Nieuwe reeks van 'Jouw Stad, Ons Dorp' op NPO 2

Ook in het tweede seizoen van de zesdelige NTR-serie 'Jouw Stad, Ons Dorp' ruilen echte stedelingen en honkvaste dorpsbewoners van huis en haard.
In de nieuwe reeks van 'Jouw Stad, Ons Dorp' volgen we wederom hoe men het ervaart om van huis en haard te wisselen. Zo zien we onder andere hoe de voormalige Mrs. Netherlands Universe zich redt in een Gronings studentenhuis, hoe de zelfvoorzienende Erik uit Ppauw het leven in Haarlem ervaart en hoe een vader en zoon uit het Zeeuwse Biervliet in het leven van de Rotterdamse glamour babes stappen.
Hoe ga je als stadsmens om met de rust, ruimte en sociale controle op het platteland en hoe ervaar je als dorpeling de drukte, smeltkroes van nationaliteiten, maar ook het grote aanbod van winkels, restaurants en cultuur die de grote stad te bieden heeft? Twaalf gezinnen/koppels nemen in zes afleveringen de proef op de som om uit te vinden of zij gelukkiger zijn tussen het stadse beton of op het beloofde platteland.
In de eerste aflevering van de nieuwe reeks ruilt insectenkenner Bert uit Dronrijp samen met zijn gezin met de Amsterdamse nachtvlinders Ricardo en Maryo. Ze wisselen één week lang van leven en leren meer over zichzelf en de ander dan ze ooit konden bedenken.
Bert is een heuse natuurkenner en weet alles over wat groeit en bloeit. Maar dan ruilt hij met zijn vrouw en dochter van woonplek met levenskunstenaars Ricardo en Maryo en moet zich storten in de drukte en het lawaai van onze hoofdstad.
Weten de Friezen het uit te houden in de stad die in alles een tegenpool is van wat ze gewend zijn? En hoe ervaren Ricardo en Maryo het dorpsleven?
In deze aflevering is het laatste televisieoptreden van Aart Staartjes te zien, als de bekendste inwoner van Dronrijp
'Jouw Stad, Ons Dorp', woensdag 22 april om 21.30 uur op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































