NPO Klassiek viert jubileum: 10 jaar Filmmuziek Top 200

Welke iconische nummers staan er dit jaar in de Filmmuziek Top 200? Luisteraars bepalen vanaf 14 februari weer de lijst met de allermooiste filmmuziek. Van Once Upon a Time in the West (Ennio Morricone) tot Gladiator (Hans Zimmer) – 'De Filmmuziek Top 200' van NPO Klassiek is voor alle leeftijden.
De toplijst met de meest bekroonde soundtracks bestaat deze editie exact 10 jaar.
Tim Moen, zendermanager NPO Klassiek: 'Dat klassieke muziek jong en oud raakt blijkt uit de prachtige 'Filmmuziek Top 200'. De diversiteit aan filmmuziek waarop ieder jaar weer wordt gestemd is daar het muzikale bewijs van. Ik kijk nu al uit naar al die onvergetelijke soundtracks die we twee dagen lang voorbij zullen horen komen.'
De stembussen voor 'De Filmmuziek Top 200' openen op vrijdag 14 februari om 8.00 uur. Wat de meest legendarische muziek is, bepaalt de luisteraar. Er kan tot en met vrijdag 21 februari 20.00 uur gestemd worden op de beste soundtracks via npoklassiek.nl.
Uitzending 'Filmmuziek Top 200'
Vanaf de start van de stemperiode is er in de programmering van NPO Klassiek veel aandacht voor filmmuziek, die als een rode draad door de programma’s loopt. 'De Filmmuziek Top 200' wordt op donderdag 6 en vrijdag 7 maart uitgezonden tussen 08.00 en 17.00 uur.
Aansluitend is er beide dagen een feestelijke afterparty tijdens het programma Podium (NTR). Tussen 17.00 en 19.00 zijn er aan filmmuziek gerelateerde gasten en livemuziek te horen.
Op televisie: 'Podium Klassiek' en NPO 2 Extra
In het NTR-programma 'Podium Klassiek' duikt Sven Figee op zondag 9 februari (18.15 tot 19.5 uur, NPO 2) in de filmmuziek van The Sound of Music. Samen met saxofonist Lucas Santana speelt hij een jazzy bewerking van My Favorite Things.
Op NPO 2 Extra is er vanaf 3 maart veel aandacht voor de 'Filmmuziek Top 200'. Zo zijn er de hele week documentaires, films en filmmuziekconcerten te zien. Ook is op NPO 2 Extra een kijkje in de studio van NPO Klassiek mogelijk, via visual radio. De hele 'Filmmuziek Top 200' is op 6 en 7 maart te horen en te zien via NPO 2 Extra.
Filmmuziekconcert
Op vrijdag 28 maart presenteert NPO Klassiek het jaarlijkse Filmmuziekconcert tijdens het AVROTROS Vrijdagconcert in TivoliVredenburg, Utrecht. Onder leiding van dirigent Dirk Brossé speelt het Radio Filharmonisch Orkest tophits van John Williams, waaronder Schindler’s List en Harry Potter. Daarnaast klinken er filmklassiekers van onder meer Alan Silvestri, Ennio Morricone en Rachel Portman. Het concert is live te zien via npoklassiek.nl/live en natuurlijk te horen op NPO Klassiek. De presentatie is in handen van Maria Fiselier.
Stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200' kan van vrijdag 14 februari 08.00 tot en met vrijdag 21 februari om 20.00 uur via npoklassiek.nl. 'De Filmmuziek Top 200' is donderdag 6 en vrijdag 7 maart van 08.00 tot 17.00 uur te horen en te zien op NPO Klassiek, npoklassiek.nl, NPO 2 Extra en via de NPO Luister-app.
https://www.npoklassiek.nl/
Meer artikels over NPO - Nederlandse Publieke Omroep
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































