NPO Radio 1-bus week lang door het land met verhalen over de impact van corona

zondag 24 september 2023
Foto: © NTR/PowNed 2021

Op vrijdag 29 september opent koning Willem-Alexander de expositie 'Nationaal stilstaan bij corona' in Den Bosch. Daarom brengt de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) deze hele week persoonlijke verhalen over de nog voelbare impact van de coronacrisis.

Vanaf verschillende locaties in het land praten presentatoren Mirthe van der Drift en Ajouad El Miloudi en verslaggever Joris Kreugel met hun gasten over de gevolgen van de pandemie.


Maandag staat de bus in Amsterdam en is Gaston Remmers te gast. Zijn zoon Pepijn was 14 toen hij in een tentje in Amsterdam overleed aan koolstofmonoxidevergiftiging in combinatie met drugs. Hij verteerde de lockdown slecht en zonderde zich steeds meer af toen de wereld stil leek te staan in de coronaperiode.

Dinsdag is de bus in Leeuwarden en vertellen hotel-restaurant-eigenaars Baukje Haarsma en Willem Adema over de rampzalige gevolgen van corona op hun pas geopende horecazaak.

Woensdag is er geen uitzending in verband met Eredivisie-voetbal.

Donderdag staat in het teken van de druk op de zorgsector en komt vanuit Uden, het Ziekenhuis Bernhoven. Gast is IC-verpleegkundige Ilse van de Laak: over werken op de Intensive Care in coronatijd.

Vrijdag vertelt Arianne de Jong uit Vinkel over de gevolgen van corona voor de relatie met haar broer. Ze groeiden steeds verder uit elkaar nadat hij zich alsmaar meer afzette tegen de maatregelen. In december 2021 kreeg hij corona. Een paar dagen later overleed hij.   

'5 Dagen Live: stilstaan bij corona', maandag 25 september, dinsdag 26 september, donderdag 28 september en vrijdag 29 september van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. De uitzending van woensdag 27 september vervalt in verband met Eredivisie-voetbal. Zie ook de website van '5 Dagen'.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    De Zevende Dag
    01:30
    Journaallus
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:35
    The Floor
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:30
    Interrogation Raw
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:40
    The Endgame
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:45
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:40
    Suits
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:55
    Hallo België!
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:35
    De Tafel van de Week
    02:10
    Geen uitzending
  • 00:50
    Watson
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:00
    The Sentinel
    02:50
    Geen uitzending
  • 00:25
    Zo Man Zo Vrouw
    02:30
    Geen uitzending
  • 00:25
    The Spencer Sisters
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:30
    Trends Talk
    01:04
    De CFO podcast
  • 00:59
    Het appartement
    01:19
    Red de meubelen
  • 00:25
    Open Vuur
    01:15
    De Gezonde Goesting
  • 00:35
    DCI Banks
    01:20
    Agatha Christie's Marple
  • 00:40
    NCIS
    01:30
    Law & Order: Organized Crime
  • 00:50
    WNL op Zondag
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:00
    Buitenhof
    01:55
    Nieuwsuur
  • 00:10
    NOS Studio Sport Voetbal
    01:40
    NOS Studio Voetbal