NPO Radio 1-bus week lang op verschillende locaties in Nederland over femicide

zondag 3 december 2023
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 4 december staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi op verschillende locaties in Nederland om over femicide te praten, naar aanleiding van de 'Orange the World' campagne.

Elke acht dagen wordt in Nederland een vrouw vermoord. In veel gevallen is dat vanwege haar vrouw-zijn. Dat heet femicide. In meer dan de helft van de gevallen is de dader de partner of ex-partner. Het gaat veelal om mannen die een relatiebreuk of scheiding niet accepteren.


Van 25 november tot 10 december loopt de ‘Orange the World’ campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Gedurende deze campagne komen in '5 Dagen' ervaringsdeskundigen en hulpverleners aan het woord over femicide. Wat is hun verhaal? Wat zijn de ‘red flags’ die vrijwel altijd een voorbode voor femicide zijn? En hoe komt het dat femicide in Nederland nog zo weinig aandacht krijgt?

Maandag is Barbara Godwaldt te gast. Haar zus Gea Godwaldt werd in 2020 door haar man vermoord. Barbara schreef met andere nabestaanden een plan van aanpak om femicide aan te pakken.

Dinsdag vertelt een slachtoffer van huiselijk geweld hoe zij ontsnapt is aan haar relatie en hoe zij nu anderen in soortgelijke situaties helpt.  

Woensdag staat in het teken van het perspectief van de pleger. Voormalig pleger René Haring mishandelde zijn ex-partner. Hij beterde zijn leven en zet zich nu in om andere plegers te helpen.

Donderdag vertelt Lia van den Bersselaar vertelt over haar dochter Clarinda. Zij werd na het verbreken van haar relatie door haar ex-partner vermoord.

Vrijdag is Nienke Feenstra te gast. Ze is voormalig politieagent en Soroptimist. Soportimist International zet zich al meer dan 100 jaar in voor de rechten van vrouwen. Feenstra vertelt over hoe de politie en andere hulpinstanties omgaan met huiselijk geweld en wat daarin kan verbeteren.

'5 Dagen' live over femicide. Maandag 4 december, dinsdag 5 december, woensdag 6 december, donderdag 7 december en vrijdag 8 december van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:00
    Tik Tak
    06:05
    Bumba
  • 08:50
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    10:45
    Rich Kids Go Skint
  • 09:00
    The Goldbergs
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:20
    Geen uitzending
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:00
    Friends
    02:35
    Geen uitzending
  • 08:45
    Seal Team
    02:20
    Pawn Stars
  • 08:50
    De Zomerkeuken
    01:45
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 08:30
    Without a Trace
    02:20
    Geen uitzending
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:04
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:55
    Vanavond bij ons
    02:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 08:05
    Midsomer Murders
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 08:50
    Scrubs
    02:30
    Below Deck
  • 09:00
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:17
    Langs de Maas
  • 09:03
    Kiwi & Strit
    02:25
    EenVandaag