herstelhuis in Amsterdam-Zuidoost

zondag 21 april 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 22 april strijkt de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) neer in Amsterdam-Zuidoost.

Ruim 5.000 ouders hebben zich in Amsterdam als gedupeerde van het toeslagenschandaal gemeld en daarom is hier onlangs het Herstelhuis geopend: een plek om elkaar te ontmoeten, ervaringen te delen en hulp te bieden. Presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift spreken met de initiatiefnemer van het Herstelhuis, gedupeerden, advocaten en kinderen van gedupeerden.


In Amsterdam hebben ruim 5.000 ouders zich als gedupeerde gemeld, waarvan het merendeel in Amsterdam Oost, Zuidoost en Nieuw-West. Dat is 4% van alle gezinnen in Amsterdam.
Met man en macht en grote bedragen probeert men het leed te compenseren. Maar geld alleen is vaak niet voldoende en de hersteloperaties nemen veel tijd in beslag.  

Daarom is er nu het Herstelhuis voor (en door) toeslagenouders in Amsterdam, een samenwerking van de gemeente en gedupeerden. In dit ‘huis van herstel' kunnen Amsterdamse ouders die door het toeslagenschandaal zijn gedupeerd terecht voor hulp en heling. Het traject bestaat uit een aantal stappen die allemaal gericht zijn op mentaal, fysiek en financieel herstel. '5 Dagen' onderzoekt de methodes van herstel en spreekt met ouders en kinderen.

Maandag vertelt initiatiefneemster en drijvende kracht van het Herstelhuis, Marisa Lisse, welke stappen ze zelf heeft doorlopen om haar leven weer op orde te krijgen en hoe ze andere gedupeerden hier nu mee helpt. 

Dinsdag vertelt Christel Mirkovic wat haar is overkomen en waarom ze uiteindelijk besloot te vluchten naar het buitenland. 

Woensdag vertelt Birgul Sevim hoe de hele affaire haar gezondheid heeft aangetast en hoe zij nu weer probeert te genezen. 

Donderdag spreekt '5 Dagen' met een toeslagenouder die inmiddels is gecompenseerd, maar nog altijd worstelt met de gevolgen van jarenlange angst en stress.

Vrijdag vertelt een zoon van een gedupeerde ouder, Zunga Linger, welke impact de hele affaire op zijn jeugd heeft gehad en hoe dit hem gevormd heeft. 

'5 Dagen' live vanuit Amsterdam. Maandag 22 april, dinsdag 23 april, woensdag 24 april, donderdag 25 april en vrijdag 26 april van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Acht koppels strijden om een gratis droomhuis. Geblinddoekt ontdekken ze hun potentiële nieuwe thuis. De sloophamers vliegen er al snel in het rond, want de kandidaten gaan meteen aan de slag. Intussen is de jury ook benieuwd naar hun eerste ontwerpen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    De Ridder
    15:20
    Peter Van de Veire en de Zandloper
  • 13:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:40
    Odo
    14:45
    Yetili vertelt
  • 14:15
    Wittekerke
    15:10
    Gooische Vrouwen
  • 13:55
    Helicopter ER
    14:50
    Random Breath Test
  • 14:25
    S.W.A.T.
    15:05
    The Goldbergs
  • 14:30
    Xena: Warrior Princess
    15:25
    Cheers
  • 08:30
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:30
    Bake Off Vlaanderen
    15:45
    De Zussen Coorevits
  • 14:00
    The Bodyguard
    16:10
    This Is Us
  • 13:55
    Fear Factor USA.
    16:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 14:20
    De Gezonde Goesting
    14:55
    Lekker Licht
  • 14:40
    The First 48
    16:10
    The Murderous Scissor Sisters
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:40
    Zo doe je het!
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:05
    Bon Appetit
    15:05
    Apero - Dining
  • 13:50
    Agatha Christie's Marple
  • 14:00
    NCIS
    14:55
    Paradise
  • 14:35
    NOS Journaal
    16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 13:50
    De Ongelooflijke Podcast
    14:50
    Andere Tijden Kort
  • 14:35
    SamSam
    14:45
    De Smurfen