NPO doet officiële aanvraag voor NPO BLEND

Om zo goed mogelijk uitvoering te geven aan de wettelijke publieke mediataak is het belangrijk dat het aanbod van de publieke omroep aansluit bij de behoeftes van een zo breed mogelijk publiek.
Daarvoor is het noodzakelijk dat de NPO steeds opnieuw het aanbod en het gehele portfolio tegen het licht houdt. Een jaar geleden is de nieuwe zender NPO BLEND als experiment gestart. De NPO heeft deze de aanvraag ingediend bij de minister van OCW om NPO BLEND een vast onderdeel van het portfolio te maken. Dit betekent ook dat er keuzes gemaakt gaan worden in het huidige audioaanbod en er dus gestopt zal gaan worden met minstens een ander aanbodkanaal. Hiertoe wordt in september 2025 eveneens een aanvraag voor beëindiging bij OCW ingediend als onderdeel van de begroting 2026. Hier worden nu analyses voor uitgevoerd en die keuzes zullen onderwerp van gesprek zijn met de omroepen.
NPO BLEND is een cruciale toevoeging aan het bestaande audioaanbod van de publiek omroep. NPO BLEND wil Nederlanders met een diverse (culturele) achtergrond een thuis en een plek geven in het radiolandschap, met een breed aansprekend muziekformat en ruimte voor verdieping en interactie. Het is een unieke mix, variërend van r&b, afro, (neo-)soul tot hiphop, met veel classics uit de jaren 1990 tot 2010. Specifieke artiesten die nu een vaste plek krijgen binnen het audio-portfolio zijn artiesten zoals RIMON, Willem, Winne, Re-Play en Naomi Sharon. Zij staan voor een breed aanbod in R&B en hiphop, met een mix van hedendaagse en klassieke tracks. Met deze nieuwe zender sluit de publieke omroep beter aan bij de behoeftes van veel Nederlanders met een bi-culturele achtergrond, waar de publieke omroep op dit moment nog niet voldoende in slaagt.
Via NPO BLEND kan het nieuwe publiek dat NPO dan bereik ook in aanraking komen met het andere aanbod van de publieke omroep op zowel NPO Luister als NPO Start. En NPO BLEND is daarnaast ook een mooi vervolg voor het publiek dat in grote getalen opgegroeid is met NPO FunX maar nu volwassen geworden is en anders verloren gaat voor de publieke omroep.
Daarnaast kan NPO BLEND net als NPO FunX een podium bieden aan divers talent, zodat we uiteindelijk een betere representatie van makers met diverse culturele achtergronden krijgen binnen de gehele publieke omroep. Met makers als Reinout ‘QBah’ van Gendt, Jasmine Sendar, Shay Kreuger en Niels Hoogland, en programma’s zoals de middagshow 'Bridge The Gap' met onder andere One’sy Muller en Howard Komproe vormen we een vernieuwend platform.
NPO BLEND zal te beluisteren zijn via NPO Luister en DAB+. De zender zal zich dus focussen op online en on demand en sluit daarmee aan bij de het publiek dat zich ook nadrukkelijk online beweegt. En hiermee vormt NPO BLEND ook een belangrijk onderdeel in de digitale transitie van de publieke omroep waarbij NPO Luister en NPO Start de belangrijke speerpunten zijn.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Ochtend'-stem Leen De Witte verlaat VRT NWS voor RSC Anderlecht
- Kijkcijfers: donderdag 30 juli 2026
- 'Tour de France Femmes' start zaterdag: Sporza volgt alle ritten live
- Orange Belgium bundelt het beste van sport in één uniek tv-aanbod met Orange Sports
- Nederlandse kijkcijferhit 'Ik Weet Er Alles Van!' komt naar VTM
- Deze week in 'Terug in het Wild'
- Chaos in het ziekenhuis: 'Taakstraf'-ploeg richt complete ravage aan
- AVROTROS brengt WorldPride Canal Parade 2026 live op NPO 1
- 'Tammie zoekt een vriendje': een hoopvol portret van een trans vrouw op zoek naar de liefde
- Het verhaal achter de beroemdste sekstape uit de jaren negentig: 'Pam & Tommy' op Play Fictie
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief'
Kijktip van de dag

De nieuwe sauna van nonkel Frans is een succes: Stavros helpt, Nieke krijgt de winst en Franske geniet stiekem van masseuse Sue Ling. Alles loopt op rolletjes, tot Jef besluit dat hij ook wel een massage wil.
'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.



































