NPO doet officiële aanvraag voor NPO BLEND

Om zo goed mogelijk uitvoering te geven aan de wettelijke publieke mediataak is het belangrijk dat het aanbod van de publieke omroep aansluit bij de behoeftes van een zo breed mogelijk publiek.
Daarvoor is het noodzakelijk dat de NPO steeds opnieuw het aanbod en het gehele portfolio tegen het licht houdt. Een jaar geleden is de nieuwe zender NPO BLEND als experiment gestart. De NPO heeft deze de aanvraag ingediend bij de minister van OCW om NPO BLEND een vast onderdeel van het portfolio te maken. Dit betekent ook dat er keuzes gemaakt gaan worden in het huidige audioaanbod en er dus gestopt zal gaan worden met minstens een ander aanbodkanaal. Hiertoe wordt in september 2025 eveneens een aanvraag voor beëindiging bij OCW ingediend als onderdeel van de begroting 2026. Hier worden nu analyses voor uitgevoerd en die keuzes zullen onderwerp van gesprek zijn met de omroepen.
NPO BLEND is een cruciale toevoeging aan het bestaande audioaanbod van de publiek omroep. NPO BLEND wil Nederlanders met een diverse (culturele) achtergrond een thuis en een plek geven in het radiolandschap, met een breed aansprekend muziekformat en ruimte voor verdieping en interactie. Het is een unieke mix, variërend van r&b, afro, (neo-)soul tot hiphop, met veel classics uit de jaren 1990 tot 2010. Specifieke artiesten die nu een vaste plek krijgen binnen het audio-portfolio zijn artiesten zoals RIMON, Willem, Winne, Re-Play en Naomi Sharon. Zij staan voor een breed aanbod in R&B en hiphop, met een mix van hedendaagse en klassieke tracks. Met deze nieuwe zender sluit de publieke omroep beter aan bij de behoeftes van veel Nederlanders met een bi-culturele achtergrond, waar de publieke omroep op dit moment nog niet voldoende in slaagt.
Via NPO BLEND kan het nieuwe publiek dat NPO dan bereik ook in aanraking komen met het andere aanbod van de publieke omroep op zowel NPO Luister als NPO Start. En NPO BLEND is daarnaast ook een mooi vervolg voor het publiek dat in grote getalen opgegroeid is met NPO FunX maar nu volwassen geworden is en anders verloren gaat voor de publieke omroep.
Daarnaast kan NPO BLEND net als NPO FunX een podium bieden aan divers talent, zodat we uiteindelijk een betere representatie van makers met diverse culturele achtergronden krijgen binnen de gehele publieke omroep. Met makers als Reinout ‘QBah’ van Gendt, Jasmine Sendar, Shay Kreuger en Niels Hoogland, en programma’s zoals de middagshow 'Bridge The Gap' met onder andere One’sy Muller en Howard Komproe vormen we een vernieuwend platform.
NPO BLEND zal te beluisteren zijn via NPO Luister en DAB+. De zender zal zich dus focussen op online en on demand en sluit daarmee aan bij de het publiek dat zich ook nadrukkelijk online beweegt. En hiermee vormt NPO BLEND ook een belangrijk onderdeel in de digitale transitie van de publieke omroep waarbij NPO Luister en NPO Start de belangrijke speerpunten zijn.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- BN'ers opgejaagd door 'Premiejagers' in nieuwe realitycompetitie op SBS6
- 'De Grannies van Amsterdam' krijgen vierde seizoen en gaan internationaal
- Kijkcijfers: woensdag 7 oktober 2026
- Nationale staking verstoort VRT-programmering: geen 'Thuis' en 'Dwars door de Pyreneeën'
- Maike Meijer is eerste 'Geknipte Gast' van het nieuwe seizoen
- Bloed in deeg dwingt duo uit Oostende tot improvisatie in 'Mijn Restaurant'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': alleenstaande AOW'er met klein pensioen de dupe van afschaffen huishoudelijke hulp?
- Veerle Dobbelaere steekt het vuur aan in 'De Verraders'
- 'Oh my god! A nightmare!': Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































