NPO Radio 1-bus met programma '5 Dagen' over synthetische drugs

zondag 1 december 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

Uit recent onderzoek van verslavingsinstelling Novadic Kentron blijkt dat het gebruik van synthetische drugs als Ketamine, Miauw Miauw en Flakka in West Brabant en Zeeland tot het hoogste van Nederland behoort.

Het NPO Radio 1 programma '5 Dagen' gaat in de week van 2 t/m 6 december met hulpverleners, (ex)-gebruikers en familieleden in gesprek over de gevaren en uitdagingen rondom de populariteit van synthetische drugs.


Op maandag komt de uitzending vanuit de verslavingskliniek van Novadic Kentron in Vught. Verslavingsarts Julia Deuss helpt jongeren om van hun verslaving aan bijvoorbeeld Ketamine af te komen en hun leven weer op de rit te krijgen.

Dinsdag parkeert de gele radio 5 Bus in Breda om in gesprek te gaan met jongerenwerker en socioloog Alex van Dongen. Al 20 jaar onderzoekt hij de drugsproblematiek in de provincie Brabant en gaat hij in gesprek met jongeren en verslaafden in de provincie.

Sam Fijneman was verslaafd aan de zombiedrug Flakka. Na een jarenlange verslaving vertelt ze woensdag  haar verhaal en wil ze de jongeren waarschuwen voor de gevaren van drugsgebruik.

Donderdag komt de uitzending vanuit Vlissingen. Hier is Joke Bux de drijvende kracht achter een huiskamerproject waar verslaafden aan bijvoorbeeld Flakka en andere drugs terecht kunnen voor een luisterend oor of een kop soep.

'5 Dagen' sluit de week vrijdag af met het verhaal van Gerrie Cornelissen. Doordat ze zelf te maken heeft met verslaafde familieleden weet ze als geen ander hoe belangrijk het is om als lotgenoten van verslaafde kinderen of partners elkaar regelmatig op te zoeken en elkaar te steunen.

'5 Dagen', maandag 2 december  t/m vrijdag 6 december van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (middag)
    13:30
    Iedereen zomert
  • 13:24
    Sporza: EK Volleybal Vrouwen 2026
    15:15
    Zomerbeelden
  • 13:20
    Imago
    13:45
    Grizzy & the Lemmings
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 13:05
    My Kitchen Rules
    14:35
    Onderweg naar liefde
  • 13:25
    Community
    13:55
    Speed 2: Cruise Control
  • 13:00
    Geen uitzending
    13:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:15
    De Tafel van Gert
    14:25
    Komen Eten
  • 13:20
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:15
    Good American Family
  • 13:05
    The Neighborhood
    13:30
    Storage Wars
  • 13:00
    Council House Swap
    13:55
    Apero - Dining
  • 13:00
    Snapped
    13:50
    Snapped: Killer Couples
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:18
    Het appartement
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:05
    Wordt aangekondigd
    13:40
    Open Vuur
  • 12:40
    Father Brown
    13:35
    Hudson & Rex
  • 12:40
    Grey's Anatomy
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:20
    De Kist
    13:55
    Pauscast
  • 13:25
    Zin in Zappelin
    13:30
    Kindertijd