Nieuwjaarsdocumentaire 'The Earring & ik' op NPO 2

dinsdag 31 december 2024

Als Nederlands grootste rockband, Golden Earring, in 2021 plotseling ophoudt te bestaan, zijn hun talloze fans in shock. Gitarist George Kooymans lijdt al een tijd aan de ongeneeslijke ziekte ALS en daarom is een afscheidsconcert geven niet meer mogelijk.

Maar de Earring-fans laten het er niet bij zitten.


Onder aanvoering van journalist Yaël Vinckx wordt er een groots afscheid in Rotterdam Ahoy georganiseerd, waar bijna duizend amateurmuzikanten samen een muzikale ode brengen aan hun helden. Jong en oud doet auditie om mee te mogen spelen bij dit fanconcert. In de documentaire 'De Earring & ik', te zien op woensdag 1 januari om 20.25 uur op NPO 2 in Het Uur van de Wolf (NTR), bundelen Yaël Vinckx en regisseur Joris Postema hun krachten om de bijzondere verhalen van een aantal fans te tonen. Gewone Nederlanders voor wie de muziek van ‘de Earring’ de soundtrack van hun leven is.

Fans van het eerste uur
Zoals Herbert, een fanatieke bassist die opgroeit in dezelfde buurt als Barry Hay en een bijzondere band heeft met zowel de Earring als ALS. Hoewel hij zelf meerdere familieleden heeft verloren aan de ziekte wil hij zich niet laten testen. ‘Ik wil vrij kunnen leven en genieten van mijn kind.’ Ook zijn er de verhalen van de zussen Winy en Yvonne, bij wie de bandleden vroeger over de vloer kwamen omdat hun ouders een kleine feestzaal bestierden, waar de band repeteerde in hun begindagen. Ze voelen zich sterk verbonden met de Earring, zitten boordevol herinneringen en plagen elkaar nog steeds met het feit dat Yvonne een rolletje kreeg in de videoclip van When the Lady Smiles, terwijl Winy de catering moest doen.

Eerbetoon
Allemaal maken ze zich op voor het eenmalige fanconcert in Ahoy. Er wordt zwoegend gerepeteerd, want met bijna duizend mensen Radar Love en Twilight zone spelen is nog niet eenvoudig. Met kippenvel komen de muzikanten binnendruppelen in de enorme hal van Ahoy om met zijn allen het eerbetoon te brengen. De unieke ervaring van het samen uitvoeren van de Earring-hits geeft ze groot plezier en troost.

Met De Earring & ik maakt regisseur Joris Postema (Basmannen, Be The Fool, Stop Filming Us) een ontroerende film over de liefde voor de Earring en de verbindende kracht van muziek.

Regisseur: Joris Postema
Producent: DOXY

'Het Uur van de Wolf: De Earring & ik', woensdag 1 januari te zien om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Een zelfmoordaanslag op een westerse woonwijk in de Saudische hoofdstad Riyad eist de levens van meer dan 120 burgers. FBI-agent Ronald Fleury stelt een vijfkoppig team samen om naar Riyad te reizen en de aanslag te onderzoeken. Van de lokale autoriteiten krijgen ze echter maar vijf dagen om hun werk uit te voeren. Bovendien worden Fleury en zijn collega's vanaf dag één tegengewerkt en zijn hun levens voortdurend in gevaar.

'The Kingdom', film uit 2007 met oa. Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    VRT NWS laat
    01:05
    Villa Politica
  • 23:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:00
    Kassa Kassa
    05:30
    Geen uitzending
  • 00:05
    Mijn Restaurant
    07:00
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 23:40
    Border Security: Australia's Front Line
  • 00:40
    Godfather of Harlem
    06:00
    Qmusic
  • 22:35
    10.0 Earthquake
    01:05
    Geen uitzending
  • 22:10
    A Christmas Love Story
    01:35
    JOE XMAS
  • 00:30
    Zeg 'ns Aaa
  • 23:50
    De Tafel van Gert
    03:05
    Play kerst haardvuur 2025
  • 23:50
    New Girl
    01:05
    New Amsterdam
  • 00:05
    Ice Vikings
    01:20
    Cobra Kai
  • 00:10
    The Christmas Chocolatier
    01:55
    Play kerst haardvuur 2025
  • 00:10
    Coroner
    06:30
    Cold Case
  • 00:30
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:48
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:55
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    01:45
    Winterse Kost
  • 00:40
    Granite Harbour
    01:40
    Inside Man
  • 00:55
    Hudson & Rex
    06:35
    Storage Wars
  • 23:50
    Eva
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 00:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:40
    Boerderij van Dorst
    01:35
    Top 2000 Quiz