NPO Radio 1-bus met programma '5 Dagen' over synthetische drugs

zondag 1 december 2024
Foto: © NTR/PowNed 2021

Uit recent onderzoek van verslavingsinstelling Novadic Kentron blijkt dat het gebruik van synthetische drugs als Ketamine, Miauw Miauw en Flakka in West Brabant en Zeeland tot het hoogste van Nederland behoort.

Het NPO Radio 1 programma '5 Dagen' gaat in de week van 2 t/m 6 december met hulpverleners, (ex)-gebruikers en familieleden in gesprek over de gevaren en uitdagingen rondom de populariteit van synthetische drugs.


Op maandag komt de uitzending vanuit de verslavingskliniek van Novadic Kentron in Vught. Verslavingsarts Julia Deuss helpt jongeren om van hun verslaving aan bijvoorbeeld Ketamine af te komen en hun leven weer op de rit te krijgen.

Dinsdag parkeert de gele radio 5 Bus in Breda om in gesprek te gaan met jongerenwerker en socioloog Alex van Dongen. Al 20 jaar onderzoekt hij de drugsproblematiek in de provincie Brabant en gaat hij in gesprek met jongeren en verslaafden in de provincie.

Sam Fijneman was verslaafd aan de zombiedrug Flakka. Na een jarenlange verslaving vertelt ze woensdag  haar verhaal en wil ze de jongeren waarschuwen voor de gevaren van drugsgebruik.

Donderdag komt de uitzending vanuit Vlissingen. Hier is Joke Bux de drijvende kracht achter een huiskamerproject waar verslaafden aan bijvoorbeeld Flakka en andere drugs terecht kunnen voor een luisterend oor of een kop soep.

'5 Dagen' sluit de week vrijdag af met het verhaal van Gerrie Cornelissen. Doordat ze zelf te maken heeft met verslaafde familieleden weet ze als geen ander hoe belangrijk het is om als lotgenoten van verslaafde kinderen of partners elkaar regelmatig op te zoeken en elkaar te steunen.

'5 Dagen', maandag 2 december  t/m vrijdag 6 december van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: #Weetikveel
    13:00
    Rock Werchter live
  • 12:15
    Wannabe's
  • 11:35
    Met Vier in Bed
    12:20
    B&B zoekt Lief
  • 12:00
    Achter gesloten deuren
    12:50
    My Kitchen Rules
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:00
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:45
    Stargate SG-1
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 12:15
    Lang Leve de Liefde
    12:45
    Het Blok
  • 12:15
    FBI: International
    13:05
    NCIS
  • 12:05
    3rd Rock From the Sun
    12:35
    Storage Wars
  • 11:30
    The Block Australia
    12:35
    Botched
  • 12:15
    Menendez: Blood Brothers
    13:45
    Killer at the Crime Scene
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:09
    Tooldokter
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:15
    Ellemieke's KIDchen
  • 12:05
    Miss Scarlet
    13:00
    Hudson & Rex
  • 12:05
    Grey's Anatomy
  • 12:15
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 12:15
    Bak mee met MAX
    12:40
    MAX Geheugentrainer
  • 12:15
    Simon
    12:20
    Sarah en Eend