NPO Radio 1 brengt de Europese verkiezingen dichtbij huis

zondag 19 mei 2024

NPO Radio 1 heeft de komende weken veel aandacht voor de Europese verkiezingen. De zender gaat het land in en volop in gesprek met het publiek.

Tijdens deze verkiezingscampagne is het 'DIDD Verkiezingscafé' (EO) weer geopend. Van dinsdag 21 tot en met vrijdag 31 mei wordt dagelijks om 18.30 uur een Europese lijsttrekker samen met een landelijk partijkopstuk geïnterviewd over hun politieke plannen. Het 'DIDD Verkiezingscafé' is steeds op een andere plek in het land. Publiek is van harte uitgenodigd om langs te komen en vragen te stellen aan de politici. Het programma is elke werkdag te horen op NPO Radio 1 en te zien op het YouTube-kanaal van de zender.


'Europa Draait Door'
In aanloop naar de verkiezingen gaat de populaire podcast 'Europa Draait Door' (VPRO) in mei en juni ook het land in. Tim de Wit en Arend Jan Boekestijn nodigen prominente gasten uit in theaters door heel Nederland. Ze bezoeken daarnaast universiteiten en hogescholen waar de lijsttrekkers van verschillende partijen met elkaar in debat gaan.

'Bureau Buitenland'
Wat moet je weten voordat je gaat stemmen en waarom zou je stemmen? 'Bureau Buitenland' (VPRO) stapt de komende tijd aan boord van de EUropa Express en volgt het spoor naar de Europese verkiezingen. In de EUropa Express doen de programmamakers verschillende stations aan om te zien wat er speelt in de lidstaten en welke thema's in de campagnes de boventoon voeren. Van landbouw en vergroening, tot migratie, veiligheid en Europese uitbreiding.

'NOS Europa Kiest'
De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn van donderdag 6 tot en met zondag 9 juni. Nederland gaat op donderdag 6 juni naar de stembus. Die avond is vanaf 20.30 uur het programma 'NOS Europa Kiest: de Stemming' te horen, met daarin exitpolls, politieke duiding en reacties.

Op zondag 9 juni hebben alle Europese lidstaten gestemd en vanaf 20.30 uur is 'NOS Europa Kiest: de Uitslagen' te horen. Een programma met duiding, reacties en om 23.00 uur de prognose van de samenstelling van het Europees Parlement en de definitieve uitslag van Nederland.

'Bureau Buitenland special' 10 juni
Als de dag na de verkiezingen de uitslagen van alle landen bekend zijn, is van 13.30 tot 14.30 uur een extra lange 'Bureau Buitenland' te horen op NPO Radio 1. Daarin duiden presentatoren Sophie Derkzen en Tim de Wit de uitslagen samen met hun gasten vanuit Hilversum en Brussel.


Persbericht NPO Radio 1
https://www.nporadio1.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Eind jaren 70. Wanneer Patrizia Reggiani, een vrouw van eenvoudige komaf, trouwt met Maurizio Gucci, erfgenaam van het modehuis Gucci, meent ze dat haar broodje gebakken is. De jonge Maurizio interesseert zich weinig voor het familiebedrijf, maar Patrizia brandt van ambitie en gaat over lijken om haar doel te bereiken.

'House of Gucci', film uit 2021 met oa. Lady Gaga, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Pano
    21:25
    De repair shop
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:45
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    De Hygiënepolitie
    21:25
    Overtreders
  • 20:30
    Bad Moms
    22:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    The Kingdom
    22:25
    Death Proof
  • 20:50
    Clan
    22:55
    ER
  • 20:35
    Lang Leve
    21:35
    De Planckaerts
  • 21:15
    Brieven aan Samson
    22:05
    De Container Cup
  • 20:35
    House of Gucci
    23:10
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:25
    Komen Eten
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:19
    CEO van mijn leven
    21:29
    Car Upd8te
  • 21:20
    Hallo Roger
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:55
    Meat Timon
    21:30
    Ware Delicatessen
  • 21:00
    Wild Cherry
    22:00
    The Chelsea Detective
  • 20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    The Passion Hemelvaart
    21:30
    25 jaar Musical Awards
  • 20:25
    NPO Doc: Pretpark Hennie
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Down The Road
    21:30
    Parels voor de zwijnen