NPO Radio 1-bus in Delft, Apeldoorn en Herwijnen voor Nationale Klimaatweek

Tijdens de Nationale Klimaatweek gaat het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) in gesprek met jongeren die zich zorgen maken over het klimaat en die in actie komen.
Maar ook met klimaatpsychologen en jonge uitvinders die met innovatie het verschil proberen te maken. Presentatie: Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi. Verslaggeving: Mirthe van der Drift.
Op maandag, donderdag en vrijdag (11, 14 en 15 november) staat de gele '5 Dagen'-bus geparkeerd in The Green Village bij de Technische Universiteit Delft. Op dinsdag 12 november is de bus in Apeldoorn bij klimaatpsycholoog Manu Busschots. Woensdag 13 november parkeert de bus bij GeoFort in Herwijnen.
Op maandag is ‘burgemeester’ Marjan Kreijns van The Green Village in Delft te gast in de bus om te vertellen over alle innovaties en uitvindingen die er in dit heuse dorp op de campus allemaal plaatsvinden.
Klimaatpsycholoog Manu Busschots uit Apeldoorn komt in de praktijk veel mensen tegen die kampen met klimaatstress of klimaatdepressie. Op dinsdag is de bus bij hem te gast en vertelt hij over deze gesprekken en welke handvatten hij heeft.
Woensdag parkeert de gele '5 Dagen'-bus bij GeoFort in Herwijnen. Op deze plek leren kinderen en jongeren alles over het klimaat, de aarde en duurzaamheid. Willemijn Simon van Leeuwen is de bedenker van GeoFort en spreekt over het belang van goed klimaatonderwijs.
Sumeyra Arslan en Yasmin Bijvank van World’s Youth for Climate Justice zetten zich via juridische weg in voor betere klimaatwetgeving wereldwijd voor de jongeren van nu en de generatie na ons. Donderdag vertellen ze op The Green Village in Delft over de uitdagingen waarmee ze te maken hebben.
Op vrijdag is in Delft de uitreiking van de Wubbo Ockels Innovatieprijs. Te gast is Joos Ockels, die het werk van haar overleden man, astronaut Wubbo Ockels, voortzet en die tevens juryvoorzitter is.
'5 Dagen', maandag 11 t/m vrijdag 15 november van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT NWS documentaire herdenkt aanslagen: '22/3 tien jaar geleden'
- 'Taboes' over partnergeweld tegen mannen: Robbert Rodenburg opent het gesprek
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Frank Boeckx, Joris Brys, Goedele Liekens en Sarah Vandeursen maken het bont in 'Komen Eten': van bodyshots tot gesneuvelde glazen
- Beelden verdachten aanslag Joodse school in 'Opsporing Verzocht'
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































