NPO Klassiek viert jubileum: 10 jaar Filmmuziek Top 200

donderdag 13 februari 2025
Foto: © NPO Klassiek 2024

Welke iconische nummers staan er dit jaar in de Filmmuziek Top 200? Luisteraars bepalen vanaf 14 februari weer de lijst met de allermooiste filmmuziek. Van Once Upon a Time in the West (Ennio Morricone) tot Gladiator (Hans Zimmer) – 'De Filmmuziek Top 200' van NPO Klassiek is voor alle leeftijden.

De toplijst met de meest bekroonde soundtracks bestaat deze editie exact 10 jaar.


Tim Moen, zendermanager NPO Klassiek: 'Dat klassieke muziek jong en oud raakt blijkt uit de prachtige 'Filmmuziek Top 200'. De diversiteit aan filmmuziek waarop ieder jaar weer wordt gestemd is daar het muzikale bewijs van. Ik kijk nu al uit naar al die onvergetelijke soundtracks die we twee dagen lang voorbij zullen horen komen.'

De stembussen voor 'De Filmmuziek Top 200' openen op vrijdag 14 februari om 8.00 uur. Wat de meest legendarische muziek is, bepaalt de luisteraar. Er kan tot en met vrijdag 21 februari 20.00 uur gestemd worden op de beste soundtracks via npoklassiek.nl.

Uitzending 'Filmmuziek Top 200'
Vanaf de start van de stemperiode is er in de programmering van NPO Klassiek veel aandacht voor filmmuziek, die als een rode draad door de programma’s loopt. 'De Filmmuziek Top 200' wordt op donderdag 6 en vrijdag 7 maart uitgezonden tussen 08.00 en 17.00 uur.

Aansluitend is er beide dagen een feestelijke afterparty tijdens het programma Podium (NTR). Tussen 17.00 en 19.00 zijn er aan filmmuziek gerelateerde gasten en livemuziek te horen.

Op televisie: 'Podium Klassiek' en NPO 2 Extra
In het NTR-programma 'Podium Klassiek' duikt Sven Figee op zondag 9 februari (18.15 tot 19.5 uur, NPO 2) in de filmmuziek van The Sound of Music. Samen met saxofonist Lucas Santana speelt hij een jazzy bewerking van My Favorite Things.

Op NPO 2 Extra is er vanaf 3 maart veel aandacht voor de 'Filmmuziek Top 200'. Zo zijn er de hele week documentaires, films en filmmuziekconcerten te zien. Ook is op NPO 2 Extra een kijkje in de studio van NPO Klassiek mogelijk, via visual radio. De hele 'Filmmuziek Top 200' is op 6 en 7 maart te horen en te zien via NPO 2 Extra.

Filmmuziekconcert
Op vrijdag 28 maart presenteert NPO Klassiek het jaarlijkse Filmmuziekconcert tijdens het AVROTROS Vrijdagconcert in TivoliVredenburg, Utrecht. Onder leiding van dirigent Dirk Brossé speelt het Radio Filharmonisch Orkest tophits van John Williams, waaronder Schindler’s List en Harry Potter. Daarnaast klinken er filmklassiekers van onder meer Alan Silvestri, Ennio Morricone en Rachel Portman. Het concert is live te zien via npoklassiek.nl/live en natuurlijk te horen op NPO Klassiek. De presentatie is in handen van Maria Fiselier.

Stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200' kan van vrijdag 14 februari 08.00 tot en met vrijdag 21 februari om 20.00 uur via npoklassiek.nl. 'De Filmmuziek Top 200' is donderdag 6 en vrijdag 7 maart van 08.00 tot 17.00 uur te horen en te zien op NPO Klassiek, npoklassiek.nl, NPO 2 Extra en via de NPO Luister-app.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.

'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    Hoodie: compilatie
    01:55
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:55
    Superheldenschool
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:35
    Code van Coppens
    01:15
    Gooische Vrouwen
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:40
    Border Security: Australia's Front Line
  • 05:00
    Geen uitzending
    22:55
    U.S. Marshals
  • 07:00
    Willy
    00:55
    Xena: Warrior Princess
  • 08:15
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 08:50
    De kunstenaar
    01:50
    De Tafel van Gert
  • 08:45
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 08:20
    Borderforce USA: The Bridges
    01:25
    MIDMID
  • 08:55
    The Block Australia
    01:35
    Botched
  • 08:05
    Killer Couples
    01:15
    Murder suspect
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:45
    Sarah's Sweet Table
  • 08:55
    Death in Paradise
    01:20
    Marie Antoinette
  • 08:40
    Cougar Town
    01:05
    First Dates Australia
  • 08:20
    Ik Vertrek
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 08:30
    De verwondering
    01:10
    Ongehoord Nieuws
  • 08:45
    Bouwer Power
    01:30
    Taboes