NOS zoekt nieuwe stem voor 'Met het Oog op Morgen'

zaterdag 6 januari 2024

'Buiten is het twaalf graden, binnen zit...'; het is een gevleugeld zinnetje geworden. Het komt uit een van de meest iconische begintunes van de Nederlandse radio, die van NOS 'Met het Oog op Morgen'.

Al sinds het begin, in 1976, wordt de tune ingesproken door Hans Hogendoorn. In februari doet hij dat voor het laatst. Zijn opvolger wordt gezocht via een publiekswedstrijd, waaraan iedereen mee kan doen.


Vanaf vrijdag 5 januari – op de kop af 48 jaar na de eerste uitzending – kan iedereen via de speciale online opnamestudio (op www.nos.nl/destem) de intro van het Oog inspreken. Een vakjury onder leiding van Oog- en NOS Journaalpresentator Rob Trip kiest vervolgens de winnaar, die op zaterdag 10 februari in een speciale uitzending vanuit Amsterdam bekend wordt gemaakt. De andere juryleden zijn 'Nieuws&Co'-presentator en NOS-stemcoach Fleur Wallenburg, plaatsvervangend hoofdredacteur van NOS Nieuws Bart Leferink en Fernando Halman, de stem van NPO Zapp, dj en stemacteur.

Juryvoorzitter Rob Trip: 'Eigenlijk is Hans Hogendoorn onvervangbaar. Zijn geluid is in wezen dat van een aloude dorpsomroeper, dat vind je niet meer.' Hij is heel benieuwd naar de stemmen die binnen gaan komen. De jury zoekt in ieder geval geen kopie van Hans; het moet een eigen geluid zijn. Wel moet de nieuwe stem net zo goed passen bij het tijdstip, het tempo en het timbre van het programma – dat dagelijks in het uur voor middernacht op NPO Radio 1 terugkijkt op de dag en vooruitkijkt naar morgen.

Hans Hogendoorn
De stem van Hans Hogendoorn (76) was te horen in bijna 17.000 uitzendingen van 'NOS Met Het Oog Op Morgen'. Sinds het allereerste Oog, van 5 januari 1976, sprak Hans Hogendoorn de begintune en jingles in. Hij vindt het jammer dat zijn stem uit het programma verdwijnt; hij heeft er 48 jaar met hart en ziel aan meegewerkt. 'Toch is het beter om nu al een opvolger te zoeken en niet te wachten op het moment dat ik dit niet meer kan doen.'


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Eind jaren 70. Wanneer Patrizia Reggiani, een vrouw van eenvoudige komaf, trouwt met Maurizio Gucci, erfgenaam van het modehuis Gucci, meent ze dat haar broodje gebakken is. De jonge Maurizio interesseert zich weinig voor het familiebedrijf, maar Patrizia brandt van ambitie en gaat over lijken om haar doel te bereiken.

'House of Gucci', film uit 2021 met oa. Lady Gaga, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Sporza: volleybal
    14:20
    Villa Politica
  • 13:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 14:15
    Ellie de olifant
    14:20
    Sarah zingt
  • 14:10
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 14:15
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:10
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:25
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    Baywatch Hawaii
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:30
    De Tafel van Gert
    14:35
    Komen Eten
  • 14:00
    The Spencer Sisters
    14:45
    Matlock
  • 14:05
    The First 48
    15:00
    Seal Team
  • 14:05
    De wereld op je bord
    14:25
    Smossen Mag
  • 14:00
    Killer at the Crime Scene
    14:50
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:08
    Mijn tuin
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:00
    Chris Cooks Cymru
    14:35
    Karola's Kitchen
  • 14:10
    Grantchester
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 14:05
    NCIS
    15:00
    Below Deck
  • 14:15
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:15
    Kunststof
    15:15
    Nu te Zien!
  • 14:15
    Mike de Ridder
    14:30
    Bob de Bouwer