NOS zoekt nieuwe stem voor 'Met het Oog op Morgen'

zaterdag 6 januari 2024

'Buiten is het twaalf graden, binnen zit...'; het is een gevleugeld zinnetje geworden. Het komt uit een van de meest iconische begintunes van de Nederlandse radio, die van NOS 'Met het Oog op Morgen'.

Al sinds het begin, in 1976, wordt de tune ingesproken door Hans Hogendoorn. In februari doet hij dat voor het laatst. Zijn opvolger wordt gezocht via een publiekswedstrijd, waaraan iedereen mee kan doen.


Vanaf vrijdag 5 januari – op de kop af 48 jaar na de eerste uitzending – kan iedereen via de speciale online opnamestudio (op www.nos.nl/destem) de intro van het Oog inspreken. Een vakjury onder leiding van Oog- en NOS Journaalpresentator Rob Trip kiest vervolgens de winnaar, die op zaterdag 10 februari in een speciale uitzending vanuit Amsterdam bekend wordt gemaakt. De andere juryleden zijn 'Nieuws&Co'-presentator en NOS-stemcoach Fleur Wallenburg, plaatsvervangend hoofdredacteur van NOS Nieuws Bart Leferink en Fernando Halman, de stem van NPO Zapp, dj en stemacteur.

Juryvoorzitter Rob Trip: 'Eigenlijk is Hans Hogendoorn onvervangbaar. Zijn geluid is in wezen dat van een aloude dorpsomroeper, dat vind je niet meer.' Hij is heel benieuwd naar de stemmen die binnen gaan komen. De jury zoekt in ieder geval geen kopie van Hans; het moet een eigen geluid zijn. Wel moet de nieuwe stem net zo goed passen bij het tijdstip, het tempo en het timbre van het programma – dat dagelijks in het uur voor middernacht op NPO Radio 1 terugkijkt op de dag en vooruitkijkt naar morgen.

Hans Hogendoorn
De stem van Hans Hogendoorn (76) was te horen in bijna 17.000 uitzendingen van 'NOS Met Het Oog Op Morgen'. Sinds het allereerste Oog, van 5 januari 1976, sprak Hans Hogendoorn de begintune en jingles in. Hij vindt het jammer dat zijn stem uit het programma verdwijnt; hij heeft er 48 jaar met hart en ziel aan meegewerkt. 'Toch is het beter om nu al een opvolger te zoeken en niet te wachten op het moment dat ik dit niet meer kan doen.'


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.

'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Luik Bastenaken Luik
    18:20
    Sporza: 10 miles Antwerpen
  • 13:35
    Lentebeelden
    16:20
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:20
    Columbo
    16:50
    The Floor
  • 14:15
    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
    16:25
    Ik Vertrek
  • 13:05
    Geen uitzending
    15:35
    Bad Neighbours
  • 15:20
    Baywatch Hawaii
    17:10
    Police Interceptors
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:40
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 14:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    16:30
    De Container Cup
  • 15:10
    CSI: Miami
    16:55
    Criminal Minds
  • 15:20
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Daredevil
  • 15:20
    Masterchef USA
    17:35
    Komen Eten
  • 14:45
    Killer Couples
    15:40
    Fear Thy Neighbour
  • 14:55
    Fleet TV
    15:29
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:06
    Zo doe je het!
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:20
    Becoming Meewis
    16:00
    Meat Timon
  • 14:40
    Midsomer Murders
    15:40
    The Chelsea Detective
  • 14:30
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 14:45
    Bij Van Boven thuis, in Ierland
    15:25
    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
  • 15:00
    Home Sweet Rome!
    15:30
    Peperbollen en het geheim van de diepzee