NPO Klassiek opent stembussen tiende 'Filmmuziek Top 200'

Vanaf nu kan het weer: stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200'. Weet Ennio Morricone met 'Once upon a Time in the West' de nummer 1-positie van voorgaande jaren te verdedigen? Of kent de lijst met de meest bekroonde soundtracks dit jaar een nieuwe aanvoerder?
De stembussen zijn officieel geopend door filmregisseur Martin Koolhoven en pianist Ramon van Engelenhoven. Stemmen kan tot en met 21 februari, 20:00 uur via npoklassiek.nl. 'De Filmmuziek Top 200', die dit jaar tien jaar bestaat, wordt op 3 maart bekendgemaakt.
Stemmen
Op npoklassiek.nl staat een lijst met soundtracks waarop gestemd kan worden. Ook kunnen vrije keuzes worden toegevoegd aan de stemlijst. Tim Moen, zendermanager NPO Klassiek: 'Uiteraard ga ook ik weer op mijn favorieten stemmen. Louis Bacalov mag met zijn muziek voor de film Il Postino wat mij betreft niet in de lijst ontbreken. Ik ben benieuwd op welke positie deze soundtrack dit jaar in de lijst staat, en waarop andere filmmuziekliefhebbers zullen stemmen.'
Veel aandacht voor filmmuziek
Vanaf de start van de stemperiode is er in de programmering van NPO Klassiek veel aandacht voor filmmuziek, die als een rode draad door de programma’s loopt.
Donderdag 20 februari: Regisseur Dick Maas is te gast bij presentator Niels Heithuis en pianist Jacobus den Herder in de podcast 'Klassiek Inside' (KRO-NCRV). Dick Maas is bekend van 'Amsterdamned', 'Flodder' en 'De Lift'. Voor deze films componeerde hij zelf de muziek. Vanaf 20 februari is de podcast te horen via onder meer NPO Klassiek en NPO Luister.
Zaterdag 22 februari: Jörgen Raymann presenteert in 'Een Goedemorgen Met...' (AVROTROS) zijn favoriete muziek, waaronder verschillende bekende én onbekende soundtracks.
Zondag 23 februari: Sven Figee vertelt in het tv-programma 'Podium Klassiek' (NTR) over de muziek van Thomas Newman, telg uit een geslacht van filmcomponisten. Hij speelt de beroemde muziek van 'American Beauty'. Aan 'De Hoge Tafel' duidt sopraan Lilian Farahani hoe opera op verschillende manieren wordt ingezet in films.
Zaterdag 1 maart: In 'Podium op Zaterdag' (NTR) bespreken filmcomponist Matthijs Kieboom en filmrecensent Dana Linssen met NPO Klassiek-presentator Wouter Pleijsier alle Oscar-nominaties voor beste score.
Zaterdag 1 maart: André Kuipers presenteert in 'Een Goedemorgen Met...' (AVROTROS) enkele van zijn favoriete filmklassiekers.
Zaterdag 1 maart: Dana Zemtsov bewerkt in de rubriek 'Vrij Spel' in 'De Muziekfabriek' (AVROTROS) samen met contrabassist Nicholas Schwartz van het Koninklijk Concertgebouworkest een oude filmmuziekklassieker in habaneravorm.
In de nacht van zondag 2 op maandag 3 maart: NPO Klassiek organiseert 'De Nacht van de Filmmuziek', als opmaat naar de Oscaruitreikingen. Tussen 1.00 en 7.00 uur wordt een mix van soundtracks en klassieke muziek uitgezonden. Om 7.00 uur schuift filmjournalist Ab Zagt aan in het programma 'De Ochtend' (KRO-NCRV) om de Oscarwinnaars te duiden.
Uitzending 'Filmmuziek Top 200'
'De Filmmuziek Top 200' wordt op donderdag 6 en vrijdag 7 maart uitgezonden tussen 8.00 en 17.00 uur. De presentatie is in handen van:
Donderdag 6 maart
08:00 - 10:00 uur Ab Nieuwdorp
10:00 - 12:00 uur Jan van Poppel
12:00 - 15:00 uur Beitske de Jong
15:00 - 17:00 uur Pieter van Nes
Vrijdag 7 maart
08:00 - 10:00 uur Hans Smit
10:00 - 12:00 uur Jet Berkhout
12:00 - 15:00 uur Sander Zwiep
15:00 - 17:00 uur Carine Lacor
Aansluitend is er beide dagen een feestelijke afterparty tijdens het programma 'Podium' (NTR). Tussen 17.00 en 19.00 uur zijn er aan filmmuziek gerelateerde gasten en live muziekoptredens te horen.
NPO 2 Extra
Op NPO 2 Extra is er vanaf 3 maart veel aandacht voor 'De Filmmuziek Top 200'. Zo zijn er de hele week documentaires, films en filmmuziekconcerten te zien. Ook is op NPO 2 Extra een kijkje in de studio van NPO Klassiek mogelijk, via visual radio. De hele 'Filmmuziek Top 200' is op 6 en 7 maart te horen en te zien via NPO 2 Extra.
Stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200' kan van vrijdag 14 februari 8.00 tot en met vrijdag 21 februari om 20.00 uur via npoklassiek.nl/stem. 'De Filmmuziek Top 200' is donderdag 6 en vrijdag 7 maart van 8.00 tot 17.00 uur te horen en te zien op NPO Klassiek, npoklassiek.nl, NPO 2 Extra en via de NPO Luister-app.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Instagram Moord: indringend portret van gezin dat probeert te overleven na onvoorstelbare tragedie
- '2050': indringende docureeks rond klimaat met Eric Goens op Antarctica
- Dit zijn de kandidaten van de laatste week van ‘De Dag van Vandaag’
- 'Café De Mol' opent de deuren: wie zijn de kandidaten voor het nieuwe seizoen 'De Mol'?
- Vierdelige serie 'Cruijff' toont nooit eerder vertoonde familiebeelden
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Oplossingen en nieuwe zaken in 'Kunnen we Overeenkomen?'
- Pijnlijke ballen en belachelijke pranks in de finale van 'Konvooi'
- Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'So You Think You Can Dance'
- Deze gerechten heeft 'Dagelijkse Kost' deze week in petto
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Pointer' zet onderzoek naar AI-chatbots verder
- Alex Warren, Roxy Dekker en Suzan & Freek grote winnaars tijdens Qmusic Top 40 Live in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off'
Kijktip van de dag

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.
'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.



































