NOS zoekt nieuwe stem voor 'Met het Oog op Morgen'

'Buiten is het twaalf graden, binnen zit...'; het is een gevleugeld zinnetje geworden. Het komt uit een van de meest iconische begintunes van de Nederlandse radio, die van NOS 'Met het Oog op Morgen'.
Al sinds het begin, in 1976, wordt de tune ingesproken door Hans Hogendoorn. In februari doet hij dat voor het laatst. Zijn opvolger wordt gezocht via een publiekswedstrijd, waaraan iedereen mee kan doen.
Vanaf vrijdag 5 januari – op de kop af 48 jaar na de eerste uitzending – kan iedereen via de speciale online opnamestudio (op www.nos.nl/destem) de intro van het Oog inspreken. Een vakjury onder leiding van Oog- en NOS Journaalpresentator Rob Trip kiest vervolgens de winnaar, die op zaterdag 10 februari in een speciale uitzending vanuit Amsterdam bekend wordt gemaakt. De andere juryleden zijn 'Nieuws&Co'-presentator en NOS-stemcoach Fleur Wallenburg, plaatsvervangend hoofdredacteur van NOS Nieuws Bart Leferink en Fernando Halman, de stem van NPO Zapp, dj en stemacteur.
Juryvoorzitter Rob Trip: 'Eigenlijk is Hans Hogendoorn onvervangbaar. Zijn geluid is in wezen dat van een aloude dorpsomroeper, dat vind je niet meer.' Hij is heel benieuwd naar de stemmen die binnen gaan komen. De jury zoekt in ieder geval geen kopie van Hans; het moet een eigen geluid zijn. Wel moet de nieuwe stem net zo goed passen bij het tijdstip, het tempo en het timbre van het programma – dat dagelijks in het uur voor middernacht op NPO Radio 1 terugkijkt op de dag en vooruitkijkt naar morgen.
Hans Hogendoorn
De stem van Hans Hogendoorn (76) was te horen in bijna 17.000 uitzendingen van 'NOS Met Het Oog Op Morgen'. Sinds het allereerste Oog, van 5 januari 1976, sprak Hans Hogendoorn de begintune en jingles in. Hij vindt het jammer dat zijn stem uit het programma verdwijnt; hij heeft er 48 jaar met hart en ziel aan meegewerkt. 'Toch is het beter om nu al een opvolger te zoeken en niet te wachten op het moment dat ik dit niet meer kan doen.'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 3, 4, 5 en 6 april 2026
- Marlijn Weerdenburg volgt Martine van Os op bij 'We zijn er Bijna!'
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Van scams tot orgasmes: ze zeggen dat alles te onderzoeken valt in het nieuwe seizoen van 'Ze Zeggen Dat'
- Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'So You Think You Can Dance'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Vlaamse catch-scene
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- D-day in Kessel en Wielsbeke: wie valt af in 'Huis Gemaakt'?
- Aanranding Den Haag en rellen Breda in 'Opsporing Verzocht'
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz
Kijktip van de dag

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.
'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.



































