NPO Radio 1-bus met programma '5 Dagen' over synthetische drugs

Uit recent onderzoek van verslavingsinstelling Novadic Kentron blijkt dat het gebruik van synthetische drugs als Ketamine, Miauw Miauw en Flakka in West Brabant en Zeeland tot het hoogste van Nederland behoort.
Het NPO Radio 1 programma '5 Dagen' gaat in de week van 2 t/m 6 december met hulpverleners, (ex)-gebruikers en familieleden in gesprek over de gevaren en uitdagingen rondom de populariteit van synthetische drugs.
Op maandag komt de uitzending vanuit de verslavingskliniek van Novadic Kentron in Vught. Verslavingsarts Julia Deuss helpt jongeren om van hun verslaving aan bijvoorbeeld Ketamine af te komen en hun leven weer op de rit te krijgen.
Dinsdag parkeert de gele radio 5 Bus in Breda om in gesprek te gaan met jongerenwerker en socioloog Alex van Dongen. Al 20 jaar onderzoekt hij de drugsproblematiek in de provincie Brabant en gaat hij in gesprek met jongeren en verslaafden in de provincie.
Sam Fijneman was verslaafd aan de zombiedrug Flakka. Na een jarenlange verslaving vertelt ze woensdag haar verhaal en wil ze de jongeren waarschuwen voor de gevaren van drugsgebruik.
Donderdag komt de uitzending vanuit Vlissingen. Hier is Joke Bux de drijvende kracht achter een huiskamerproject waar verslaafden aan bijvoorbeeld Flakka en andere drugs terecht kunnen voor een luisterend oor of een kop soep.
'5 Dagen' sluit de week vrijdag af met het verhaal van Gerrie Cornelissen. Doordat ze zelf te maken heeft met verslaafde familieleden weet ze als geen ander hoe belangrijk het is om als lotgenoten van verslaafde kinderen of partners elkaar regelmatig op te zoeken en elkaar te steunen.
'5 Dagen', maandag 2 december t/m vrijdag 6 december van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit is de winnaar van 'Celebrity MasterChef Vlaanderen': 'Een exceptioneel persoon'
- Zoektocht naar dé nieuwe girlband van Nederland in 'WHO’S NXT'
- Het sprookjesverhaal van Rik Verheye en Sam Kerkhofs vanaf zondag 24 mei op Play
- Een heel weekend K3: Karen, Kristel en Kathleen gaan een laatste keer all the way bij VTM
- Eerste seizoen 'Echte Reizigersvrouwen' populair bij TLC en HBO Max
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- Marieke Elsinga wint spectaculaire Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke'
- Qlas en Lil Kleine grote winnaars NPO FunX Awards
- Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' bereikt kookpunt op militair oefenterrein Beekhuizerzand
- Kluis definitief dicht op JOE: Coen & Sander officieel 'smartphonevrij'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
Multimedia SPOTLIGHT
-
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest
Kijktip van de dag

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.
'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.



































