NPO FunX staat stil bij afschaffing slavernij op Keti Koti

dinsdag 30 juni 2020

Woensdag 1 juli staat NPO FunX in het teken van Keti Koti. Tijdens deze dag staan dj's, artiesten en luisteraars stil bij het koloniale verleden en vieren ze de afschaffing van de slavernij in Suriname en de Nederlandse Antillen.

Speciaal voor Keti Koti presenteert FunX-dj Fernando Halman de ochtendshow samen met YouTuber en presentator Défano Holwijn.


Kennis over slavernijverleden
Tijdens de ochtendshow 'Start met Fernando' testen Fernando en Défano de kennis van de luisteraars op het gebied van Black Lives Matter en de geschiedenis van de slavernij. Ook worden discussies gevoerd rondom het thema: wordt het tijd dat Nederland officieel excuses aanbiedt voor de slavernij? GroenLinks-leider Jesse Klaver en Burgemeester Ahmed Aboutaleb vinden van wel, maar wat vinden de luisteraars? Fernando en Défano vragen de jongeren om hun mening.

Positieve bijdrage
Wegens de coronamaatregelen gaat de jaarlijkse Keti Koti-viering in het Oosterpark in Amsterdam niet door. Daarom gaan dj’s Giorgio en Vanessa in 'Turn Up!' met luisteraars in gesprek over hun beleving van deze dag. Populaire FunX-artiesten delen hun positieve bijdrage aan de community. Zo vertelt Jonna Fraser over zijn weg naar succes, waarbij hij zijn Surinaamse roots niet is vergeten. Eerder dit jaar reisde Jonna af naar Suriname, waar hij voetbalvelden heeft opgeknapt. Met dit initiatief hoopt hij the next generation te inspireren iets terug te doen voor de community.

Muziek als protestvorm
In de avondshow '7/11' schuift activiste en vrouwelijke MC Ella John aan bij FunX-dj Sander om te vertellen over de kracht van muziek als vorm van protest. Gedurende de dag kunnen luisteraars tracks aanvragen die hen sterken, motiveren en inspireren op Keti Koti.

Online
Weet je niet waar Keti Koti voor staat? Op de social media kanalen van FunX krijgen volgers een geschiedenisles. Daarnaast verschijnt er op funx.nl een interview met Lucelle Deneer-Comvalius, docent maatschappijleraar en geschiedenis. Zij besteedt al jaren aandacht aan het Nederlandse slavernijverleden in haar lessen. Lucelle vertelt onder andere over de motie voor meer racismelessen op school, hoe zij nu al les geeft in de 'ontbrekende' lesstof en over de canon van Nederland.

Genoeg is genoeg
Elk verhaal over institutioneel racisme, etnisch profileren, politiegeweld of raciale ongelijkheid is er één te veel. Hoewel we het bij FunX zo graag anders zouden zien, is het nog steeds nodig om te zeggen: genoeg is genoeg! Andere verhalen over deze thema’s zijn terug te lezen op: funx.nl/genoegisgenoeg.

De highlights uit alle shows vind je terug op funx.nl, FunX Gemist, het officiële YouTube-kanaal van FunX, de social media kanalen van FunX (@funxfm) en in de FunX-app.


Persbericht NPO FunX
https://www.funx.nl/
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:00
    Chicago Fire
    00:55
    The Good Doctor
  • 00:15
    Blind getrouwd: Australië
    01:35
    Geen uitzending
  • 22:35
    The Firm
    01:10
    How I Met Your Mother
  • 00:15
    Ultimate Police Interceptors
    01:05
    Geen uitzending
  • 23:55
    Suits
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:20
    Ramona
    00:45
    SOS Piet
  • 23:45
    Brieven aan Samson
    00:35
    Stukken van mensen
  • 00:10
    Modern Family
    00:45
    Fire Country
  • 00:20
    Lost Car Rescue
    01:15
    Customer Wars
  • 00:15
    Interior Design Masters
    01:25
    911 Crisis Center
  • 23:55
    The Rookie
    00:40
    FBI: International
  • 00:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:14
    De perfecte tuin
    00:52
    Mijn tuin
  • 23:45
    Het Weekmenu
    00:35
    Vanavond bij ons
  • 23:50
    Scott & Bailey
    01:25
    Signora Volpe
  • 23:25
    NCIS
    00:25
    Scrubs
  • 23:50
    Eva
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 00:20
    De Nachtzoen
    00:35
    Nieuwsuur
  • 00:10
    Daten in het Dorp op Texel
    01:05
    Geheime Liefde