Non-binair trans persoon met kinderwens in '3Doc: Ryan is zwanger'

woensdag 25 mei 2022

Als je Ryan en David -allebei met volle baard- op straat tegenkomt zou je niet denken dat zij samen een biologisch kindje kunnen krijgen. En toch gaat die kinderwens wat hen betreft wél in vervulling.

Ryan (die/diens) is non-binair trans persoon en wil zwanger worden van diens partner David (hij/hem). Gedurende hun reis lopen ze tegen de mogelijkheden en beperkingen van allerlei systemen op. Zo kan Ryan bijvoorbeeld geen zwangerschapsverlof krijgen omdat die op diens werk staat geregistreerd als ‘M’, als man dus, terwijl die als ouder wel degelijk het kindje in de buik draagt. Wat als zwangerschapsverlof geen vanzelfsprekendheid is? Of je je als trans persoon continu moet verantwoorden voor je kinderwens? Wat komt Ryan tegen als die niet als moeder geregistreerd wil worden? Strijdbaar trotseren Ryan en David samen alle hobbels op de weg naar het ouderschap. Een avontuur dat aanzet tot nadenken over hoe modern en inclusief onze samenleving eigenlijk is.


De documentaire van regisseur Özgür Canel toont de kwetsbaarheid van een uitzonderlijke zwangerschap. Ryan ging jaren geleden al in transitie en diens lichaam veranderde naar diens wensen. Ondanks de hormonen bleef een zwangerschap mogelijk. Ook David had in zijn leven niet verwacht een eigen kindje op de wereld te kunnen zetten totdat Ryan in zijn leven kwam en die droom toch opeens mogelijk werd. De BNNVARA ‘3Doc: Ryan is Zwanger’ vertelt een bijzonder verhaal over de (on)mogelijkheden van onze inclusieve samenleving waar buiten de lijntjes weliswaar meer ruimte is, maar waar ook nog steeds veel onbegrip leeft.

‘3Doc: Ryan is Zwanger’ is een productie van BNNVARA.

‘3Doc: Ryan is zwanger’, donderdag 26 mei om 21.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    18:00
    Down The Road
  • 13:40
    Zomerbeelden
    16:45
    Roots of Life
  • 16:15
    De Marsupilami's
  • 15:30
    Q Sunset Concert
    16:25
    SOS Piet XL
  • 15:55
    Een huis vol
    16:55
    Ik Vertrek
  • 14:15
    Pitch Perfect 2
    16:25
    S.W.A.T.
  • 15:35
    Airwolf
    16:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:15
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 16:15
    Binnenstebuiten
    16:50
    'Allo 'Allo!
  • 16:10
    Friends
    16:35
    Huizenjagers
  • 15:50
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 16:15
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 16:00
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 15:35
    Snapped
    16:30
    World's Most Evil Killers
  • 16:14
    Trends Talk
    16:48
    CEO van mijn leven
  • 16:15
    De perfecte werkplaats
    18:00
    Classics 55
  • 16:10
    Open Vuur
    16:55
    BBQ Vanavond?!
  • 15:30
    The Chelsea Detective
    16:20
    Death Valley
  • 15:25
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 15:40
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    17:58
    Socutera
  • 16:00
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:25
    Vechtmeisje
    16:40
    Klaas Kan Alles Kort