NPO Radio 1-bus week lang bij het asielzoekerscentrum in Utrecht

zondag 17 september 2023
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 18 september staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Ajouad El Miloudi en Mirthe van der Drift bij het asielzoekerscentrum op de Joseph Haydnlaan in Utrecht.

De opvang van asielzoekers is een belangrijk thema bij de komende Tweede Kamerverkiezingen. De gele bus van '5 Dagen' staat daarom de hele week bij het asielzoekerscentrum op de Joseph Haydnlaan in Utrecht, om een uniek inkijkje te geven in het wonen en werken op een azc. Elke dag is een andere medewerker van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) te gast in de bus en zijn reportages met azc-bewoners en buurtbewoners te horen.


Maandag is Jurgen Poot te gast. Als locatiemanager van het azc in Utrecht weet hij alles over het reilen en zeilen op het asielzoekerscentrum. Op dinsdag vertelt Caroline Rombouts over wat er komt kijken bij de opvang van alleenstaande minderjarige vluchtelingen (AMV), waarin zij gespecialiseerd is. Woensdag is Yuta de Regt te gast. Ze werkt als programmabegeleider in het azc en bereidt bewoners voor op een mogelijke toekomst in Nederland. Donderdag zijn teamleider bewonerslogistiek Stephan van der Meij en regievoerder Leendert Kampman te gast. Zij zijn verantwoordelijk voor de instroom en uitstroom van asielzoekers. Vrijdag staat in het teken van het draagvlak in de omgeving. COA-medewerker Emma Weits en buurtbewoners vertellen over het azc als deel van de wijk.

'5 Dagen' live vanuit het asielzoekerscentrum op de Joseph Haydnlaan in Utrecht. Maandag 18 september, dinsdag 19 september, woensdag 20 september, donderdag 21 september en vrijdag 22 september van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Sporza: Giro d'Italia Vrouwen 2026
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:00
    Stasi FC
  • 16:15
    Robin Hood
    16:25
    De Marsupilami's
  • 15:50
    Sara
    16:20
    Huis Gemaakt
  • 16:05
    Achter gesloten deuren
    17:00
    Home and Away
  • 15:00
    Godzilla
    17:15
    9-1-1
  • 15:35
    Ultimate Police Interceptors
    16:25
    Cheers
  • 16:00
    Matlock
    16:50
    Suits
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:45
    Oogappels
    16:55
    Huizenjagers
  • 16:10
    This Is Us
    17:00
    Manifest
  • 15:35
    Doom Patrol
    16:40
    Two and a Half Men
  • 15:50
    Property Brothers
    16:45
    Interior Design Masters
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:14
    De perfecte tuin
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:15
    Wordt aangekondigd
    16:25
    Urban Barbecue
  • 16:05
    Call the Midwife
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:05
    American Housewife
    16:55
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    16:57
    Socutera
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:20
    Nu te Zien!
  • 16:00
    Peter Pan
    16:25
    Jungle Book