NPO FunX staat stil bij afschaffing slavernij op Keti Koti

Woensdag 1 juli staat NPO FunX in het teken van Keti Koti. Tijdens deze dag staan dj's, artiesten en luisteraars stil bij het koloniale verleden en vieren ze de afschaffing van de slavernij in Suriname en de Nederlandse Antillen.
Speciaal voor Keti Koti presenteert FunX-dj Fernando Halman de ochtendshow samen met YouTuber en presentator Défano Holwijn.
Kennis over slavernijverleden
Tijdens de ochtendshow 'Start met Fernando' testen Fernando en Défano de kennis van de luisteraars op het gebied van Black Lives Matter en de geschiedenis van de slavernij. Ook worden discussies gevoerd rondom het thema: wordt het tijd dat Nederland officieel excuses aanbiedt voor de slavernij? GroenLinks-leider Jesse Klaver en Burgemeester Ahmed Aboutaleb vinden van wel, maar wat vinden de luisteraars? Fernando en Défano vragen de jongeren om hun mening.
Positieve bijdrage
Wegens de coronamaatregelen gaat de jaarlijkse Keti Koti-viering in het Oosterpark in Amsterdam niet door. Daarom gaan dj’s Giorgio en Vanessa in 'Turn Up!' met luisteraars in gesprek over hun beleving van deze dag. Populaire FunX-artiesten delen hun positieve bijdrage aan de community. Zo vertelt Jonna Fraser over zijn weg naar succes, waarbij hij zijn Surinaamse roots niet is vergeten. Eerder dit jaar reisde Jonna af naar Suriname, waar hij voetbalvelden heeft opgeknapt. Met dit initiatief hoopt hij the next generation te inspireren iets terug te doen voor de community.
Muziek als protestvorm
In de avondshow '7/11' schuift activiste en vrouwelijke MC Ella John aan bij FunX-dj Sander om te vertellen over de kracht van muziek als vorm van protest. Gedurende de dag kunnen luisteraars tracks aanvragen die hen sterken, motiveren en inspireren op Keti Koti.
Online
Weet je niet waar Keti Koti voor staat? Op de social media kanalen van FunX krijgen volgers een geschiedenisles. Daarnaast verschijnt er op funx.nl een interview met Lucelle Deneer-Comvalius, docent maatschappijleraar en geschiedenis. Zij besteedt al jaren aandacht aan het Nederlandse slavernijverleden in haar lessen. Lucelle vertelt onder andere over de motie voor meer racismelessen op school, hoe zij nu al les geeft in de 'ontbrekende' lesstof en over de canon van Nederland.
Genoeg is genoeg
Elk verhaal over institutioneel racisme, etnisch profileren, politiegeweld of raciale ongelijkheid is er één te veel. Hoewel we het bij FunX zo graag anders zouden zien, is het nog steeds nodig om te zeggen: genoeg is genoeg! Andere verhalen over deze thema’s zijn terug te lezen op: funx.nl/genoegisgenoeg.
De highlights uit alle shows vind je terug op funx.nl, FunX Gemist, het officiële YouTube-kanaal van FunX, de social media kanalen van FunX (@funxfm) en in de FunX-app.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 23, 24, 25 en 26 maart 2026
- Driedelige serie 'Inside the Kim Kardashian Heist' nieuw op TLC
- Raven van Dorst met X in paspoort reist door het Amerika van Trump in nieuw seizoen 'Nachtdieren USA'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- April op BBC NL en BBC NL+: Avontuur, mysteries en adembenemende natuur
- Comedy Central serveert april vol mutanten, pandemiepaniek en schaamteloos veel humor
- Dit zijn de highlights van National Geographic in april
- Ontdek wat er in april op STAR Channel te zien is
- Superhelden, ninja’s en paasmysteries in april op Cartoon Network
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?
'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.



































