NPO Radio 1-bus van '5 Dagen' over zoektocht Defensie naar nieuwe oefenlocaties

zondag 29 september 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

Vanaf maandag 30 september tourt de gele bus van het NPO Radio 1 programma '5 Dagen' door het land. Presentatoren Mirthe van der Drift en Ajouad el Miloudi bezoeken plekken die door Defensie zijn aangewezen als mogelijk nieuwe locaties voor militaire activiteiten.

Met een oorlog aan de grens van Europa en conflicten verder weg moet ons leger na jaren van bezuinigingen de komende jaren weer op volle oorlogssterkte worden gebracht. De komende jaren investeert het kabinet in nieuw materieel, vliegtuigen en nieuw personeel. En daarvoor is veel ruimte nodig. Iets dat schaars is in ons land.


Vanuit de Frederikkazerne in Den Haag legt kolonel Jos van der Leij op maandag uit waarom en hoe defensie op zoek is naar extra ruimte voor personeel, materieel en oefeningen in de komende jaren.

Dinsdag staat de bus geparkeerd bij schaapskooi 't Hijkerveld in Drenthe waar Reinder Hoekstra van de Natuur & Milieufederatie Drenthe zal uitleggen dat de komst van defensie ook positieve gevolgen kan hebben voor flora en fauna in het heidegebied.

Op woensdag is er geen uitzending in verband met de Champions League wedstrijd Girona - Feyenoord.

Donderdag komt onze uitzending vanuit de duinen bij Ouddorp. Als het aan defensie ligt moeten er in de toekomst oefeningen plaatsvinden op de stranden en duinen van de Zuidhollandse Eilanden. Boswachter Anne Los van Natuurmonumenten en bewoner Margi Geerlinks maken zich zorgen.

Vrijdag sluiten we de week af bij het gemeentehuis in Heerde. Henkjan Schutte maakt zich net als veel andere bewoners grote zorgen nu de natuurrijke omgeving is aangewezen als mogelijke locatie voor een explosieventerrein van defensie.

'5 Dagen', maandag 30 september  t/m vrijdag 4 oktober van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    20:00
    Het weer
  • 18:30
    Wannabe's
  • 17:40
    Hoe zal ik het zeggen?
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Snackmasters
    18:55
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:40
    How I Met Your Mother
    20:35
    Downton Abbey: A New Era
  • 17:55
    Top 20 Funniest
    22:30
    Meet Joe Black
  • 18:05
    ER
    00:45
    Suits
  • 18:20
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 18:00
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 18:35
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
  • 18:25
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:55
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Casey Anthony: Where the Truth Lies
  • 18:13
    Logistics TV
    18:46
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 18:34
    Lifestyle en wonen
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Over (h)eerlijke groenten
    18:50
    Het Weekmenu
  • 18:00
    Hope Street
    18:55
    Return to Paradise
  • 18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 17:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    20:10
    NOS WK Avond
  • 18:10
    Michael Palin in Nigeria
    18:55
    18 miljoen mensen
  • 18:30
    Welkom in de jaren 70 en 80
    19:00
    NOS Jeugdjournaal