NPO Radio 1-bus week lang bij Chinese restaurants

zondag 25 februari 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 26 februari staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi bij Chinese restaurants in Nederland.

Verslaggever ter plekke is deze week Joris Kreugel. Dinsdag en donderdag is er geen uitzending i.v.m. de halve finales van de KNVB Beker.


Het gaat slecht met de Chinese restaurants in Nederland. In tien jaar tijd verdween ruim één op de vijf restaurants, blijkt uit onderzoek van een horeca-adviesbureau. Drie jaar geleden is deze restaurantcultuur nog opgenomen in de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland.

Restauranteigenaren stoppen en kunnen geen opvolger vinden, of kunnen niet op tegen het groeiende aanbod van andere buitenlandse keukens. De verwachting is dat de negatieve trend door zal zetten en het aantal Chinese restaurants zal blijven afnemen.

Hoe komt deze daling? Hoe zit het met de volgende generatie? En wat is de toekomst van de restaurantcultuur in Nederland? In '5 Dagen' komen verschillende restauranteigenaren aan het woord over het verdwijnen van de traditionele Chinese restaurants.

Maandag is Kaji But te gast, de trotse eigenaar van het drijvende culinaire paleis Sea Palace in Amsterdam en bestuurslid van de Vereniging Chinese-Aziatische Horecaondernemers. Hij nam het restaurant van zijn ouders over en weet de zaak door vernieuwing levensvatbaar te houden.

Filmmaker Julie Ng wilde lang niets weten van haar achtergrond en het Chinees-Indische restaurant van haar ouders. Maar sinds ze zich verdiept in de wereld áchter de babi pangang, is ze er trots op. Woensdag spreekt ze over haar roots en de documentaire Meer dan babi pangang.

Eveline Wu kwam op 15-jarige leeftijd in Nederland terecht en werkte in het Chinese restaurant van haar ouders. Inmiddels heeft zij tien restaurants onder haar verantwoordelijkheid. Vrijdag vertelt zij over haar ondernemerschap, het opgroeien in een restaurant en de toekomstige generaties.

De uitzendingen van dinsdag en donderdag komen te vervallen in verband met de halve finales van de KNVB Beker.

'5 Dagen' over het verdwijnen van Chinese restaurants. Maandag 26 februari, woensdag 28 februari en vrijdag 1 maart van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Zie ook de website van '5 Dagen'.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'22/3: Tien Jaar Geleden' (VRT)

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?

'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:15
    Geen uitzending
    23:15
    The Voice van Vlaanderen
  • 02:25
    Geen uitzending
    23:50
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 01:20
    Geen uitzending
    00:55
    The Big Bang Theory
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    All New Traffic Cops
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:00
    Geen uitzending
    01:50
    De Tafel van Gert
  • 03:25
    Geen uitzending
    01:15
    So Help Me Todd
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:25
    Bar Rescue
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:40
    Botched
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:15
    The Rookie
  • 01:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:34
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:25
    Toasted on wheels!
    01:20
    Winterse Kost
  • 03:55
    Midsomer Murders
    01:20
    Marie Antoinette
  • 04:15
    Below Deck Down Under
    01:25
    First Dates Australia
  • 03:30
    NOS Journaal 20.00 uur
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 02:30
    Eus' Boekenclub
  • 04:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:30
    Taboes