NPO Klassiek Stembus rijdt door Nederland voor 'Klassieke Top 400'

dinsdag 19 september 2023

Liefhebbers van klassieke muziek kunnen vanaf vrijdag 22 september weer stemmen op hun favorieten in de 'Klassieke Top 400', een toplijst met de 400 mooiste klassieke muziekstukken.

Stemmen kan online via npoklassiek.nl, via de NPO Klassiek-app en bij de Klassieke Top 400 Stembus die de hele week door het land rijdt. De hitlijst is te horen van maandag 9 oktober tot en met vrijdag 13 oktober op NPO Klassiek.


Presentatoren Sander Zwiep en Pieter van Nes nemen van vrijdag 22 tot en met vrijdag 29 september iedere dag een andere NPO Klassiek-collega mee om stemmen op te halen in heel Nederland. Samen brengen ze klassieke muziek naar onverwachte plekken, zoals een kinderdagverblijf, een sterrenwacht, een sauna en de haven van Harlingen.

De Klassieke Top 400 Stembus stopt bij professionele musici, maar ook bij jonge kinderen die zelf muziek maken. Liefhebbers van klassieke muziek ontvangen de bus bij hen thuis of op het werk. Op het programma staan miniconcerten in onder meer een tuincentrum, een verpleeghuis en een autogarage.

Demissionair minister Robbert Dijkgraaf brengt eerste stem uit
De Stembus start op vrijdag 22 september in Zuid-Holland. Demissionair minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Robbert Dijkgraaf brengt als eerste zijn stem uit voor de 'Klassieke Top 400' en opent daarmee de stemweek.

De favoriete klassieke muziek van Robbert Dijkgraaf is de aria Aus Liebe uit de Matthäus-Passion van Bach. 'Voor mij is klassieke muziek een dagelijkse bron van inspiratie, schoonheid en troost: door ernaar te luisteren, in mijn geval vaak naar Bach. Maar ook door het zelf te spelen, voor mij op de dwarsfluit. Vaak begint de ochtend voor mij met deze prachtige aria.'

Na de opening gaat de bus op tournee door heel Nederland. De tour eindigt op vrijdag 29 september in Rotterdam.

Route van de Klassieke Top 400 Stembus
Vrijdag 22 september – presentatie: Andrea van Pol, chauffeur: Sander Zwiep. Zuid-Holland en Utrecht.
Zaterdag 23 september – presentatie: Annemieke Bosman, chauffeur: Pieter van Nes. Amsterdam en Noord-Holland.
Zondag 24 september – presentatie: Hans Haffmans, chauffeur: Pieter van Nes. Flevoland.
Maandag 25 september - presentatie: Ab Nieuwdorp, chauffeur: Pieter van Nes. Friesland en Noord-Nederland.
Dinsdag 26 september - presentatie: Jet Berkhout, chauffeur: Pieter van Nes. Drenthe en Overijssel.
Woensdag 27 september - presentatie: Dieuwertje Blok, chauffeur: Sander Zwiep. Gelderland, Noord-Brabant en Limburg.
Donderdag 28 september - presentatie: Hans Smit, chauffeur: Sander Zwiep. Noord-Brabant.
Vrijdag 29 september - presentatie: Carine Lacor, chauffeur: Sander Zwiep. Zeeland en Zuid-Holland.

De tour van de bus is live te horen en te zien via de uitzendingen op NPO Klassiek en op npoklassiek.nl/live.

Stemmen op 'Klassieke Top 400'
Stemmen voor de 'Klassieke Top 400' kan bij de bus, maar ook online via npoklassiek.nl en via de NPO Klassiek-app. De stemperiode sluit op vrijdagavond 29 september om 20.00 uur. Ab Nieuwdorp maakt de top 3 van de 'Klassieke Top 400' op donderdagochtend 5 oktober bekend in het NPO Klassiek-programma 'De Klassieken'. Dan verschijnt ook de hele lijst op npoklassiek.nl.

De 'Klassieke Top 400' wordt uitgezonden van maandag 9 oktober tot en met vrijdag 13 oktober op NPO Klassiek.

'Klassieke Top 400 Concert'
Het 'Klassieke Top 400 Concert' op vrijdag 13 oktober in TivoliVredenburg is de feestelijke afsluiting van de toplijst. Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Chloe Rooke brengt in samenwerking met het Nationaal Vrouwen Jeugdkoor bekende werken uit de 'Klassieke Top 400'. De presentatie is in handen van Leonard Evers en het concert is live te horen én te zien op npoklassiek.nl.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De jonge Reggie Dwight, een verlegen pianotalent, gaat in Londen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music. Zo maakt hij kennis met songwriter Bernie Taupin, met wie hij een succesvolle samenwerking aangaat. Reggie zal uiteindelijk uitgroeien tot de extravagante wereldster Elton John.

'Rocketman', film uit 2019 met oa. Taron Egerton, om 22.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    The Night Caller
    00:30
    Het weer
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Kotmadam Sergeant
    01:10
    NYPD Blue
  • 00:00
    Killing Field
    01:45
    Geen uitzending
  • 22:55
    Purple Rain
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 22:55
    Taxi
    00:40
    Caught on Dashcam
  • 23:55
    Christmas on Mistletoe Lake
    01:20
    Joe
  • 00:10
    Binnenstebuiten
    00:35
    Drie mannen onder een dak
  • 23:35
    Nonkels
    00:20
    Knokke Tof
  • 23:25
    NCIS: Sydney
    00:20
    Superman & Lois
  • 22:25
    Mad Max: Fury Road
    00:45
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 23:10
    Kopen Of Slopen?
    00:30
    Love It or List It
  • 23:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:50
    Cold Case
  • 00:13
    Moments in Motion
    00:22
    Herhalingslus
  • 00:17
    Hallo Roger
    00:32
    Tooldokter
  • 00:10
    Vanavond bij ons
    00:45
    Toasted on wheels!
  • 23:50
    Marie Antoinette
    00:50
    The Puzzle Lady
  • 00:05
    Make You Laugh Out Loud
    02:05
    Below Deck Down Under
  • 23:35
    75 jaar TV
    00:25
    Dit was het nieuws
  • 23:00
    Crime: Grace
    00:35
    De Nachtzoen
  • 22:50
    Een huis vol
    00:39
    De slimste mens