NPO Radio 1-bus week lang bij Chinese restaurants

In de week van 26 februari staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi bij Chinese restaurants in Nederland.
Verslaggever ter plekke is deze week Joris Kreugel. Dinsdag en donderdag is er geen uitzending i.v.m. de halve finales van de KNVB Beker.
Het gaat slecht met de Chinese restaurants in Nederland. In tien jaar tijd verdween ruim één op de vijf restaurants, blijkt uit onderzoek van een horeca-adviesbureau. Drie jaar geleden is deze restaurantcultuur nog opgenomen in de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland.
Restauranteigenaren stoppen en kunnen geen opvolger vinden, of kunnen niet op tegen het groeiende aanbod van andere buitenlandse keukens. De verwachting is dat de negatieve trend door zal zetten en het aantal Chinese restaurants zal blijven afnemen.
Hoe komt deze daling? Hoe zit het met de volgende generatie? En wat is de toekomst van de restaurantcultuur in Nederland? In '5 Dagen' komen verschillende restauranteigenaren aan het woord over het verdwijnen van de traditionele Chinese restaurants.
Maandag is Kaji But te gast, de trotse eigenaar van het drijvende culinaire paleis Sea Palace in Amsterdam en bestuurslid van de Vereniging Chinese-Aziatische Horecaondernemers. Hij nam het restaurant van zijn ouders over en weet de zaak door vernieuwing levensvatbaar te houden.
Filmmaker Julie Ng wilde lang niets weten van haar achtergrond en het Chinees-Indische restaurant van haar ouders. Maar sinds ze zich verdiept in de wereld áchter de babi pangang, is ze er trots op. Woensdag spreekt ze over haar roots en de documentaire Meer dan babi pangang.
Eveline Wu kwam op 15-jarige leeftijd in Nederland terecht en werkte in het Chinese restaurant van haar ouders. Inmiddels heeft zij tien restaurants onder haar verantwoordelijkheid. Vrijdag vertelt zij over haar ondernemerschap, het opgroeien in een restaurant en de toekomstige generaties.
De uitzendingen van dinsdag en donderdag komen te vervallen in verband met de halve finales van de KNVB Beker.
'5 Dagen' over het verdwijnen van Chinese restaurants. Maandag 26 februari, woensdag 28 februari en vrijdag 1 maart van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Zie ook de website van '5 Dagen'.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Is dit het einde van De Withoeve in 'Thuis'?
- Nieuw gezicht Robčrt van Beckhoven vormt ij(s)ersterk duo met Miljuschka op 24Kitchen
- Winnaars 2e kwalificatieronde 'Gouden Televizier-Ring 2026'
- Kijkcijfers: dinsdag 3 maart 2026
- Kijkcijfers: 'De Mol' best bekeken programma van 2025
- Sam Gooris schittert als een echte Schot in origineel filmkostuum van Mel Gibson
- Verrassende wending in 'De Box': wie durft de rode box te openen?
- Maart vol humor: Comedy Central serveert comedyklassiekers en publieksfavorieten
- Gemeentelijke geldzaken onder de loep in 'Meldpunt Actueel Debat'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Herberg Van Ouds 't Nest
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'?
Kijktip van de dag

Donald Trump wil Groenland kopen. De Denen en de NAVO houden het been stijf. Maar wat vinden de Groenlanders daar eigenlijk zelf van? Karine Claassen trekt naar het grootste eiland ter wereld, op zoek naar een antwoord op die vraag.
'Groenland is van Ons', om 20.45 uur op VRT 1.



































