NPO Radio 1-bus in Delft, Apeldoorn en Herwijnen voor Nationale Klimaatweek

Tijdens de Nationale Klimaatweek gaat het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) in gesprek met jongeren die zich zorgen maken over het klimaat en die in actie komen.
Maar ook met klimaatpsychologen en jonge uitvinders die met innovatie het verschil proberen te maken. Presentatie: Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi. Verslaggeving: Mirthe van der Drift.
Op maandag, donderdag en vrijdag (11, 14 en 15 november) staat de gele '5 Dagen'-bus geparkeerd in The Green Village bij de Technische Universiteit Delft. Op dinsdag 12 november is de bus in Apeldoorn bij klimaatpsycholoog Manu Busschots. Woensdag 13 november parkeert de bus bij GeoFort in Herwijnen.
Op maandag is ‘burgemeester’ Marjan Kreijns van The Green Village in Delft te gast in de bus om te vertellen over alle innovaties en uitvindingen die er in dit heuse dorp op de campus allemaal plaatsvinden.
Klimaatpsycholoog Manu Busschots uit Apeldoorn komt in de praktijk veel mensen tegen die kampen met klimaatstress of klimaatdepressie. Op dinsdag is de bus bij hem te gast en vertelt hij over deze gesprekken en welke handvatten hij heeft.
Woensdag parkeert de gele '5 Dagen'-bus bij GeoFort in Herwijnen. Op deze plek leren kinderen en jongeren alles over het klimaat, de aarde en duurzaamheid. Willemijn Simon van Leeuwen is de bedenker van GeoFort en spreekt over het belang van goed klimaatonderwijs.
Sumeyra Arslan en Yasmin Bijvank van World’s Youth for Climate Justice zetten zich via juridische weg in voor betere klimaatwetgeving wereldwijd voor de jongeren van nu en de generatie na ons. Donderdag vertellen ze op The Green Village in Delft over de uitdagingen waarmee ze te maken hebben.
Op vrijdag is in Delft de uitreiking van de Wubbo Ockels Innovatieprijs. Te gast is Joos Ockels, die het werk van haar overleden man, astronaut Wubbo Ockels, voortzet en die tevens juryvoorzitter is.
'5 Dagen', maandag 11 t/m vrijdag 15 november van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Documentaire 'Fukushima: Days That Shocked The World' op Discovery
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- 'Zembla' donderdag over agressie tegen zorgverleners
- 'Ik Vertrek' volgt Simoon en Arrie naar Spanje
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- Nieuw MAX-programma 'Samen Digitaal' geeft ouderen vertrouwen online
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak!
Kijktip van de dag

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.
'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.



































