Nieuwe reeks 'Voor de Vorm' met ontwerpster Christien Meindertsma

zaterdag 7 november 2020

Iedere dag stappen we in de auto, drinken we koffie uit een koffiekopje en kijken we op ons horloge om te zien hoe laat het is.

Voor ons alledaagse voorwerpen die we als vanzelfsprekend gebruiken. Ontwerpster Christien Meindertsma denkt daar anders over. In de tweede reeks van het NTR-programma 'Voor de Vorm' zoekt zij uit waarom het koffiekopje, de auto, de stoel, het horloge, de gloeilamp, het bed, de kerstbal en de pump de vorm hebben die ze hebben. Door opnieuw naar deze gebruiksvoorwerpen te kijken, stuit zij op bijzondere verrassingen. Achter de oorsprong, geschiedenis en vormontwikkeling van deze voorwerpen zitten vaak verrassende, ontroerende en lang niet altijd voor de hand liggende verhalen.


Na het zien van 'Voor de Vorm' kijk je anders naar je horloge en zit je nooit meer hetzelfde op een stoel. Want wie kijkt en zoekt, vindt achter elke vorm een verhaal. Zo komt Christien er achter dat zonder de schipper op zee, het polshorloge nooit was uitgevonden. Pumps met hoge hakken werden eerder gedragen door mannen dan door vrouwen. En we sliepen vroeger rechtop omdat we geloofden dat we anders zouden overlijden in onze slaap. Ook was de eerste ‘kerstbal’ helemaal geen bal: de eerste kerstbomen in de negentiende eeuw werden versierd met fruit en noten. Het was vroeger gebruikelijk om je koffie te drinken van het schoteltje in plaats van uit een kopje. En er is niets zo moeilijk als het ontwerpen van een stoel.

Ook kijkt Christien bij elk voorwerp naar de toekomst. Is het uitontwikkeld of staan er nog vernieuwingen op stapel?

Afleveringen:

8 november - Koffiekopje
15 november - Auto
22 november - Stoel
29 november - Horloge
6 december - Gloeilamp
13 december - Bed
20 december - Kerstbal
27 december - Pump

Producent: De Haaien

'Voor de Vorm', vanaf 8 november elke zondag om 22.50 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

Cynthia vliegt vol enthousiasme naar New York met vriendin Nora Gharib, terwijl hoofdstewardess Katrien een vlucht naar Lourdes begeleidt met veel rolstoelgebruikers. Axelle vliegt intussen mee naar Barcelona, waar een koppel hun zestigjarig huwelijk viert.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Mysteriejagers
    08:10
    Kapot gaan
  • 21:25
    Ufo's boven België
  • 21:00
    Geen uitzending
    07:00
    Sam & Julia
  • 20:40
    Welkom Aan Boord
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 20:35
    UEFA Champions League
    02:45
    Geen uitzending
  • 20:35
    Fool's Gold
  • 20:35
    The Siege
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Yellowjackets
    09:30
    Geen uitzending
  • 21:25
    The X-Files
    06:00
    Joe
  • 21:15
    Dealen Met Coke
    13:00
    De Tafel van Gert
  • 20:35
    Sully
    06:55
    Friends
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    11:55
    See
  • 20:35
    The Sky Is The Limit All Stars
    12:50
    Body Shockers
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:16
    Z-Beurs
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:17
    Hobbyklus
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 21:00
    Bon Appetit
    12:35
    Toasted!
  • 21:00
    Blue Lights
    06:55
    Ghosts
  • 20:35
    Hudson & Rex
    12:45
    Storage Wars
  • 20:35
    De reünie
    13:00
    NOS Journaal
  • 20:25
    Echo's van Sobibor
  • 21:10
    Sterk
    13:00
    Saïd & Anna