NPO Radio 1-bus week lang in de Veenkoloniën over intergenerationele armoede

In de Veenkoloniën gaat de armoede al jarenlang over van generatie op generatie. In de week van 5 juni staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi bij de Voedselbank in Veendam, in de Veenkoloniën, over intergenerationele armoede. Verslaggever ter plaatse is Mirthe van der Drift.
De Veenkoloniën in Drenthe en Groningen met plaatsen als Oude Pekela, Veendam en Coevorden zijn van oudsher arm. Hier leven ruim 14.000 gezinnen langdurig onder de armoedegrens. Al jarenlang gaat de armoede over van generatie op generatie en het lukt de mensen nauwelijks om de vicieuze cirkel te doorbreken. Goedbedoelde hulpinitiatieven om deze armoede tegen te gaan zijn niet effectief, blijkt uit onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). Integendeel, het aantal mensen dat in dit gebied in armoede leeft is van 2010 tot 2020 gegroeid met 10 procent. Patronen worden moeilijk doorbroken, langdurige stress en onzekerheid doen iets met mensen en daaruit blijkt dat armoede veel meer is dan alleen een gebrek aan geld.
De Voedselbank in Veendam
Hoe werkt intergenerationele armoede? Wat doet het met de mensen die het ervaren? En hoe kun je het tij keren? De gele NPO Radio 1-bus van '5 Dagen' strijkt neer bij de Voedselbank in Veendam, in de Veenkoloniën. Ervaringsdeskundigen en hulpinitiatieven komen aan het woord over de armoede die in het gebied heerst. Op maandag is Heidi van der Laan te gast. Ze groeide op in armoede in Nieuwe Pekela. Zij vertelt over hoe haar ouders de armoede overerfden en hoe zij het ook weer overerfde. Dinsdag vertellen Nel van de Velde en Yvonne Verhoeven van de Voedselbank Veendam over armoede in de regio op dit moment.
Op woensdag is Annamaria Evers te gast. Ze groeide op in een klimaat van armoede en mishandeling en vertelt over het effect daarvan op haar leven. Donderdag deelt Alex Schepel zijn ervaringen met het opgroeien in armoede, en hoe hij zijn angsten moest overwinnen om verandering in zijn situatie te brengen. Vrijdag staat in het teken van hulpinitiatieven. Welke hulp is echt effectief? Bert Moormann van het netwerk Alliantie van Kracht vertelt hoe de sprong kan worden gemaakt om de Veenkoloniën uit de armoede te trekken.
'5 Dagen' live over intergenerationele armoede, vanuit de Voedselbank in Veendam, in de Veenkoloniën. Maandag 5 juni, dinsdag 6 juni, woensdag 7 juni, donderdag 8 juni en vrijdag 9 juni van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ontdek nu de trailer van het nieuwe seizoen van 'Tucci in Italy'
- EO-serie 'De Klas van '26' volgt examenleerlingen richting eindstreep
- Award winnende 'Regular Show' keert terug met nieuwe serie op Cartoon Network
- Nieuw seizoen '1000-lb Sisters' op TLC
- VTM zoekt nieuw zangtalent: schrijf je nu in voor 'The Voice van Vlaanderen' 2027
- Dit zie je maandag in 'Blauw'
- 'Radar' maandag over botox en chinese auto's
- 'PowNed of View: ME' over toenemend geweld tegen politie en de Mobiele Eenheid
- Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht': 'Dat beseffen jullie toch zelf ook wel?'
- 'Wacht… kussen zij echt?' Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning
Kijktip van de dag

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.
'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.



































