Nieuwe reeks 'Voor de Vorm' met ontwerpster Christien Meindertsma

zaterdag 7 november 2020

Iedere dag stappen we in de auto, drinken we koffie uit een koffiekopje en kijken we op ons horloge om te zien hoe laat het is.

Voor ons alledaagse voorwerpen die we als vanzelfsprekend gebruiken. Ontwerpster Christien Meindertsma denkt daar anders over. In de tweede reeks van het NTR-programma 'Voor de Vorm' zoekt zij uit waarom het koffiekopje, de auto, de stoel, het horloge, de gloeilamp, het bed, de kerstbal en de pump de vorm hebben die ze hebben. Door opnieuw naar deze gebruiksvoorwerpen te kijken, stuit zij op bijzondere verrassingen. Achter de oorsprong, geschiedenis en vormontwikkeling van deze voorwerpen zitten vaak verrassende, ontroerende en lang niet altijd voor de hand liggende verhalen.


Na het zien van 'Voor de Vorm' kijk je anders naar je horloge en zit je nooit meer hetzelfde op een stoel. Want wie kijkt en zoekt, vindt achter elke vorm een verhaal. Zo komt Christien er achter dat zonder de schipper op zee, het polshorloge nooit was uitgevonden. Pumps met hoge hakken werden eerder gedragen door mannen dan door vrouwen. En we sliepen vroeger rechtop omdat we geloofden dat we anders zouden overlijden in onze slaap. Ook was de eerste ‘kerstbal’ helemaal geen bal: de eerste kerstbomen in de negentiende eeuw werden versierd met fruit en noten. Het was vroeger gebruikelijk om je koffie te drinken van het schoteltje in plaats van uit een kopje. En er is niets zo moeilijk als het ontwerpen van een stoel.

Ook kijkt Christien bij elk voorwerp naar de toekomst. Is het uitontwikkeld of staan er nog vernieuwingen op stapel?

Afleveringen:

8 november - Koffiekopje
15 november - Auto
22 november - Stoel
29 november - Horloge
6 december - Gloeilamp
13 december - Bed
20 december - Kerstbal
27 december - Pump

Producent: De Haaien

'Voor de Vorm', vanaf 8 november elke zondag om 22.50 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Sophie en Daan ontmoeten Fenna en Quinten. Al acht jaar vormen ze een koppel, maar ze schipperen nog steeds tussen vier verschillende plekken: het appartement van haar papa, het huis van haar mama, dat van haar stiefvader en het huis van Quintens ouders. Vooral Fenna voelt zich daardoor nergens écht thuis, en daar willen ze nu verandering in brengen. Hun droom? Een (half)open bebouwing in Bonheiden, met minstens drie slaapkamers, gelegen in een rustige straat.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:05
    Ninja Express
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 06:10
    Timbalo
    05:40
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:00
    Murder in a Small Town
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:55
    This Is Us
    02:05
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:25
    Blood & Treasure
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:30
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:20
    FBI
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:07
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:00
    De Gezonde Goesting
    02:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:00
    Ms Fisher's Modern Murder Mysteries
  • 06:00
    Grey's Anatomy
  • 06:10
    MAX Geheugentrainer
    02:25
    NOS Journaal Laat
  • 04:30
    Nieuwsuur
    08:05
    Vroege Vogels
  • 06:10
    Nijntje & Vriendjes
    02:00
    First Dates