NPO FunX staat stil bij afschaffing slavernij op Keti Koti

dinsdag 30 juni 2020

Woensdag 1 juli staat NPO FunX in het teken van Keti Koti. Tijdens deze dag staan dj's, artiesten en luisteraars stil bij het koloniale verleden en vieren ze de afschaffing van de slavernij in Suriname en de Nederlandse Antillen.

Speciaal voor Keti Koti presenteert FunX-dj Fernando Halman de ochtendshow samen met YouTuber en presentator Défano Holwijn.


Kennis over slavernijverleden
Tijdens de ochtendshow 'Start met Fernando' testen Fernando en Défano de kennis van de luisteraars op het gebied van Black Lives Matter en de geschiedenis van de slavernij. Ook worden discussies gevoerd rondom het thema: wordt het tijd dat Nederland officieel excuses aanbiedt voor de slavernij? GroenLinks-leider Jesse Klaver en Burgemeester Ahmed Aboutaleb vinden van wel, maar wat vinden de luisteraars? Fernando en Défano vragen de jongeren om hun mening.

Positieve bijdrage
Wegens de coronamaatregelen gaat de jaarlijkse Keti Koti-viering in het Oosterpark in Amsterdam niet door. Daarom gaan dj’s Giorgio en Vanessa in 'Turn Up!' met luisteraars in gesprek over hun beleving van deze dag. Populaire FunX-artiesten delen hun positieve bijdrage aan de community. Zo vertelt Jonna Fraser over zijn weg naar succes, waarbij hij zijn Surinaamse roots niet is vergeten. Eerder dit jaar reisde Jonna af naar Suriname, waar hij voetbalvelden heeft opgeknapt. Met dit initiatief hoopt hij the next generation te inspireren iets terug te doen voor de community.

Muziek als protestvorm
In de avondshow '7/11' schuift activiste en vrouwelijke MC Ella John aan bij FunX-dj Sander om te vertellen over de kracht van muziek als vorm van protest. Gedurende de dag kunnen luisteraars tracks aanvragen die hen sterken, motiveren en inspireren op Keti Koti.

Online
Weet je niet waar Keti Koti voor staat? Op de social media kanalen van FunX krijgen volgers een geschiedenisles. Daarnaast verschijnt er op funx.nl een interview met Lucelle Deneer-Comvalius, docent maatschappijleraar en geschiedenis. Zij besteedt al jaren aandacht aan het Nederlandse slavernijverleden in haar lessen. Lucelle vertelt onder andere over de motie voor meer racismelessen op school, hoe zij nu al les geeft in de 'ontbrekende' lesstof en over de canon van Nederland.

Genoeg is genoeg
Elk verhaal over institutioneel racisme, etnisch profileren, politiegeweld of raciale ongelijkheid is er één te veel. Hoewel we het bij FunX zo graag anders zouden zien, is het nog steeds nodig om te zeggen: genoeg is genoeg! Andere verhalen over deze thema’s zijn terug te lezen op: funx.nl/genoegisgenoeg.

De highlights uit alle shows vind je terug op funx.nl, FunX Gemist, het officiële YouTube-kanaal van FunX, de social media kanalen van FunX (@funxfm) en in de FunX-app.


Persbericht NPO FunX
https://www.funx.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Nonkel Frans vindt dat jong talent moet worden aangemoedigd. Ondanks Niekes tegenkantingen leent hij zijn camera uit aan Rikki, die samen met de Rosse en Jeanneman een film wil maken die boven 'De Witte' uitstijgt.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 01:48
    Nachtlus
    18:25
    Midsomer Murders
  • 21:00
    Geen uitzending
    18:45
    De Hoppers
  • 01:35
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:05
    Geen uitzending
    18:50
    De Augurkenkoning
  • 01:45
    Geen uitzending
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 01:45
    Geen uitzending
    18:40
    Caught on Dashcam
  • 01:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:20
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    18:45
    James & Co
  • 02:45
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:35
    Geen uitzending
    18:55
    Komen eten
  • 01:55
    Geen uitzending
    18:30
    Cold Justice
  • 02:50
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:05
    Zo doe je het!
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 01:55
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    17:45
    Het feestmenu van ..
  • 02:25
    The Famous Five
    19:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 02:50
    Hudson & Rex
    17:45
    Nightcrawler
  • 03:05
    NOS Journaal met gebarentaal
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Nieuwsuur
    18:15
    Podium Klassiek
  • 02:15
    NPO Doc: David Bowie: The Final Act
    18:00
    Wordt aangekondigd