Nieuwjaarsdocumentaire 'The Earring & ik' op NPO 2

Als Nederlands grootste rockband, Golden Earring, in 2021 plotseling ophoudt te bestaan, zijn hun talloze fans in shock. Gitarist George Kooymans lijdt al een tijd aan de ongeneeslijke ziekte ALS en daarom is een afscheidsconcert geven niet meer mogelijk.
Maar de Earring-fans laten het er niet bij zitten.
Onder aanvoering van journalist Yaël Vinckx wordt er een groots afscheid in Rotterdam Ahoy georganiseerd, waar bijna duizend amateurmuzikanten samen een muzikale ode brengen aan hun helden. Jong en oud doet auditie om mee te mogen spelen bij dit fanconcert. In de documentaire 'De Earring & ik', te zien op woensdag 1 januari om 20.25 uur op NPO 2 in Het Uur van de Wolf (NTR), bundelen Yaël Vinckx en regisseur Joris Postema hun krachten om de bijzondere verhalen van een aantal fans te tonen. Gewone Nederlanders voor wie de muziek van ‘de Earring’ de soundtrack van hun leven is.
Fans van het eerste uur
Zoals Herbert, een fanatieke bassist die opgroeit in dezelfde buurt als Barry Hay en een bijzondere band heeft met zowel de Earring als ALS. Hoewel hij zelf meerdere familieleden heeft verloren aan de ziekte wil hij zich niet laten testen. ‘Ik wil vrij kunnen leven en genieten van mijn kind.’ Ook zijn er de verhalen van de zussen Winy en Yvonne, bij wie de bandleden vroeger over de vloer kwamen omdat hun ouders een kleine feestzaal bestierden, waar de band repeteerde in hun begindagen. Ze voelen zich sterk verbonden met de Earring, zitten boordevol herinneringen en plagen elkaar nog steeds met het feit dat Yvonne een rolletje kreeg in de videoclip van When the Lady Smiles, terwijl Winy de catering moest doen.
Eerbetoon
Allemaal maken ze zich op voor het eenmalige fanconcert in Ahoy. Er wordt zwoegend gerepeteerd, want met bijna duizend mensen Radar Love en Twilight zone spelen is nog niet eenvoudig. Met kippenvel komen de muzikanten binnendruppelen in de enorme hal van Ahoy om met zijn allen het eerbetoon te brengen. De unieke ervaring van het samen uitvoeren van de Earring-hits geeft ze groot plezier en troost.
Met De Earring & ik maakt regisseur Joris Postema (Basmannen, Be The Fool, Stop Filming Us) een ontroerende film over de liefde voor de Earring en de verbindende kracht van muziek.
Regisseur: Joris Postema
Producent: DOXY
'Het Uur van de Wolf: De Earring & ik', woensdag 1 januari te zien om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames van nieuwe spannende fictiereeks 'Dochters' gestart
- Tweede seizoen 'De Grannies' van Amsterdam op tv
- ‘Fingerschnitzelgefühl’ in het derde seizoen van 'Nonkels'
- VRT geeft kunst nieuw leven: in eigen huis en in de cultuursector
- Kijkcijfers: 19, 20 en 21 juni 2026
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie'
Kijktip van de dag

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.
'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.



































