NPO Radio 1-bus van '5 Dagen' over zoektocht Defensie naar nieuwe oefenlocaties

zondag 29 september 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

Vanaf maandag 30 september tourt de gele bus van het NPO Radio 1 programma '5 Dagen' door het land. Presentatoren Mirthe van der Drift en Ajouad el Miloudi bezoeken plekken die door Defensie zijn aangewezen als mogelijk nieuwe locaties voor militaire activiteiten.

Met een oorlog aan de grens van Europa en conflicten verder weg moet ons leger na jaren van bezuinigingen de komende jaren weer op volle oorlogssterkte worden gebracht. De komende jaren investeert het kabinet in nieuw materieel, vliegtuigen en nieuw personeel. En daarvoor is veel ruimte nodig. Iets dat schaars is in ons land.


Vanuit de Frederikkazerne in Den Haag legt kolonel Jos van der Leij op maandag uit waarom en hoe defensie op zoek is naar extra ruimte voor personeel, materieel en oefeningen in de komende jaren.

Dinsdag staat de bus geparkeerd bij schaapskooi 't Hijkerveld in Drenthe waar Reinder Hoekstra van de Natuur & Milieufederatie Drenthe zal uitleggen dat de komst van defensie ook positieve gevolgen kan hebben voor flora en fauna in het heidegebied.

Op woensdag is er geen uitzending in verband met de Champions League wedstrijd Girona - Feyenoord.

Donderdag komt onze uitzending vanuit de duinen bij Ouddorp. Als het aan defensie ligt moeten er in de toekomst oefeningen plaatsvinden op de stranden en duinen van de Zuidhollandse Eilanden. Boswachter Anne Los van Natuurmonumenten en bewoner Margi Geerlinks maken zich zorgen.

Vrijdag sluiten we de week af bij het gemeentehuis in Heerde. Henkjan Schutte maakt zich net als veel andere bewoners grote zorgen nu de natuurrijke omgeving is aangewezen als mogelijke locatie voor een explosieventerrein van defensie.

'5 Dagen', maandag 30 september  t/m vrijdag 4 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Axel vormt een duo met actrice Sandrine André, terwijl Jacques samen met acteur Roel Vanderstukken probeert de beste verborgen parels voor een prikje op de kop te tikken. Ze trekken daarvoor naar een van de grootste antiek- en brocantemarkten van Europa.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:05
    Thuis
    23:30
    Dagelijkse kost
  • 22:55
    De ideale wereld
    23:33
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:55
    The Voice van Vlaanderen
    00:45
    The Good Doctor
  • 22:45
    De Wereld Van De Marechaussee
    23:40
    Verslaafd!
  • 22:35
    Primal
    00:25
    The Big Bang Theory
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Mafia's Greatest Hits
  • 22:30
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:50
    Baywatch
    23:40
    Nonkel Jef
  • 22:20
    Klopjacht
    23:30
    De Tafel van Gert
  • 23:00
    Friends
    23:25
    Fuller House
  • 20:25
    UEFA Europa League
    23:15
    Doom Patrol
  • 22:35
    Huizenjagers
    23:40
    A Place in the Sun
  • 23:00
    CSI: Miami
    23:50
    The Rookie
  • 23:03
    Z-Beurs
    23:16
    Z-Nieuws
  • 23:08
    Leven als vakman
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    23:25
    Meat Timon
  • 22:55
    Silent Witness
    00:50
    Art Detectives
  • 22:40
    NCIS: Los Angeles
    23:35
    Rivals
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    De Joodse Wereld
    23:10
    De Boeddhistische Blik
  • 22:30
    Hotline Hongarije: Nicolaas in contact met een verscheurd land
    23:10
    BRANDMERK - Kind van een Vermoorde Ouder