NPO Radio 1-bus week lang bij Chinese restaurants

zondag 25 februari 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 26 februari staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi bij Chinese restaurants in Nederland.

Verslaggever ter plekke is deze week Joris Kreugel. Dinsdag en donderdag is er geen uitzending i.v.m. de halve finales van de KNVB Beker.


Het gaat slecht met de Chinese restaurants in Nederland. In tien jaar tijd verdween ruim één op de vijf restaurants, blijkt uit onderzoek van een horeca-adviesbureau. Drie jaar geleden is deze restaurantcultuur nog opgenomen in de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland.

Restauranteigenaren stoppen en kunnen geen opvolger vinden, of kunnen niet op tegen het groeiende aanbod van andere buitenlandse keukens. De verwachting is dat de negatieve trend door zal zetten en het aantal Chinese restaurants zal blijven afnemen.

Hoe komt deze daling? Hoe zit het met de volgende generatie? En wat is de toekomst van de restaurantcultuur in Nederland? In '5 Dagen' komen verschillende restauranteigenaren aan het woord over het verdwijnen van de traditionele Chinese restaurants.

Maandag is Kaji But te gast, de trotse eigenaar van het drijvende culinaire paleis Sea Palace in Amsterdam en bestuurslid van de Vereniging Chinese-Aziatische Horecaondernemers. Hij nam het restaurant van zijn ouders over en weet de zaak door vernieuwing levensvatbaar te houden.

Filmmaker Julie Ng wilde lang niets weten van haar achtergrond en het Chinees-Indische restaurant van haar ouders. Maar sinds ze zich verdiept in de wereld áchter de babi pangang, is ze er trots op. Woensdag spreekt ze over haar roots en de documentaire Meer dan babi pangang.

Eveline Wu kwam op 15-jarige leeftijd in Nederland terecht en werkte in het Chinese restaurant van haar ouders. Inmiddels heeft zij tien restaurants onder haar verantwoordelijkheid. Vrijdag vertelt zij over haar ondernemerschap, het opgroeien in een restaurant en de toekomstige generaties.

De uitzendingen van dinsdag en donderdag komen te vervallen in verband met de halve finales van de KNVB Beker.

'5 Dagen' over het verdwijnen van Chinese restaurants. Maandag 26 februari, woensdag 28 februari en vrijdag 1 maart van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Zie ook de website van '5 Dagen'.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:05
    Down The Road
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:30
    Spaak
    18:25
    The Brokenwood Mysteries
  • 18:15
    Zig & Sharko
    18:25
    Wannabe's
  • 18:15
    SOS Piet XL
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    Verslaafd!
    18:45
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 18:10
    9-1-1
    19:00
    Fit for a Prince
  • 18:05
    Police Interceptors
    22:30
    Act of Valor
  • 18:10
    Alert: Missing Persons Unit
    19:45
    Allegiance
  • 17:55
    Pa heeft een lief
    20:00
    Nonkel Jef
  • 18:05
    Huizenjagers
    19:00
    Brieven aan Samson
  • 17:40
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 18:15
    Two and a Half Men
    20:35
    Noah
  • 18:00
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 17:45
    World's Most Evil Killers
  • 18:12
    City Reports
    18:27
    Business Branding
  • 18:12
    Mijn tuin
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:45
    Het Weekmenu
    18:25
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:50
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:20
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    Glory Road
  • 18:20
    NOS Sportjournaal
    18:30
    EenVandaag
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:15
    Rachel en Elbert passen op
    18:45
    Steken en Prikken in Zuid-Afrika