Nieuwe reeks 'Voor de Vorm' met ontwerpster Christien Meindertsma

zaterdag 7 november 2020

Iedere dag stappen we in de auto, drinken we koffie uit een koffiekopje en kijken we op ons horloge om te zien hoe laat het is.

Voor ons alledaagse voorwerpen die we als vanzelfsprekend gebruiken. Ontwerpster Christien Meindertsma denkt daar anders over. In de tweede reeks van het NTR-programma 'Voor de Vorm' zoekt zij uit waarom het koffiekopje, de auto, de stoel, het horloge, de gloeilamp, het bed, de kerstbal en de pump de vorm hebben die ze hebben. Door opnieuw naar deze gebruiksvoorwerpen te kijken, stuit zij op bijzondere verrassingen. Achter de oorsprong, geschiedenis en vormontwikkeling van deze voorwerpen zitten vaak verrassende, ontroerende en lang niet altijd voor de hand liggende verhalen.


Na het zien van 'Voor de Vorm' kijk je anders naar je horloge en zit je nooit meer hetzelfde op een stoel. Want wie kijkt en zoekt, vindt achter elke vorm een verhaal. Zo komt Christien er achter dat zonder de schipper op zee, het polshorloge nooit was uitgevonden. Pumps met hoge hakken werden eerder gedragen door mannen dan door vrouwen. En we sliepen vroeger rechtop omdat we geloofden dat we anders zouden overlijden in onze slaap. Ook was de eerste ‘kerstbal’ helemaal geen bal: de eerste kerstbomen in de negentiende eeuw werden versierd met fruit en noten. Het was vroeger gebruikelijk om je koffie te drinken van het schoteltje in plaats van uit een kopje. En er is niets zo moeilijk als het ontwerpen van een stoel.

Ook kijkt Christien bij elk voorwerp naar de toekomst. Is het uitontwikkeld of staan er nog vernieuwingen op stapel?

Afleveringen:

8 november - Koffiekopje
15 november - Auto
22 november - Stoel
29 november - Horloge
6 december - Gloeilamp
13 december - Bed
20 december - Kerstbal
27 december - Pump

Producent: De Haaien

'Voor de Vorm', vanaf 8 november elke zondag om 22.50 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Drie weken geleden gaven de koppels elkaar het jawoord. Nu ze samenwonen, leren ze elkaar steeds beter kennen, zowel in positieve als soms in wat negatievere zin. Frances komt langs met de trouwfoto's. Bij wie hangen er al gevoelens in de lucht?

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:05
    Scotland: The New Wild
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 19:20
    The Athena
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:00
    VTM Nieuws
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 19:00
    Home and Away
    03:00
    Geen uitzending
  • 19:05
    The Simpsons
    11:50
    Geen uitzending
  • 18:40
    All New Traffic Cops
    07:00
    Willy
  • 19:05
    Debbie Macomber's Joyful Mrs. Miracle
  • 19:25
    Drie mannen onder een dak
    06:00
    Joe
  • 19:05
    Huizenjagers
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 18:50
    Coroner
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    Storage Wars
    06:40
    Evil
  • 18:45
    Puppy Love for Christmas
    13:20
    A Dance in the Snow
  • 18:40
    Cold Justice
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:18
    Hobbyklus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:05
    De Eregast
    06:50
    Guillaume's Paris
  • 19:00
    Death in Paradise
    08:05
    Midsomer Murders
  • 18:45
    First Dates Australia
    13:05
    Storage Wars
  • 19:05
    Eva
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    09:30
    Zentijd
  • 19:25
    Onderweg naar liefde
    13:00
    Kindertijd