NPO Radio 1-bus met programma '5 Dagen' over synthetische drugs

zondag 1 december 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

Uit recent onderzoek van verslavingsinstelling Novadic Kentron blijkt dat het gebruik van synthetische drugs als Ketamine, Miauw Miauw en Flakka in West Brabant en Zeeland tot het hoogste van Nederland behoort.

Het NPO Radio 1 programma '5 Dagen' gaat in de week van 2 t/m 6 december met hulpverleners, (ex)-gebruikers en familieleden in gesprek over de gevaren en uitdagingen rondom de populariteit van synthetische drugs.


Op maandag komt de uitzending vanuit de verslavingskliniek van Novadic Kentron in Vught. Verslavingsarts Julia Deuss helpt jongeren om van hun verslaving aan bijvoorbeeld Ketamine af te komen en hun leven weer op de rit te krijgen.

Dinsdag parkeert de gele radio 5 Bus in Breda om in gesprek te gaan met jongerenwerker en socioloog Alex van Dongen. Al 20 jaar onderzoekt hij de drugsproblematiek in de provincie Brabant en gaat hij in gesprek met jongeren en verslaafden in de provincie.

Sam Fijneman was verslaafd aan de zombiedrug Flakka. Na een jarenlange verslaving vertelt ze woensdag  haar verhaal en wil ze de jongeren waarschuwen voor de gevaren van drugsgebruik.

Donderdag komt de uitzending vanuit Vlissingen. Hier is Joke Bux de drijvende kracht achter een huiskamerproject waar verslaafden aan bijvoorbeeld Flakka en andere drugs terecht kunnen voor een luisterend oor of een kop soep.

'5 Dagen' sluit de week vrijdag af met het verhaal van Gerrie Cornelissen. Doordat ze zelf te maken heeft met verslaafde familieleden weet ze als geen ander hoe belangrijk het is om als lotgenoten van verslaafde kinderen of partners elkaar regelmatig op te zoeken en elkaar te steunen.

'5 Dagen', maandag 2 december  t/m vrijdag 6 december van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'B&B Zoekt Lief' - seizoen 2026 (VTM)

In Spanje zet Steven zijn vrouwen aan het werk, maar een dagje poetsen loopt anders af dan verwacht. In Frankrijk, bij Isaura, luchten de mannen hun hart bij elkaar, terwijl Sam de nieuwe vrijgezel meeneemt op een sportieve date in Senegal.

'B&B Zoekt Lief', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    VRT NWS laat
    22:45
    Het weer (laat)
  • 22:30
    Quo vadis, Aida?
    00:10
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    Telefacts Zomer
    22:50
    Ik Weet Er Alles Van!
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:20
    Accident Man: Hitman's Holiday
  • 20:30
    Flight
    23:00
    The Irrational
  • 20:35
    Transformers: Dark of the Moon
    23:15
    VTM Docu: Click for Murder
  • 22:25
    ER
    00:05
    Suits
  • 22:35
    Cheers
    23:00
    Chez Bompa Lawijt
  • 21:40
    Celebrity Klopjacht
    23:55
    Blind Gekocht
  • 22:30
    Friends
    23:30
    Modern Family
  • 20:35
    The Terminator
    22:45
    The Wheel of Time
  • 22:40
    Komen Eten
    23:35
    Love it or List it Australia
  • 22:15
    Without a Trace
    23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:34
    Z-Beurs
    22:47
    20 jaar POM
  • 22:36
    Het perfecte terras
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:15
    Becoming Meewis
    23:00
    Lekker Messy
  • 21:55
    Luther
    22:55
    Vienna Blood
  • 22:25
    A Murder at the End of the World
    23:30
    Prison Break
  • 22:15
    Goedenavond Nederland
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    The Capture
    23:30
    De wilde ruimte
  • 21:15
    Niemand in de stad
    23:00
    Yorkshire Air 999