Nieuwe reeks 'Voor de Vorm' met ontwerpster Christien Meindertsma

zaterdag 7 november 2020

Iedere dag stappen we in de auto, drinken we koffie uit een koffiekopje en kijken we op ons horloge om te zien hoe laat het is.

Voor ons alledaagse voorwerpen die we als vanzelfsprekend gebruiken. Ontwerpster Christien Meindertsma denkt daar anders over. In de tweede reeks van het NTR-programma 'Voor de Vorm' zoekt zij uit waarom het koffiekopje, de auto, de stoel, het horloge, de gloeilamp, het bed, de kerstbal en de pump de vorm hebben die ze hebben. Door opnieuw naar deze gebruiksvoorwerpen te kijken, stuit zij op bijzondere verrassingen. Achter de oorsprong, geschiedenis en vormontwikkeling van deze voorwerpen zitten vaak verrassende, ontroerende en lang niet altijd voor de hand liggende verhalen.


Na het zien van 'Voor de Vorm' kijk je anders naar je horloge en zit je nooit meer hetzelfde op een stoel. Want wie kijkt en zoekt, vindt achter elke vorm een verhaal. Zo komt Christien er achter dat zonder de schipper op zee, het polshorloge nooit was uitgevonden. Pumps met hoge hakken werden eerder gedragen door mannen dan door vrouwen. En we sliepen vroeger rechtop omdat we geloofden dat we anders zouden overlijden in onze slaap. Ook was de eerste ‘kerstbal’ helemaal geen bal: de eerste kerstbomen in de negentiende eeuw werden versierd met fruit en noten. Het was vroeger gebruikelijk om je koffie te drinken van het schoteltje in plaats van uit een kopje. En er is niets zo moeilijk als het ontwerpen van een stoel.

Ook kijkt Christien bij elk voorwerp naar de toekomst. Is het uitontwikkeld of staan er nog vernieuwingen op stapel?

Afleveringen:

8 november - Koffiekopje
15 november - Auto
22 november - Stoel
29 november - Horloge
6 december - Gloeilamp
13 december - Bed
20 december - Kerstbal
27 december - Pump

Producent: De Haaien

'Voor de Vorm', vanaf 8 november elke zondag om 22.50 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:40
    Het weer
  • 18:25
    The Brokenwood Mysteries
    20:00
    VRT NWS Update
  • 18:50
    De Hoppers
    19:05
    Stresskippen
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:00
    Het leukste van 45 Jaar Bananasplit
    19:05
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 18:25
    The Boss Baby: Family Business
    20:30
    The Karate Kid
  • 18:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:50
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 18:40
    'Allo 'Allo!
  • 18:15
    Huizenjagers
    20:00
    Kijken en Kijken Kijken
  • 18:30
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 18:55
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 18:45
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 18:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:02
    CEO van mijn leven
    19:31
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 18:52
    Simple diy
    19:09
    Hobbyklus
  • 18:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    19:15
    De Garde van Gert
  • 18:10
    Miss Scarlet
    20:00
    Silent Witness
  • 18:10
    White Collar
    19:05
    Nine Perfect Strangers
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Bij ons op de Hondenacademie
  • 19:00
    Kassa
    19:55
    Blauw Bloed
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Bommetje!