NPO Radio 1 brengt de Europese verkiezingen dichtbij huis

zondag 19 mei 2024

NPO Radio 1 heeft de komende weken veel aandacht voor de Europese verkiezingen. De zender gaat het land in en volop in gesprek met het publiek.

Tijdens deze verkiezingscampagne is het 'DIDD Verkiezingscafé' (EO) weer geopend. Van dinsdag 21 tot en met vrijdag 31 mei wordt dagelijks om 18.30 uur een Europese lijsttrekker samen met een landelijk partijkopstuk geïnterviewd over hun politieke plannen. Het 'DIDD Verkiezingscafé' is steeds op een andere plek in het land. Publiek is van harte uitgenodigd om langs te komen en vragen te stellen aan de politici. Het programma is elke werkdag te horen op NPO Radio 1 en te zien op het YouTube-kanaal van de zender.


'Europa Draait Door'
In aanloop naar de verkiezingen gaat de populaire podcast 'Europa Draait Door' (VPRO) in mei en juni ook het land in. Tim de Wit en Arend Jan Boekestijn nodigen prominente gasten uit in theaters door heel Nederland. Ze bezoeken daarnaast universiteiten en hogescholen waar de lijsttrekkers van verschillende partijen met elkaar in debat gaan.

'Bureau Buitenland'
Wat moet je weten voordat je gaat stemmen en waarom zou je stemmen? 'Bureau Buitenland' (VPRO) stapt de komende tijd aan boord van de EUropa Express en volgt het spoor naar de Europese verkiezingen. In de EUropa Express doen de programmamakers verschillende stations aan om te zien wat er speelt in de lidstaten en welke thema's in de campagnes de boventoon voeren. Van landbouw en vergroening, tot migratie, veiligheid en Europese uitbreiding.

'NOS Europa Kiest'
De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn van donderdag 6 tot en met zondag 9 juni. Nederland gaat op donderdag 6 juni naar de stembus. Die avond is vanaf 20.30 uur het programma 'NOS Europa Kiest: de Stemming' te horen, met daarin exitpolls, politieke duiding en reacties.

Op zondag 9 juni hebben alle Europese lidstaten gestemd en vanaf 20.30 uur is 'NOS Europa Kiest: de Uitslagen' te horen. Een programma met duiding, reacties en om 23.00 uur de prognose van de samenstelling van het Europees Parlement en de definitieve uitslag van Nederland.

'Bureau Buitenland special' 10 juni
Als de dag na de verkiezingen de uitslagen van alle landen bekend zijn, is van 13.30 tot 14.30 uur een extra lange 'Bureau Buitenland' te horen op NPO Radio 1. Daarin duiden presentatoren Sophie Derkzen en Tim de Wit de uitslagen samen met hun gasten vanuit Hilversum en Brussel.


Persbericht NPO Radio 1
https://www.nporadio1.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.

'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Thuis
    20:40
    Andermans zaken
  • 20:00
    Terzake
    20:35
    Sporza: UEFA Conference League
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Dag & nacht
  • 20:30
    Eenmaal Andermaal
    21:35
    Alloo in de buitenlandse gevangenis
  • 19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:35
    Als de brandweer
  • 20:00
    The Big Bang Theory
    20:35
    Secret Headquarters
  • 19:00
    Premier League Darts
    23:00
    Caught on Dashcam
  • 19:55
    Alert: Missing Persons Unit
    20:50
    9-1-1
  • 20:00
    Pa heeft een lief
    20:35
    Amateurs
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 19:40
    FBI
    20:35
    Watson
  • 18:30
    Wordt aangekondigd
    23:15
    Doom Patrol
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 20:30
    Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:24
    Z-Nieuws
    20:35
    Z-Beurs
  • 20:27
    Mijn tuin
    20:55
    Mar10
  • 20:05
    Meat Timon
    20:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Foyle's War
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Below Deck
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:40
    Dag & nacht
  • 20:30
    Simone en de Roofstaat
    21:15
    Pointer
  • 20:25
    Wortelboer en Van Rossem
    21:20
    NPO Doc: F*ck Drugs