Nieuwjaarsdocumentaire 'The Earring & ik' op NPO 2

Als Nederlands grootste rockband, Golden Earring, in 2021 plotseling ophoudt te bestaan, zijn hun talloze fans in shock. Gitarist George Kooymans lijdt al een tijd aan de ongeneeslijke ziekte ALS en daarom is een afscheidsconcert geven niet meer mogelijk.
Maar de Earring-fans laten het er niet bij zitten.
Onder aanvoering van journalist Yaël Vinckx wordt er een groots afscheid in Rotterdam Ahoy georganiseerd, waar bijna duizend amateurmuzikanten samen een muzikale ode brengen aan hun helden. Jong en oud doet auditie om mee te mogen spelen bij dit fanconcert. In de documentaire 'De Earring & ik', te zien op woensdag 1 januari om 20.25 uur op NPO 2 in Het Uur van de Wolf (NTR), bundelen Yaël Vinckx en regisseur Joris Postema hun krachten om de bijzondere verhalen van een aantal fans te tonen. Gewone Nederlanders voor wie de muziek van ‘de Earring’ de soundtrack van hun leven is.
Fans van het eerste uur
Zoals Herbert, een fanatieke bassist die opgroeit in dezelfde buurt als Barry Hay en een bijzondere band heeft met zowel de Earring als ALS. Hoewel hij zelf meerdere familieleden heeft verloren aan de ziekte wil hij zich niet laten testen. ‘Ik wil vrij kunnen leven en genieten van mijn kind.’ Ook zijn er de verhalen van de zussen Winy en Yvonne, bij wie de bandleden vroeger over de vloer kwamen omdat hun ouders een kleine feestzaal bestierden, waar de band repeteerde in hun begindagen. Ze voelen zich sterk verbonden met de Earring, zitten boordevol herinneringen en plagen elkaar nog steeds met het feit dat Yvonne een rolletje kreeg in de videoclip van When the Lady Smiles, terwijl Winy de catering moest doen.
Eerbetoon
Allemaal maken ze zich op voor het eenmalige fanconcert in Ahoy. Er wordt zwoegend gerepeteerd, want met bijna duizend mensen Radar Love en Twilight zone spelen is nog niet eenvoudig. Met kippenvel komen de muzikanten binnendruppelen in de enorme hal van Ahoy om met zijn allen het eerbetoon te brengen. De unieke ervaring van het samen uitvoeren van de Earring-hits geeft ze groot plezier en troost.
Met De Earring & ik maakt regisseur Joris Postema (Basmannen, Be The Fool, Stop Filming Us) een ontroerende film over de liefde voor de Earring en de verbindende kracht van muziek.
Regisseur: Joris Postema
Producent: DOXY
'Het Uur van de Wolf: De Earring & ik', woensdag 1 januari te zien om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Iconische show 'K3 Originals: De Reünie' binnenkort op VTM GO+
- Raven van Dorst met X in paspoort reist door het Amerika van Trump in nieuw seizoen 'Nachtdieren USA'
- Reboot van 'Buffy the Vampire Slayer' geschrapt
- National Geographic viert 100 jaar Sir David Attenborough
- Britt Van Marsenille en Dieter Vanoutrive zijn terug met 'Kunnen We Overeenkomen?'
- Geen Boekenweek zonder 'Eus' Boekenclub'
- Kefah Allush ontmoet overal ter wereld sterke vrouwen in EO-serie 'De vrouwen van...'
- 'Radar' maandag over babbeltrucs, een wonderscan en de LOI
- Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië: 'Ik ga moeten spauwen'
- 'Ik wil méér!': Jury 'So You Think You Can Dance' wordt overspoeld door danstalent
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Castricum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Muziek voor iedereen: AVROTROS Klassiek in actie voor Leerorkest
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice'
Kijktip van de dag

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.
'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.



































