NOS zoekt nieuwe stem voor 'Met het Oog op Morgen'

zaterdag 6 januari 2024

'Buiten is het twaalf graden, binnen zit...'; het is een gevleugeld zinnetje geworden. Het komt uit een van de meest iconische begintunes van de Nederlandse radio, die van NOS 'Met het Oog op Morgen'.

Al sinds het begin, in 1976, wordt de tune ingesproken door Hans Hogendoorn. In februari doet hij dat voor het laatst. Zijn opvolger wordt gezocht via een publiekswedstrijd, waaraan iedereen mee kan doen.


Vanaf vrijdag 5 januari – op de kop af 48 jaar na de eerste uitzending – kan iedereen via de speciale online opnamestudio (op www.nos.nl/destem) de intro van het Oog inspreken. Een vakjury onder leiding van Oog- en NOS Journaalpresentator Rob Trip kiest vervolgens de winnaar, die op zaterdag 10 februari in een speciale uitzending vanuit Amsterdam bekend wordt gemaakt. De andere juryleden zijn 'Nieuws&Co'-presentator en NOS-stemcoach Fleur Wallenburg, plaatsvervangend hoofdredacteur van NOS Nieuws Bart Leferink en Fernando Halman, de stem van NPO Zapp, dj en stemacteur.

Juryvoorzitter Rob Trip: 'Eigenlijk is Hans Hogendoorn onvervangbaar. Zijn geluid is in wezen dat van een aloude dorpsomroeper, dat vind je niet meer.' Hij is heel benieuwd naar de stemmen die binnen gaan komen. De jury zoekt in ieder geval geen kopie van Hans; het moet een eigen geluid zijn. Wel moet de nieuwe stem net zo goed passen bij het tijdstip, het tempo en het timbre van het programma – dat dagelijks in het uur voor middernacht op NPO Radio 1 terugkijkt op de dag en vooruitkijkt naar morgen.

Hans Hogendoorn
De stem van Hans Hogendoorn (76) was te horen in bijna 17.000 uitzendingen van 'NOS Met Het Oog Op Morgen'. Sinds het allereerste Oog, van 5 januari 1976, sprak Hans Hogendoorn de begintune en jingles in. Hij vindt het jammer dat zijn stem uit het programma verdwijnt; hij heeft er 48 jaar met hart en ziel aan meegewerkt. 'Toch is het beter om nu al een opvolger te zoeken en niet te wachten op het moment dat ik dit niet meer kan doen.'


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Spoed 24/7
    21:45
    De repair shop
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:45
    Wetsdokters
  • 20:30
    Tracker
    21:20
    All Her Fault
  • 20:35
    Men in Black II
    22:15
    The Grey
  • 20:35
    Marauders
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 20:50
    Snowpiercer
    22:30
    ER
  • 21:00
    Patrouille Linkeroever
    21:30
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Sex and the City 2
    23:15
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    21:20
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:04
    Z-Nieuws
    21:15
    Z-Beurs
  • 20:54
    Het zelfbouwhuis
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:55
    Peppe's Toscane
  • 21:00
    Beyond Paradise
    22:05
    Vienna Blood
  • 20:35
    From
    21:40
    Prison Break
  • 20:35
    Blauw
    21:25
    Hunted VIPS
  • 20:25
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    Het dubbelleven van Marijn Kuipers
    21:25
    De geur van succes