NPO Klassiek in het teken van Matthäus-Passion

NPO Klassiek staat van dinsdag 28 maart tot en met zondag 9 april in het teken van de Matthäus-Passion van Johann Sebastian Bach. Het is het meest geliefde en bekende werk van Bach: in de week voor Pasen wordt de Matthäus overal in Nederland uitgevoerd en bij de jaarlijkse 'Klassieke Top 400' van NPO Klassiek eindigt het muziekstuk steevast op nummer 1.
Naast de Matthäus is er in aanloop naar Pasen veel aandacht voor andere passiemuziek in de radioprogramma’s van NPO Klassiek.
Op npoklassiek.nl/matthaus is alles over de Matthäus-Passion gebundeld. Van live concerten door de Nederlandse Bachvereniging en het Concertgebouworkest tot videoregistraties en interessante podcasts over de achtergronden van Bachs passie. Daarnaast is in de radioprogramma’s op NPO Klassiek ook andere passiemuziek te horen, zoals de Johannes-Passion van Bach en de Matthäus-Passion van Bachs tijdgenoot Johann Heinrich Rolle. Liefhebbers kunnen de Matthäus-Passion van Johann Sebastian Bach op vrijdag 7 april om 12.20 uur op NPO 2 zien. Een uitvoering door het Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman (Omroep MAX). Ook te zien op NPO Start.
Live opnames Matthäus-Passion op NPO Klassiek
NPO Klassiek zendt drie complete opnames van de Matthäus-Passion uit. Op dinsdag 28 maart is in het 'Avondconcert' (NTR) vanaf 19.30 uur de Matthäus-Passion door de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Masato Suzuki, met onder anderen Benjamin Bruns en het Kampen Boys Choir te horen. Op Palmzondag (zondag 2 april) klinkt tijdens het Zondagmiddagconcert vanaf 12.00 uur Bachs Matthäus-Passion, uitgevoerd door het Concertgebouworkest, Groot Omroepkoor, Nationaal Kinderkoor en solisten o.l.v. John Butt. Rechtstreeks vanuit het Concertgebouw in Amsterdam. In het 'Avondconcert' (NTR) op donderdag 6 april is vanaf 20.00 uur een andere Matthäus-Passion te horen dan de luisteraar gewend is: deze keer van componist Johann Heinrich Rolle. Live vanuit Amare in Den Haag door de Kölner Akademie en solisten o.l.v. Michael Alexander Willens.
Podcasts
Nergens ter wereld wordt de Matthäus zo vaak uitgevoerd als in Nederland. Maar wat hoor je precies in Bachs meesterwerk? In de podcast 'Matthäus' (KRO-NCRV) loodsen Matthäuskenner Carel den Hertog en presentator Lex Bohlmeijer je door de onmetelijke rijkdom van de Matthäus-Passion.
Voor het 100-jarig bestaan van de Nederlandse Bachvereniging in 2022 maakte Botte Jellema voor NPO Klassiek de podcast '100 jaar Matthäus' (NTR). Heeft het ensemble na al die jaren eindelijk de definitieve, perfecte Matthäus-Passion in de vingers?
Meer Passiemuziek op NPO Klassiek
Er klinkt meer passiemuziek op de zender dan alleen de Matthäus-Passion:
Maandag 3 april – 20.00 uur, 'Avondconcert' (NTR)
De Johannes-Passion van Bach, met het Nederlands Kamerorkest, Cappella Amsterdam o.l.v. René Jacobs, met o.a. tenor Werner Güra als evangelist.
Dinsdag 4 april – 20.00 uur, 'Avondconcert' (NTR)
Rebellencollectief Pynarello bundelt de krachten met a-capella ensemble Kobra, voor een nieuwe passie rondom moeder Maria en diverse vrouwelijke componisten.
Vrijdag 7 april – 20.00 uur, 'AVROTROS Vrijdagconcert'
Het Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor en solisten o.l.v. Vasily Petrenko brengen Wagners Ouverture Charfreitagszauber uit Parsifal en twee zettingen van het Te Deum: die van Bruckner en Pärt.
Zondag 9 april – 20.00 uur, 'Avondconcert' (NTR)
Holland Baroque presenteert: passiemuziek zoals die geklonken heeft in de 17de-eeuwse kloosters in Noord-Brabant.
Ga voor meer informatie, achtergrondverhalen en een compleet overzicht van alles wat er rondom de Matthäus-Passion op NPO Klassiek te vinden is, naar npoklassiek.nl/matthaus of de NPO Klassiek-app.
https://www.npoklassiek.nl/
Meer artikels over NPO - Nederlandse Publieke Omroep
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: maandag 3 augustus 2026
- Kamping Kitsch Club pakt deze week uit met eigen driedelige docuserie bij VTM
- 'Van Onschatbare Waarde' viert tienjarig jubileum
- Nieuw seizoen van 'Traffic Cops' op Discovery
- Kijkcijfers: 31 juli & 1 en 2 augustus 2026
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

Riddick is verraden door zijn eigen volk en wordt voor dood achtergelaten op een verlaten, door de zon verschroeide planeet. Er zit niets anders op dan op krachten te komen en de strijd aan te gaan met de buitenaardse roofdieren die hem belagen tot hij sterker dan ooit is. Terwijl er een hevige storm aan komt, zweert het team van Colonel Boss Johns de planeet pas te verlaten als ze het hoofd van Riddick hebben. Maar met zijn vijand precies waar hij die hebben wil, start Riddick zijn eigen genadeloze wraakactie. Alleen zo kan hij de weg vrijmaken om terug te keren naar thuisplaneet Furya.
'Riddick', film uit 2013 met oa. Vin Diesel, om 20.30 uur op VTM 3.



































