NPO Radio 1-bus week lang op verschillende locaties in Nederland over femicide

In de week van 4 december staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi op verschillende locaties in Nederland om over femicide te praten, naar aanleiding van de 'Orange the World' campagne.
Elke acht dagen wordt in Nederland een vrouw vermoord. In veel gevallen is dat vanwege haar vrouw-zijn. Dat heet femicide. In meer dan de helft van de gevallen is de dader de partner of ex-partner. Het gaat veelal om mannen die een relatiebreuk of scheiding niet accepteren.
Van 25 november tot 10 december loopt de ‘Orange the World’ campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Gedurende deze campagne komen in '5 Dagen' ervaringsdeskundigen en hulpverleners aan het woord over femicide. Wat is hun verhaal? Wat zijn de ‘red flags’ die vrijwel altijd een voorbode voor femicide zijn? En hoe komt het dat femicide in Nederland nog zo weinig aandacht krijgt?
Maandag is Barbara Godwaldt te gast. Haar zus Gea Godwaldt werd in 2020 door haar man vermoord. Barbara schreef met andere nabestaanden een plan van aanpak om femicide aan te pakken.
Dinsdag vertelt een slachtoffer van huiselijk geweld hoe zij ontsnapt is aan haar relatie en hoe zij nu anderen in soortgelijke situaties helpt.
Woensdag staat in het teken van het perspectief van de pleger. Voormalig pleger René Haring mishandelde zijn ex-partner. Hij beterde zijn leven en zet zich nu in om andere plegers te helpen.
Donderdag vertelt Lia van den Bersselaar vertelt over haar dochter Clarinda. Zij werd na het verbreken van haar relatie door haar ex-partner vermoord.
Vrijdag is Nienke Feenstra te gast. Ze is voormalig politieagent en Soroptimist. Soportimist International zet zich al meer dan 100 jaar in voor de rechten van vrouwen. Feenstra vertelt over hoe de politie en andere hulpinstanties omgaan met huiselijk geweld en wat daarin kan verbeteren.
'5 Dagen' live over femicide. Maandag 4 december, dinsdag 5 december, woensdag 6 december, donderdag 7 december en vrijdag 8 december van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nostalgie in een nieuw jasje: De Marsupilami's zijn terug op Ketnet
- Kijkcijfers: dinsdag 10 februari 2026
- Van advocatenkoppel tot vader en dochter: dit zijn de 10 advocaten in het nieuwe seizoen van 'Justice For All'
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer wegens succes verlengd
- Nadia Moussaid naar bezette Palestijnse gebieden voor NTR-documentaire 'Gevangen in Palestina'
- 'Zembla' focust donderdag op verslavende pijnstillers
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- Man wordt veroordeeld voor rijden onder invloed in Dendermonde, maar ontkent in 'De Rechtbank'
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max
Kijktip van de dag

Saar laat de mannen aan de slag tijdens een Zwitserse culinaire ervaring. Zowel bij Dirk als bij Nicolas duikt plots een nieuwe vrijgezel op. Kevin toont de dames zoveel mogelijk van IJsland, hopend dat ze er net zo verliefd op worden als hij.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.


































