Non-binair trans persoon met kinderwens in '3Doc: Ryan is zwanger'

woensdag 25 mei 2022

Als je Ryan en David -allebei met volle baard- op straat tegenkomt zou je niet denken dat zij samen een biologisch kindje kunnen krijgen. En toch gaat die kinderwens wat hen betreft wél in vervulling.

Ryan (die/diens) is non-binair trans persoon en wil zwanger worden van diens partner David (hij/hem). Gedurende hun reis lopen ze tegen de mogelijkheden en beperkingen van allerlei systemen op. Zo kan Ryan bijvoorbeeld geen zwangerschapsverlof krijgen omdat die op diens werk staat geregistreerd als ‘M’, als man dus, terwijl die als ouder wel degelijk het kindje in de buik draagt. Wat als zwangerschapsverlof geen vanzelfsprekendheid is? Of je je als trans persoon continu moet verantwoorden voor je kinderwens? Wat komt Ryan tegen als die niet als moeder geregistreerd wil worden? Strijdbaar trotseren Ryan en David samen alle hobbels op de weg naar het ouderschap. Een avontuur dat aanzet tot nadenken over hoe modern en inclusief onze samenleving eigenlijk is.


De documentaire van regisseur Özgür Canel toont de kwetsbaarheid van een uitzonderlijke zwangerschap. Ryan ging jaren geleden al in transitie en diens lichaam veranderde naar diens wensen. Ondanks de hormonen bleef een zwangerschap mogelijk. Ook David had in zijn leven niet verwacht een eigen kindje op de wereld te kunnen zetten totdat Ryan in zijn leven kwam en die droom toch opeens mogelijk werd. De BNNVARA ‘3Doc: Ryan is Zwanger’ vertelt een bijzonder verhaal over de (on)mogelijkheden van onze inclusieve samenleving waar buiten de lijntjes weliswaar meer ruimte is, maar waar ook nog steeds veel onbegrip leeft.

‘3Doc: Ryan is Zwanger’ is een productie van BNNVARA.

‘3Doc: Ryan is zwanger’, donderdag 26 mei om 21.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Villa Politica
    15:30
    Sporza: Baloise Belgium Tour
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:54
    Rintje
    15:00
    Cirkelhoek
  • 14:15
    Wittekerke
    15:10
    The Good Doctor
  • 14:50
    Project Runway
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 14:40
    The Goldbergs
    15:10
    Enough
  • 14:50
    All New Traffic Cops
    16:30
    Cheers
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 14:40
    De Container Cup
    15:20
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
  • 14:40
    Happy Face
    16:40
    This Is Us
  • 14:15
    The First 48
    15:00
    Seal Team
  • 14:55
    De Zomerkeuken
    15:20
    First on Scene
  • 14:45
    Snapped
    15:25
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:44
    Hobbyklus
    15:00
    Vitamine 55
  • 14:55
    Vanavond bij ons
    15:25
    Urban Barbecue
  • 14:00
    The Puzzle Lady
    15:00
    Murdoch Mysteries
  • 14:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 14:40
    NOS Journaal
    15:55
    The Great British Bake Off
  • 14:45
    De verwondering
    15:20
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
  • 14:55
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    15:05
    Bollie & Billie