NPO Klassiek viert jubileum: 10 jaar Filmmuziek Top 200

Welke iconische nummers staan er dit jaar in de Filmmuziek Top 200? Luisteraars bepalen vanaf 14 februari weer de lijst met de allermooiste filmmuziek. Van Once Upon a Time in the West (Ennio Morricone) tot Gladiator (Hans Zimmer) – 'De Filmmuziek Top 200' van NPO Klassiek is voor alle leeftijden.
De toplijst met de meest bekroonde soundtracks bestaat deze editie exact 10 jaar.
Tim Moen, zendermanager NPO Klassiek: 'Dat klassieke muziek jong en oud raakt blijkt uit de prachtige 'Filmmuziek Top 200'. De diversiteit aan filmmuziek waarop ieder jaar weer wordt gestemd is daar het muzikale bewijs van. Ik kijk nu al uit naar al die onvergetelijke soundtracks die we twee dagen lang voorbij zullen horen komen.'
De stembussen voor 'De Filmmuziek Top 200' openen op vrijdag 14 februari om 8.00 uur. Wat de meest legendarische muziek is, bepaalt de luisteraar. Er kan tot en met vrijdag 21 februari 20.00 uur gestemd worden op de beste soundtracks via npoklassiek.nl.
Uitzending 'Filmmuziek Top 200'
Vanaf de start van de stemperiode is er in de programmering van NPO Klassiek veel aandacht voor filmmuziek, die als een rode draad door de programma’s loopt. 'De Filmmuziek Top 200' wordt op donderdag 6 en vrijdag 7 maart uitgezonden tussen 08.00 en 17.00 uur.
Aansluitend is er beide dagen een feestelijke afterparty tijdens het programma Podium (NTR). Tussen 17.00 en 19.00 zijn er aan filmmuziek gerelateerde gasten en livemuziek te horen.
Op televisie: 'Podium Klassiek' en NPO 2 Extra
In het NTR-programma 'Podium Klassiek' duikt Sven Figee op zondag 9 februari (18.15 tot 19.5 uur, NPO 2) in de filmmuziek van The Sound of Music. Samen met saxofonist Lucas Santana speelt hij een jazzy bewerking van My Favorite Things.
Op NPO 2 Extra is er vanaf 3 maart veel aandacht voor de 'Filmmuziek Top 200'. Zo zijn er de hele week documentaires, films en filmmuziekconcerten te zien. Ook is op NPO 2 Extra een kijkje in de studio van NPO Klassiek mogelijk, via visual radio. De hele 'Filmmuziek Top 200' is op 6 en 7 maart te horen en te zien via NPO 2 Extra.
Filmmuziekconcert
Op vrijdag 28 maart presenteert NPO Klassiek het jaarlijkse Filmmuziekconcert tijdens het AVROTROS Vrijdagconcert in TivoliVredenburg, Utrecht. Onder leiding van dirigent Dirk Brossé speelt het Radio Filharmonisch Orkest tophits van John Williams, waaronder Schindler’s List en Harry Potter. Daarnaast klinken er filmklassiekers van onder meer Alan Silvestri, Ennio Morricone en Rachel Portman. Het concert is live te zien via npoklassiek.nl/live en natuurlijk te horen op NPO Klassiek. De presentatie is in handen van Maria Fiselier.
Stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200' kan van vrijdag 14 februari 08.00 tot en met vrijdag 21 februari om 20.00 uur via npoklassiek.nl. 'De Filmmuziek Top 200' is donderdag 6 en vrijdag 7 maart van 08.00 tot 17.00 uur te horen en te zien op NPO Klassiek, npoklassiek.nl, NPO 2 Extra en via de NPO Luister-app.
https://www.npoklassiek.nl/
Meer artikels over NPO - Nederlandse Publieke Omroep
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- Metejoor blikt terug op plusouderschap in 'Komen Eten': 'Ik was pluspapa van twee fantastische dochters'
- Elise Schaap speelt hoofdrol in nieuwe BNNVARA-dramaserie 'De Machine'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- Nieuw MAX-programma 'Samen Digitaal' geeft ouderen vertrouwen online
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- Paramount Network presenteert 'Transformers Week' en tv-première van 'Transformers One'
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde'
Kijktip van de dag

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.



































