NPO FunX komt in actie met SOS Marokko en Libië

NPO FunX komt woensdag 20 september in actie voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko en de storm in Libië met de actiedag 'SOS Marokko en Libië'.
Tussen 06.00 en 23.00 uur staan de zender en online kanalen geheel in het teken van het ophalen van geld voor verschillende goede doelen. Er is tijdens de uitzending veel ruimte voor persoonlijke verhalen van luisteraars en artiesten als Mula B, Iliasopdebeat, Walid Benmbarek en Katnuf. Wie wil doneren kan dat doen via FunX.nl/SOS.
Chanelva Rier, zendermanager NPO FunX: 'We zien en horen de verhalen van de slachtoffers in Marokko en Libië en voelen dat we als FunX iets moeten doen om zowel de slachtoffers ter plekke als de Marokkaanse en Libische gemeenschap hier in Nederland te steunen. Met de actiedag 'SOS Marokko en Libië' vragen we aandacht voor de situatie in de rampgebieden en gaan we in gesprek over wat er nodig is om de slachtoffers te helpen. Ik hoop dat ieder op zijn of haar eigen manier een steentje bij wil dragen.'
Line-up 'SOS Marokko en Libië'
'SOS Marokko en Libië' gaat woensdag om 06.00 uur van start met ochtend-dj Fernando Halman. Het uitzendschema voor die dag is als volgt:
06.00 tot 10.00 uur – Fernando Halman
10.00 tot 13.00 uur – Gilly Mangkoewihardjo en Ouassima Tajmout
13.00 tot 16.00 uur – Imani Goncalves en Youssef Koukouh (Youstoub)
16.00 tot 19.00 uur – Nordin Besling en Wafae Kefi (DJ Wef)
19.00 tot 23.00 uur – Tannaz Hajeby
FunX-dj’s Serginio, Quincy, Chanel en reporters Gabriella en Camille doen verslag vanuit Nederland en spreken met mensen die een persoonlijk verhaal hebben bij de gebeurtenissen in Marokko en Libië.
Verhalen van artiesten en luisteraars
Er is tijdens 'SOS Marokko en Libië' volop ruimte voor verhalen en ervaringen van luisteraars en artiesten die een persoonlijke band hebben met Marokko en/of Libië. Zo komen onder meer Mula B, Iliasopdebeat, Walid Benmbarek, Katnuf, Boer Ayoub en Tyjani langs in de studio om te praten over de situatie in beide gebieden. De FunX-dj’s gaan met ze in gesprek over hun persoonlijke ervaringen en spreken met lokale hulpverleners over wat slachtoffers in de rampgebieden nodig hebben om te kunnen overleven in de erbarmelijke omstandigheden
Goede doelen
Luisteraars van 'SOS Marokko en Libië' kunnen woensdag geld doneren aan diverse goede doelen. Ook is er tijdens de actiedag aandacht voor de inzamelingsactie van FunX-presentatrice Ouassima Tajmout, die geld ophaalt en spullen inzamelt voor de slachtoffers in Marokko. Ouassima vertrekt vrijdag naar Marokko om met de spullen en het opgehaalde geld mensen in de getroffen regio te helpen. FunX heeft een overzicht gemaakt van organisaties waar geld gedoneerd kan worden op FunX.nl/SOS.
Livestream op TikTok
Voor wie online op de hoogte wil zijn van de actiedag, is er tussen 20.00 en 21.00 uur een livestream op TikTok waar Ouassima in gesprek gaat met luisteraars en gasten, waaronder Boer Ayoub, over de rampen in Marokko en Libië. Tijdens de TikTok-uitzending is er geen muziek te horen en staat het delen van ervaringen en verhalen centraal. De livestream is te volgen via het TikTok-kanaal van FunX.
'SOS Marokko en Libië' is een initiatief van NPO FunX en te volgen via FunX, FunX.nl, NPO Luister en de online kanalen van FunX.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dinsdag 9 juni 2026
- Margriet Hermans binnenkort te zien in nieuw seizoen van ‘De Verraders’
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































