Nieuwjaarsdocumentaire 'The Earring & ik' op NPO 2

dinsdag 31 december 2024

Als Nederlands grootste rockband, Golden Earring, in 2021 plotseling ophoudt te bestaan, zijn hun talloze fans in shock. Gitarist George Kooymans lijdt al een tijd aan de ongeneeslijke ziekte ALS en daarom is een afscheidsconcert geven niet meer mogelijk.

Maar de Earring-fans laten het er niet bij zitten.


Onder aanvoering van journalist Yaël Vinckx wordt er een groots afscheid in Rotterdam Ahoy georganiseerd, waar bijna duizend amateurmuzikanten samen een muzikale ode brengen aan hun helden. Jong en oud doet auditie om mee te mogen spelen bij dit fanconcert. In de documentaire 'De Earring & ik', te zien op woensdag 1 januari om 20.25 uur op NPO 2 in Het Uur van de Wolf (NTR), bundelen Yaël Vinckx en regisseur Joris Postema hun krachten om de bijzondere verhalen van een aantal fans te tonen. Gewone Nederlanders voor wie de muziek van ‘de Earring’ de soundtrack van hun leven is.

Fans van het eerste uur
Zoals Herbert, een fanatieke bassist die opgroeit in dezelfde buurt als Barry Hay en een bijzondere band heeft met zowel de Earring als ALS. Hoewel hij zelf meerdere familieleden heeft verloren aan de ziekte wil hij zich niet laten testen. ‘Ik wil vrij kunnen leven en genieten van mijn kind.’ Ook zijn er de verhalen van de zussen Winy en Yvonne, bij wie de bandleden vroeger over de vloer kwamen omdat hun ouders een kleine feestzaal bestierden, waar de band repeteerde in hun begindagen. Ze voelen zich sterk verbonden met de Earring, zitten boordevol herinneringen en plagen elkaar nog steeds met het feit dat Yvonne een rolletje kreeg in de videoclip van When the Lady Smiles, terwijl Winy de catering moest doen.

Eerbetoon
Allemaal maken ze zich op voor het eenmalige fanconcert in Ahoy. Er wordt zwoegend gerepeteerd, want met bijna duizend mensen Radar Love en Twilight zone spelen is nog niet eenvoudig. Met kippenvel komen de muzikanten binnendruppelen in de enorme hal van Ahoy om met zijn allen het eerbetoon te brengen. De unieke ervaring van het samen uitvoeren van de Earring-hits geeft ze groot plezier en troost.

Met De Earring & ik maakt regisseur Joris Postema (Basmannen, Be The Fool, Stop Filming Us) een ontroerende film over de liefde voor de Earring en de verbindende kracht van muziek.

Regisseur: Joris Postema
Producent: DOXY

'Het Uur van de Wolf: De Earring & ik', woensdag 1 januari te zien om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:25
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    21:45
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:40
    Familie
    21:45
    I Can See Your Voice
  • 20:30
    Gladiator
    23:10
    Wolf
  • 20:40
    Fifty Shades of Grey
    22:50
    Chloe
  • 20:35
    National Security
    22:05
    Tango & Cash
  • 20:50
    Nemesis
    22:35
    ER
  • 20:35
    Coppers
    22:25
    Airwolf
  • 20:35
    Monster-in-Law
    22:40
    Lang Leve de Liefde
  • 20:35
    Elsbeth
    22:10
    CIA
  • 20:35
    Edge of Tomorrow
    22:40
    Argo
  • 20:35
    Kopen Of Slopen?
    21:45
    Billion Dollar Playground
  • 20:30
    The Body Next Door
    23:10
    Without a Trace
  • 21:01
    Z-Nieuws
    21:12
    Z-Beurs
  • 21:02
    Het perfecte terras
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Lekker Messy - Weekmenu
    21:30
    Open Vuur
  • 21:00
    Silent Witness
    23:20
    McDonald and Dodds
  • 20:35
    Scandal
    22:25
    Confessions of a Shopaholic
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:40
    Floortje naar het einde van de wereld
  • 20:30
    Mischa en de mannen die het beter weten
    21:05
    Café Kockelmann
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:05
    De slimste mens België