Nieuwjaarsdocumentaire 'The Earring & ik' op NPO 2

dinsdag 31 december 2024

Als Nederlands grootste rockband, Golden Earring, in 2021 plotseling ophoudt te bestaan, zijn hun talloze fans in shock. Gitarist George Kooymans lijdt al een tijd aan de ongeneeslijke ziekte ALS en daarom is een afscheidsconcert geven niet meer mogelijk.

Maar de Earring-fans laten het er niet bij zitten.


Onder aanvoering van journalist Yaël Vinckx wordt er een groots afscheid in Rotterdam Ahoy georganiseerd, waar bijna duizend amateurmuzikanten samen een muzikale ode brengen aan hun helden. Jong en oud doet auditie om mee te mogen spelen bij dit fanconcert. In de documentaire 'De Earring & ik', te zien op woensdag 1 januari om 20.25 uur op NPO 2 in Het Uur van de Wolf (NTR), bundelen Yaël Vinckx en regisseur Joris Postema hun krachten om de bijzondere verhalen van een aantal fans te tonen. Gewone Nederlanders voor wie de muziek van ‘de Earring’ de soundtrack van hun leven is.

Fans van het eerste uur
Zoals Herbert, een fanatieke bassist die opgroeit in dezelfde buurt als Barry Hay en een bijzondere band heeft met zowel de Earring als ALS. Hoewel hij zelf meerdere familieleden heeft verloren aan de ziekte wil hij zich niet laten testen. ‘Ik wil vrij kunnen leven en genieten van mijn kind.’ Ook zijn er de verhalen van de zussen Winy en Yvonne, bij wie de bandleden vroeger over de vloer kwamen omdat hun ouders een kleine feestzaal bestierden, waar de band repeteerde in hun begindagen. Ze voelen zich sterk verbonden met de Earring, zitten boordevol herinneringen en plagen elkaar nog steeds met het feit dat Yvonne een rolletje kreeg in de videoclip van When the Lady Smiles, terwijl Winy de catering moest doen.

Eerbetoon
Allemaal maken ze zich op voor het eenmalige fanconcert in Ahoy. Er wordt zwoegend gerepeteerd, want met bijna duizend mensen Radar Love en Twilight zone spelen is nog niet eenvoudig. Met kippenvel komen de muzikanten binnendruppelen in de enorme hal van Ahoy om met zijn allen het eerbetoon te brengen. De unieke ervaring van het samen uitvoeren van de Earring-hits geeft ze groot plezier en troost.

Met De Earring & ik maakt regisseur Joris Postema (Basmannen, Be The Fool, Stop Filming Us) een ontroerende film over de liefde voor de Earring en de verbindende kracht van muziek.

Regisseur: Joris Postema
Producent: DOXY

'Het Uur van de Wolf: De Earring & ik', woensdag 1 januari te zien om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Thuis
    20:45
    Spoed 24/7
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:00
    Familie
    20:35
    Huis Gemaakt
  • 19:00
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Tracker
  • 20:05
    How I Met Your Mother
    20:35
    Mission: Impossible
  • 19:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    Bulletproof Gangster
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    La Brea
  • 20:05
    Ramona
    20:35
    Patrouille Linkeroever
  • 20:05
    Stukken van mensen
    21:15
    Blind Gekocht
  • 19:40
    FBI: International
    20:35
    Aloha
  • 19:40
    Lost Car Rescue
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:27
    Z-Nieuws
  • 20:17
    Hallo Roger
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:00
    Beach Barbecue
    20:20
    Soep!
  • 20:10
    Hudson & Rex
    21:00
    Miss Scarlet
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Blauw
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    Radar
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Daten in het Dorp op Texel