NPO FunX meest beluisterde radiostation onder stadsjongeren

Het weekbereik van NPO FunX onder jongeren van 16-34 jaar uit de vier grote steden is flink gestegen. Luisterde in 2020 wekelijks 28% van de stadsjongeren naar FunX, in 2023 is het weekbereik gestegen naar 33%.
FunX is daarmee de best scorende radiozender in de vier grote steden onder jongeren van 16-34 jaar, blijkt uit onderzoek dat Motivaction in opdracht van de NPO heeft uitgevoerd.
Chanelva Rier, zendermanager NPO FunX: 'Het succes van FunX blijft maar groeien! Sinds 2014 zien we het weekbereik ieder jaar stijgen, naar een nieuw hoogtepunt in 2023. We zijn met FunX het meest beluisterde radiostation onder jongeren in de vier grote steden en bereiken maar liefst één op de drie stadsjongeren via onze kanalen. Daarmee speelt FunX als publiek mediamerk een onmisbare rol in de levens van vele jongeren. Natuurlijk draait het daarbij veel om muziek, maar FunX bespreekt met de luisteraars ook belangrijke maatschappelijke en actuele onderwerpen. Daarmee zorgt FunX voor meer onderlinge verbondenheid bij een nieuwe generatie Nederlanders.'
Stijging in alle groepen
Het bereik van FunX stijgt zowel onder de bi-culturele als overige Nederlanders en onder zowel mannen als vrouwen. 'Waar ik persoonlijk heel trots op ben is dat de verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke luisteraars dit jaar gelijk is bij FunX. In voorgaande jaren wisten vooral mannen FunX te vinden, maar nu zien we dat we ook meer vrouwelijke luisteraars bereiken, een positieve ontwikkeling', zegt Chanelva Rier. Onder de bi-culturele jongeren is en blijft FunX de populairste zender: bijna de helft van die Nederlanders luistert wekelijks naar FunX. Ten opzichte van andere radiozenders verstevigt FunX hiermee het weekbereik onder bi-culturele Nederlanders.
Breed jongerenmerk
Ook online weten de luisteraars FunX te vinden: de doelgroep gebruikt de FunX-app vaker dan een app van andere radiozenders, blijkt uit het onderzoek van Motivaction. Als gevraagd wordt via welke ontvangstmogelijkheden zij met name naar FunX luisteren is de autoradio nog steeds het populairst, maar de zender-app stijgt licht en blijft op de tweede plaats staan. Gemiddeld zijn er 354.000 streamstarts op FunX, een toename van 22% ten opzichte van 2022. FunX bereikt ook een groot publiek via social media. Zo heeft de website gemiddeld 685.000 unieke bezoekers per maand, heeft het Instagram-kanaal 238.000 volgers, op Facebook 282.000 volgers en op TikTok 138.000 volgers. Hiermee is FunX het meest succesvolle allround mediamerk van Nederland.
Maatschappelijke en culturele waarde
FunX biedt een platform aan opkomend talent uit de muziekcultuur; activeert het publiek en gaat het gesprek aan over belangrijke maatschappelijke thema’s. Zo organiseert FunX jaarlijks het Good Vibes Dinner in december. Hier komen jongeren die naar Nederland zijn gevlucht zijn onder meer in contact met FunX-luisteraars. Ook de oorlog in Gaza is een belangrijk thema voor de luisteraars en wordt op diverse manieren door FunX belicht. Artiesten worden geëerd tijdens de FunX Music Awards, waar ruimte is voor gevestigde namen, maar ook opkomend talent in de Nederlandse scene een podium krijgt. De eerstvolgende FunX Music Awards zijn op 30 mei in de AFAS Live in Amsterdam. De awardshow is in vijf dagen uitverkocht, maar is straks te volgen via radio en televisie. Ga voor meer informatie naar FunX.nl.
FunX is te beluisteren via FM in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag, landelijk via DAB+ en via de gratis NPO Luister-app.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT Checkweken voeren strijd op tegen desinformatie
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Driedelige special volgt siamese tweeling Sheneeva en Chenelva op weg naar zelfstandigheid
- VRT Canvas brengt documentaire 'Dennis Tyfus - Eindelijk op canvas'
- 'Volle Zalen' dinsdag met Jörgen Raymann
- 'BinnensteBuiten' over 75 jaar Molukse trots in Nederland
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Dolly verenigt de Staten
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?
'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.



































