NPO Radio 1 brengt de Europese verkiezingen dichtbij huis

NPO Radio 1 heeft de komende weken veel aandacht voor de Europese verkiezingen. De zender gaat het land in en volop in gesprek met het publiek.
Tijdens deze verkiezingscampagne is het 'DIDD Verkiezingscafé' (EO) weer geopend. Van dinsdag 21 tot en met vrijdag 31 mei wordt dagelijks om 18.30 uur een Europese lijsttrekker samen met een landelijk partijkopstuk geïnterviewd over hun politieke plannen. Het 'DIDD Verkiezingscafé' is steeds op een andere plek in het land. Publiek is van harte uitgenodigd om langs te komen en vragen te stellen aan de politici. Het programma is elke werkdag te horen op NPO Radio 1 en te zien op het YouTube-kanaal van de zender.
'Europa Draait Door'
In aanloop naar de verkiezingen gaat de populaire podcast 'Europa Draait Door' (VPRO) in mei en juni ook het land in. Tim de Wit en Arend Jan Boekestijn nodigen prominente gasten uit in theaters door heel Nederland. Ze bezoeken daarnaast universiteiten en hogescholen waar de lijsttrekkers van verschillende partijen met elkaar in debat gaan.
'Bureau Buitenland'
Wat moet je weten voordat je gaat stemmen en waarom zou je stemmen? 'Bureau Buitenland' (VPRO) stapt de komende tijd aan boord van de EUropa Express en volgt het spoor naar de Europese verkiezingen. In de EUropa Express doen de programmamakers verschillende stations aan om te zien wat er speelt in de lidstaten en welke thema's in de campagnes de boventoon voeren. Van landbouw en vergroening, tot migratie, veiligheid en Europese uitbreiding.
'NOS Europa Kiest'
De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn van donderdag 6 tot en met zondag 9 juni. Nederland gaat op donderdag 6 juni naar de stembus. Die avond is vanaf 20.30 uur het programma 'NOS Europa Kiest: de Stemming' te horen, met daarin exitpolls, politieke duiding en reacties.
Op zondag 9 juni hebben alle Europese lidstaten gestemd en vanaf 20.30 uur is 'NOS Europa Kiest: de Uitslagen' te horen. Een programma met duiding, reacties en om 23.00 uur de prognose van de samenstelling van het Europees Parlement en de definitieve uitslag van Nederland.
'Bureau Buitenland special' 10 juni
Als de dag na de verkiezingen de uitslagen van alle landen bekend zijn, is van 13.30 tot 14.30 uur een extra lange 'Bureau Buitenland' te horen op NPO Radio 1. Daarin duiden presentatoren Sophie Derkzen en Tim de Wit de uitslagen samen met hun gasten vanuit Hilversum en Brussel.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘De Verraders’ nadert grote finale: Bert De Kock verbannen na sluwe zet van verraders
- Dierbaren herdenken Jade Kops, Nourdin El Otmani en Marjolein van Breemen in 'Voor wie steek jij een kaarsje op?'
- Maandag start een nieuw seizoen van 'Camping Coppens'
- 'Start to Race': Gewone mensen, ongewone grenzen, één echte race
- 'De Slimste Mens ter Wereld’ lost laatste mysterie op: Erik Van Looy verklapt 38ste deelnemer
- Ontdek wat Disney Channel en Disney Jr. in november te bieden hebben
- Dit zijn de highlights november bij CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FILMBOX+ One
- Dit is TV5MONDE in november
- November biedt nieuwe detectives en mysteries op BBC NL en BBC NL+
- Seriemoordenaars, gerechtelijke dwalingen en jaloezie op Crime+Investigation
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
Multimedia SPOTLIGHT
-
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon'
Kijktip van de dag

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.
'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.



































