NPO Klassiek opent stembussen tiende 'Filmmuziek Top 200'

vrijdag 14 februari 2025

Vanaf nu kan het weer: stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200'. Weet Ennio Morricone met 'Once upon a Time in the West' de nummer 1-positie van voorgaande jaren te verdedigen? Of kent de lijst met de meest bekroonde soundtracks dit jaar een nieuwe aanvoerder?

De stembussen zijn officieel geopend door filmregisseur Martin Koolhoven en pianist Ramon van Engelenhoven. Stemmen kan tot en met 21 februari, 20:00 uur via npoklassiek.nl. 'De Filmmuziek Top 200', die dit jaar tien jaar bestaat, wordt op 3 maart bekendgemaakt.


Stemmen
Op npoklassiek.nl staat een lijst met soundtracks waarop gestemd kan worden. Ook kunnen vrije keuzes worden toegevoegd aan de stemlijst. Tim Moen, zendermanager NPO Klassiek: 'Uiteraard ga ook ik weer op mijn favorieten stemmen. Louis Bacalov mag met zijn muziek voor de film Il Postino wat mij betreft niet in de lijst ontbreken. Ik ben benieuwd op welke positie deze soundtrack dit jaar in de lijst staat, en waarop andere filmmuziekliefhebbers zullen stemmen.'

Veel aandacht voor filmmuziek
Vanaf de start van de stemperiode is er in de programmering van NPO Klassiek veel aandacht voor filmmuziek, die als een rode draad door de programma’s loopt.

Donderdag 20 februari: Regisseur Dick Maas is te gast bij presentator Niels Heithuis en pianist Jacobus den Herder in de podcast 'Klassiek Inside' (KRO-NCRV). Dick Maas is bekend van 'Amsterdamned', 'Flodder' en 'De Lift'. Voor deze films componeerde hij zelf de muziek. Vanaf 20 februari is de podcast te horen via onder meer NPO Klassiek en NPO Luister.

Zaterdag 22 februari: Jörgen Raymann presenteert in 'Een Goedemorgen Met...' (AVROTROS) zijn favoriete muziek, waaronder verschillende bekende én onbekende soundtracks.

Zondag 23 februari: Sven Figee vertelt in het tv-programma 'Podium Klassiek' (NTR) over de muziek van Thomas Newman, telg uit een geslacht van filmcomponisten. Hij speelt de beroemde muziek van 'American Beauty'. Aan 'De Hoge Tafel' duidt sopraan Lilian Farahani hoe opera op verschillende manieren wordt ingezet in films.

Zaterdag 1 maart: In 'Podium op Zaterdag' (NTR) bespreken filmcomponist Matthijs Kieboom en filmrecensent Dana Linssen met NPO Klassiek-presentator Wouter Pleijsier alle Oscar-nominaties voor beste score.

Zaterdag 1 maart: André Kuipers presenteert in 'Een Goedemorgen Met...' (AVROTROS) enkele van zijn favoriete filmklassiekers.

Zaterdag 1 maart: Dana Zemtsov bewerkt in de rubriek 'Vrij Spel' in 'De Muziekfabriek' (AVROTROS) samen met contrabassist Nicholas Schwartz van het Koninklijk Concertgebouworkest een oude filmmuziekklassieker in habaneravorm.

In de nacht van zondag 2 op maandag 3 maart: NPO Klassiek organiseert 'De Nacht van de Filmmuziek', als opmaat naar de Oscaruitreikingen. Tussen 1.00 en 7.00 uur wordt een mix van soundtracks en klassieke muziek uitgezonden. Om 7.00 uur schuift filmjournalist Ab Zagt aan in het programma 'De Ochtend' (KRO-NCRV) om de Oscarwinnaars te duiden.

Uitzending 'Filmmuziek Top 200'
'De Filmmuziek Top 200' wordt op donderdag 6 en vrijdag 7 maart uitgezonden tussen 8.00 en 17.00 uur. De presentatie is in handen van:

Donderdag 6 maart
08:00 - 10:00 uur Ab Nieuwdorp
10:00 - 12:00 uur Jan van Poppel
12:00 - 15:00 uur Beitske de Jong
15:00 - 17:00 uur Pieter van Nes

Vrijdag 7 maart
08:00 - 10:00 uur Hans Smit
10:00 - 12:00 uur Jet Berkhout
12:00 - 15:00 uur Sander Zwiep
15:00 - 17:00 uur Carine Lacor

Aansluitend is er beide dagen een feestelijke afterparty tijdens het programma 'Podium' (NTR). Tussen 17.00 en 19.00 uur zijn er aan filmmuziek gerelateerde gasten en live muziekoptredens te horen.

NPO 2 Extra
Op NPO 2 Extra is er vanaf 3 maart veel aandacht voor 'De Filmmuziek Top 200'. Zo zijn er de hele week documentaires, films en filmmuziekconcerten te zien. Ook is op NPO 2 Extra een kijkje in de studio van NPO Klassiek mogelijk, via visual radio. De hele 'Filmmuziek Top 200' is op 6 en 7 maart te horen en te zien via NPO 2 Extra.

Stemmen voor 'De Filmmuziek Top 200' kan van vrijdag 14 februari 8.00 tot en met vrijdag 21 februari om 20.00 uur via npoklassiek.nl/stem. 'De Filmmuziek Top 200' is donderdag 6 en vrijdag 7 maart van 8.00 tot 17.00 uur te horen en te zien op NPO Klassiek, npoklassiek.nl, NPO 2 Extra en via de NPO Luister-app.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' - reünie (VTM)

Drie maanden na de beslissing zien de koppels elkaar terug in de natuur. Wie is nog altijd samen en wie ging uit elkaar? Samen met Frances en de experten kijken de deelnemers terug op hun 'Blind Getrouwd'-avontuur.

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    01:30
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:35
    De Smurfen
    06:00
    Tik Tak
  • 07:20
    VLOGLAB Together #Stories
    00:35
    Datenight
  • 01:45
    Geen uitzending
    01:00
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 06:00
    Qmusic
    23:25
    Te bepalen
  • 07:00
    Willy
    22:30
    Te bepalen
  • 06:35
    Jingle Around the Clock
    01:35
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:00
    Cordon
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:10
    Zondag Matchdag
  • 07:20
    Friends
    01:25
    Doc
  • 07:25
    Pawn Stars: Best Of
    02:55
    Geen uitzending
  • 07:30
    Love Island UK
    01:50
    Blind Gekocht NL
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:50
    Strike
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:41
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:25
    Meesterlijke Klassiekers
    01:35
    Toasted on wheels!
  • 07:35
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    01:40
    Persuasion
  • 07:40
    Below Deck Down Under
    01:45
    Below Deck Mediterranean
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    01:00
    WNL op Zondag
  • 07:13
    Tijd voor Max
    01:25
    Nieuwsuur
  • 07:35
    Kabam!
    01:05
    NOS Studio Sport Voetbal