Nieuwe reeks 'Voor de Vorm' met ontwerpster Christien Meindertsma

zaterdag 7 november 2020

Iedere dag stappen we in de auto, drinken we koffie uit een koffiekopje en kijken we op ons horloge om te zien hoe laat het is.

Voor ons alledaagse voorwerpen die we als vanzelfsprekend gebruiken. Ontwerpster Christien Meindertsma denkt daar anders over. In de tweede reeks van het NTR-programma 'Voor de Vorm' zoekt zij uit waarom het koffiekopje, de auto, de stoel, het horloge, de gloeilamp, het bed, de kerstbal en de pump de vorm hebben die ze hebben. Door opnieuw naar deze gebruiksvoorwerpen te kijken, stuit zij op bijzondere verrassingen. Achter de oorsprong, geschiedenis en vormontwikkeling van deze voorwerpen zitten vaak verrassende, ontroerende en lang niet altijd voor de hand liggende verhalen.


Na het zien van 'Voor de Vorm' kijk je anders naar je horloge en zit je nooit meer hetzelfde op een stoel. Want wie kijkt en zoekt, vindt achter elke vorm een verhaal. Zo komt Christien er achter dat zonder de schipper op zee, het polshorloge nooit was uitgevonden. Pumps met hoge hakken werden eerder gedragen door mannen dan door vrouwen. En we sliepen vroeger rechtop omdat we geloofden dat we anders zouden overlijden in onze slaap. Ook was de eerste ‘kerstbal’ helemaal geen bal: de eerste kerstbomen in de negentiende eeuw werden versierd met fruit en noten. Het was vroeger gebruikelijk om je koffie te drinken van het schoteltje in plaats van uit een kopje. En er is niets zo moeilijk als het ontwerpen van een stoel.

Ook kijkt Christien bij elk voorwerp naar de toekomst. Is het uitontwikkeld of staan er nog vernieuwingen op stapel?

Afleveringen:

8 november - Koffiekopje
15 november - Auto
22 november - Stoel
29 november - Horloge
6 december - Gloeilamp
13 december - Bed
20 december - Kerstbal
27 december - Pump

Producent: De Haaien

'Voor de Vorm', vanaf 8 november elke zondag om 22.50 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'VRT Zomerhit' (VRT)

Vanavond stellen de volgende vijf kanshebbers zich voor: Berre met 'Yesterday, Today, Tomorrow', Bart Kaëll met 'Zot verliefd', Bas Serra met 'All Because of You', Laura Tesoro met 'Plastic Paradise' en Niels Destadsbader met 'Vuur en vlam'. En ook deze artiesten maken hun opwachting op het podium: Das Pop, de Gebroeders Ko, Samson & Marie, LUNA en Becky Hill.

'Zomerhit', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    VRT Zomerhit
    21:55
    Eigen kweek
  • 19:30
    Pukkelpop live
    01:00
    Het weer
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:30
    Eenmaal Andermaal
    21:55
    The Equalizer
  • 20:30
    The Kill Room
    22:25
    The Brothers Grimsby
  • 20:25
    The Greatest Showman
    22:25
    Escape Room
  • 20:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 20:35
    24
    00:40
    Departure
  • 20:40
    Chez Bompa Lawijt
    23:15
    Tegen de Sterren Op
  • 20:30
    Blind Gekocht NL
    22:00
    Kopen Of Slopen?
  • 20:20
    NCIS
    23:10
    Criminal Minds
  • 20:25
    Aquaman
    23:05
    The Jurassic Games
  • 20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
    22:35
    Virgin Island
  • 20:30
    Britain's Killer Teens
  • 20:34
    Trends Talk
    21:08
    CEO van mijn leven
  • 20:56
    Het perfecte terras
    22:00
    Classics 55
  • 20:40
    Open Vuur
    21:30
    Becoming Meewis
  • 21:00
    Luther
    22:05
    Blue Lights
  • 20:00
    Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
    21:55
    A Murder at the End of the World
  • 20:30
    Dit was het nieuws
    21:20
    Paul & Vrienden 2025
  • 20:25
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
    21:15
    Prinsengrachtconcert 2026
  • 20:35
    Lowlands 2026 Live Stream NPO3
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal