Nieuwjaarsdocumentaire 'The Earring & ik' op NPO 2

Als Nederlands grootste rockband, Golden Earring, in 2021 plotseling ophoudt te bestaan, zijn hun talloze fans in shock. Gitarist George Kooymans lijdt al een tijd aan de ongeneeslijke ziekte ALS en daarom is een afscheidsconcert geven niet meer mogelijk.
Maar de Earring-fans laten het er niet bij zitten.
Onder aanvoering van journalist Yaël Vinckx wordt er een groots afscheid in Rotterdam Ahoy georganiseerd, waar bijna duizend amateurmuzikanten samen een muzikale ode brengen aan hun helden. Jong en oud doet auditie om mee te mogen spelen bij dit fanconcert. In de documentaire 'De Earring & ik', te zien op woensdag 1 januari om 20.25 uur op NPO 2 in Het Uur van de Wolf (NTR), bundelen Yaël Vinckx en regisseur Joris Postema hun krachten om de bijzondere verhalen van een aantal fans te tonen. Gewone Nederlanders voor wie de muziek van ‘de Earring’ de soundtrack van hun leven is.
Fans van het eerste uur
Zoals Herbert, een fanatieke bassist die opgroeit in dezelfde buurt als Barry Hay en een bijzondere band heeft met zowel de Earring als ALS. Hoewel hij zelf meerdere familieleden heeft verloren aan de ziekte wil hij zich niet laten testen. ‘Ik wil vrij kunnen leven en genieten van mijn kind.’ Ook zijn er de verhalen van de zussen Winy en Yvonne, bij wie de bandleden vroeger over de vloer kwamen omdat hun ouders een kleine feestzaal bestierden, waar de band repeteerde in hun begindagen. Ze voelen zich sterk verbonden met de Earring, zitten boordevol herinneringen en plagen elkaar nog steeds met het feit dat Yvonne een rolletje kreeg in de videoclip van When the Lady Smiles, terwijl Winy de catering moest doen.
Eerbetoon
Allemaal maken ze zich op voor het eenmalige fanconcert in Ahoy. Er wordt zwoegend gerepeteerd, want met bijna duizend mensen Radar Love en Twilight zone spelen is nog niet eenvoudig. Met kippenvel komen de muzikanten binnendruppelen in de enorme hal van Ahoy om met zijn allen het eerbetoon te brengen. De unieke ervaring van het samen uitvoeren van de Earring-hits geeft ze groot plezier en troost.
Met De Earring & ik maakt regisseur Joris Postema (Basmannen, Be The Fool, Stop Filming Us) een ontroerende film over de liefde voor de Earring en de verbindende kracht van muziek.
Regisseur: Joris Postema
Producent: DOXY
'Het Uur van de Wolf: De Earring & ik', woensdag 1 januari te zien om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens in het nieuwe seizoen van 'Axel Terug Naar Amerika'
- Kijkcijfers: 21, 22 en 23 augustus 2026
- Bockie gaat voor de derde keer naar het vijfde middelbaar
- AVROTROS neemt niet deel aan Eurovisie Songfestival 2027
- Ward Lemmelijn wordt nieuwe presentator van 'Love Island'
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit staat in september op de planning bij National Geographic
- Proximus presenteert: 'Best of Pukkelpop 2026'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield
Kijktip van de dag

Mathias is in alle staten wanneer de kleine Victor wordt ontvoerd. Ook voor Cédric is de schok enorm. Mathias neemt het heft in eigen handen en vraagt Véronique om te zwijgen tegen Marlies. Het komt tot een heftige confrontatie en een ijzingwekkende race tegen de klok.
'Familie', om 20.05 uur op VTM.



































