NPO Klassiek eert meest geliefde werk van Bach

Het is het meest geliefde en bekende werk van Johann Sebastian Bach en staat steevast op nummer één bij de jaarlijkse 'Klassieke Top 400' van NPO Klassiek: de Matthäus-Passion.
Van zondag 24 tot en met zondag 31 maart is er op NPO Klassiek volop aandacht voor Bachs meesterwerk. Naast de Matthäus is er in aanloop naar Pasen ook ruimte voor andere passiemuziek in de radioprogramma’s van NPO Klassiek.
Op npoklassiek.nl/matthaus is alles over de Matthäus-Passion te vinden. Van live concerten door de Nederlandse Bachvereniging en het Concertgebouworkest tot videoregistraties en interessante podcasts over de achtergronden van Bachs passie. Daarnaast zijn in de radioprogramma’s op NPO Klassiek ook andere muziekstukken voor de lijdenstijd te horen, zoals Bachs Johannes-Passion, Frank Martin’s Golgotha en de Brockes-Passion van Bachs tijdgenoot Reinhard Keiser.
Live-uitvoering Matthäus-Passion op NPO Klassiek
Het is een jaarlijkse traditie: de uitvoering van de Matthäus-Passion door de Nederlandse Bachvereniging. NPO Klassiek is erbij en brengt op dinsdag 26 maart in 'Het Avondconcert' (NTR) vanaf 19.00 uur de Matthäus-Passion door de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Johanna Soller, live vanuit het Concertgebouw in Amsterdam.
Liefhebbers kunnen de Matthäus-Passion van Johann Sebastian Bach ook op televisie bekijken. Op Goede Vrijdag (vrijdag 29 maart) is de registratie van de complete Matthäus-Passion door Ars Musica o.l.v. Patrick van der Linden om 12.15 uur te zien op NPO 2. Op NPO 2 extra is om 15.45 uur de Matthäus-Passion door het Amsterdam Baroque Orchestra & Choir onder leiding van dirigent Ton Koopman te zien. Met direct aansluitend de documentaire Maestro Ton Koopman: Gedreven door muziek (Omroep MAX). Zondag 24 maart, Palmzondag, is Bachs Johannes-Passion door Ars Musica onder leiding van Patrick van der Linden om 11.30 uur op NPO 2 te bekijken. Alle programma’s zijn ook terug te vinden op NPO Start.
Podcasts
Nergens ter wereld wordt de Matthäus zo vaak uitgevoerd als in Nederland. Maar wat hoor je precies in Bachs meesterwerk? In de podcast 'Matthäus' (KRO-NCRV) loodsen Matthäuskenner Carel den Hertog en presentator Lex Bohlmeijer je door de onmetelijke rijkdom van de Matthäus-Passion.
Nieuw dit jaar is de podcast over het 'broertje' van de Matthäus: de Johannes-Passion. Deze passie staat vaak in de schaduw van de beroemde Matthäus-Passion. Presentator Wilfred Kemp en programmamaker Carel den Hertog laten hoe dramatisch, flitsend én ontroerend deze passie van Johann Sebastian Bach is. Te beluisteren in de serie 'Meer dan Matthäus' (KRO-NCRV) op npoklassiek.nl en in de gratis NPO Luister-app.
Meer passiemuziek op NPO Klassiek
Er klinkt meer passiemuziek op de zender dan alleen de Matthäus-Passion:
Zondag 24 maart - 14.00 uur, Zondagmiddagconcert
Bachs Johannes-Passion op Palmzondag, uitgevoerd door het Koninklijk Concertgebouworkest, Groot Omroepkoor en solisten o.l.v. Trevor Pinnock. Rechtstreeks vanuit het Concertgebouw, Amsterdam.
Zondag 24 maart - 20.00 uur, Avondconcert
Deze avond klinkt er een heel andere Matthäus-Passion: die van Johann Sebastiani, een componist die 60 jaar vóór Bach werd geboren. Uitgevoerd door ensemble Vox Luminis o.l.v. Lionel Meunier.
Vrijdag 29 maart - 20.00 uur, AVROTROS Vrijdagconcert
Een indrukwekkend oratorium over het lijden en sterven van Jezus: dat is Frank Martin's Golgotha. Met het Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Stephan Zilias.
Zaterdag 30 maart - 14.00 uur, NTR ZaterdagMatinee
Reinhard Keiser, een tijdgenoot van Bach, schreef de Brockes-Passion. Deze middag hoor je het in een uitvoering door de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Shunske Sato.
'Speel mee met Matthäus'
Wie zelf een instrument bespeelt kan ook meespelen met de aria Erbarme dich. Arrangeur Wijnand van Klaveren maakte van dit geliefde deel uit de Matthäus-Passion een instrumentaal arrangement. Van blokfluit tot saxofoon of piano, NPO Klassiek biedt bladmuziek en meespeelopnames voor maar liefst 14 verschillende instrumenten. Met 'Speel mee met Matthäus' kan iedereen thuis op zijn eigen tempo Erbarme dich leren spelen.
Ga voor meer informatie, achtergrondverhalen en een compleet overzicht van alles wat er rondom de Matthäus-Passion op NPO Klassiek te vinden is, naar npoklassiek.nl/matthaus. De week van de Matthäus-Passion is te volgen via NPO Klassiek, npoklassiek.nl en de gratis NPO Luister-app.
https://www.npoklassiek.nl/
Meer artikels over NPO - Nederlandse Publieke Omroep
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De smaakmakers van 'Heel Holland Bakt Kids': dit zijn de finalisten!
- Linda de Mol werkt al aan negende seizoen van 'Gooische Vrouwen'
- Kijk naar 'Totally ‘90s House' op TLC
- 'Dr. Pimple Popper: Breaking Out' zondag terug op TLC
- Dierbaren herdenken Jade Kops, Nourdin El Otmani en Marjolein van Breemen in 'Voor wie steek jij een kaarsje op?'
- KRO-NCRV documentaire 'Tussen Broers': kan een familiegeschiedenis ooit worden losgelaten?
- 'Vroege Vogels' is zondag in Nijmegen
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- Paars-wit vs paars-wit: bekerwedstrijd tussen Beerschot en Anderlecht live te zien op Play
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' duikt weer in de rijke Nederlandse muziekgeschiedenis
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc.
Kijktip van de dag

Al enkele dagen op rij wordt de ene bondgenoot na de andere naar huis gestuurd. Tijdens de missie valt echter cruciale informatie te winnen, die de verraders wel eens in nauwe schoentjes kan brengen.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.




































