NPO Radio 1-bus week lang in de Veenkoloniën over intergenerationele armoede

zondag 4 juni 2023
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de Veenkoloniën gaat de armoede al jarenlang over van generatie op generatie. In de week van 5 juni staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi bij de Voedselbank in Veendam, in de Veenkoloniën, over intergenerationele armoede. Verslaggever ter plaatse is Mirthe van der Drift.

De Veenkoloniën in Drenthe en Groningen met plaatsen als Oude Pekela, Veendam en Coevorden zijn van oudsher arm. Hier leven ruim 14.000 gezinnen langdurig onder de armoedegrens. Al jarenlang gaat de armoede over van generatie op generatie en het lukt de mensen nauwelijks om de vicieuze cirkel te doorbreken. Goedbedoelde hulpinitiatieven om deze armoede tegen te gaan zijn niet effectief, blijkt uit onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). Integendeel, het aantal mensen dat in dit gebied in armoede leeft is van 2010 tot 2020 gegroeid met 10 procent. Patronen worden moeilijk doorbroken, langdurige stress en onzekerheid doen iets met mensen en daaruit blijkt dat armoede veel meer is dan alleen een gebrek aan geld.


De Voedselbank in Veendam
Hoe werkt intergenerationele armoede? Wat doet het met de mensen die het ervaren? En hoe kun je het tij keren? De gele NPO Radio 1-bus van '5 Dagen' strijkt neer bij de Voedselbank in Veendam, in de Veenkoloniën. Ervaringsdeskundigen en hulpinitiatieven komen aan het woord over de armoede die in het gebied heerst. Op maandag is Heidi van der Laan te gast. Ze groeide op in armoede in Nieuwe Pekela. Zij vertelt over hoe haar ouders de armoede overerfden en hoe zij het ook weer overerfde. Dinsdag vertellen Nel van de Velde en Yvonne Verhoeven van de Voedselbank Veendam over armoede in de regio op dit moment.

Op woensdag is Annamaria Evers te gast. Ze groeide op in een klimaat van armoede en mishandeling en vertelt over het effect daarvan op haar leven. Donderdag deelt Alex Schepel zijn ervaringen met het opgroeien in armoede, en hoe hij zijn angsten moest overwinnen om verandering in zijn situatie te brengen. Vrijdag staat in het teken van hulpinitiatieven. Welke hulp is echt effectief? Bert Moormann van het netwerk Alliantie van Kracht vertelt hoe de sprong kan worden gemaakt om de Veenkoloniën uit de armoede te trekken.

'5 Dagen' live over intergenerationele armoede, vanuit de Voedselbank in Veendam, in de Veenkoloniën. Maandag 5 juni, dinsdag 6 juni, woensdag 7 juni, donderdag 8 juni en vrijdag 9 juni van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Iedereen draagt zijn steentje bij om samen met Herrmann een inzamelingsactie voor de school op poten te zetten terwijl Cindy haar kankerbehandeling ondergaat. De broer van Carver daagt onverwachts op en vraagt hem om een gunst. Een dankbare burger wil Brett en Severide bedanken voor hun hulp en het redden van zijn leven.

'Chicago Fire', om 23.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:03
    Villa Politica
    15:35
    Sporza: Baloise Belgium Tour
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah: Sokpop en de klanken
  • 15:05
    The Good Doctor
    15:50
    Telefacts Zomer
  • 14:40
    Project Runway
    15:40
    Achter gesloten deuren
  • 15:10
    The Goldbergs
    15:40
    Addams Family Values
  • 14:50
    Stargate SG-1
    16:35
    Cheers
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 14:50
    De Container Cup
    15:25
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
  • 14:55
    Elsbeth
    16:30
    This Is Us
  • 15:10
    Seal Team
    16:05
    Leverage: Redemption
  • 14:55
    Beach Barbecue
    15:20
    First on Scene
  • 15:00
    Snapped
    15:45
    Snapped: Killer Couples
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:02
    Het zelfbouwhuis
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Chris Cooks Cymru
    15:40
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Split
  • 14:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 15:00
    NOS Journaal
    15:50
    The Great British Bake Off
  • 14:15
    Kunststof
    15:15
    Nu te Zien!
  • 15:05
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder