Nieuwe podcast 'De Laatste Dagen Van… Janis Joplin'

Met haar rauwe stemgeluid, flamboyante verschijning en intense optredens verlegde Janis Joplin de grenzen voor vrouwen in de popmuziek. Ze was de oermoeder van de rockzangeressen en maakte een stormachtige carričre door.
Janis stierf op 4 oktober 1970 op 27-jarige leeftijd aan een overdosis heroïne in een hotelkamer in Hollywood. De legendarische zangeres staat centraal in het vijfde seizoen van de AVROTROS- en NPO Luister-podcast 'De Laatste Dagen Van…'. Podcastmakers Wibo Dijksma en Anne Hurenkamp duiken in haar turbulente leven en tragische laatste dagen.
Tijdens hun roadtrip dwars door de Verenigde Staten spreken Wibo en Anne o.a. met Michael en Laura Joplin (Janis’ broer en zus), haar bandleden en anderen die Janis van dichtbij meemaakten. In Port Arthur (Texas) staan ze op de drempel van haar jeugdhuis. Via San Francisco leidt hun trip naar Monterey, waar Janis haar grote doorbraak beleeft. In de Sunset Sound Studio in Hollywood bespreken Wibo en Anne de opnamen van het album ‘Pearl’, waaraan Janis werkt tot de dag voor haar dood. Ook reconstrueren ze de laatste avond van Janis’ leven, op de plekken waar haar laatste voetstappen staan. 'Dichter bij Janis kunnen wij én de luisteraars niet komen', stellen de makers.
Als lid van de legendarische Club van 27 hoort Janis Joplin voor eeuwig thuis tussen andere grote sterren die op dezelfde leeftijd stierven: niet alleen haar tijdgenoten Brian Jones (Rolling Stones), Jimi Hendrix en Jim Morrison, maar ook recentere artiesten als Kurt Cobain en Amy Winehouse. Maar eigenlijk is Janis Joplin een klasse apart: een fenomenale zangeres die met haar rauwe stemgeluid haar nummers in de hitlijsten zingt. Mede door haar optredens op grote festivals als Monterey en Woodstock vestigt Janis zich tussen de grootste namen in de popmuziek. Maar wat weten we écht van Janis Joplin? Wie is deze intelligente, artistieke en vrijgevochten vrouw?
'De Laatste Dagen Van… Janis Joplin' is een zeer persoonlijk en ontroerend muzikaal portret. Een portret dat zoveel meer laat zien dan de Janis Joplin die we allemaal kennen of… dénken te kennen.
Over 'De Laatste Dagen Van…'
In de AVROTROS-podcastserie 'De Laatste Dagen Van…' worden de laatste dagen van beroemde popsterren gereconstrueerd. Aan de hand van archiefmateriaal, interviews en uiteraard muziek vertellen de makers intrigerende verhalen rond het leven en vooral de dood van diverse popiconen. In eerdere seizoenen stonden John Lennon, Freddie Mercury, Marvin Gaye en George Michael centraal.
'De Laatste Dagen Van… Janis Joplin', vanaf maandag 21 oktober in zijn geheel te beluisteren via de NPO Luister app. Via alle bekende podcast-apps verschijnt de serie op 21 oktober (deel 1 en 2), 28 oktober (deel 3 en 4) en 4 november (deel 5 en 6).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BN'ers nemen mantelzorg over in MAX-programma 'Zorg uit Handen'
- Nieuwe bakkers, nieuwe uitdagingen: ‘Heel Holland Bakt’ start aan veertiende seizoen
- 'Diabolical: The Epstein Files' nieuw te zien op HBO Max
- Kijk vanaf zondag de beklijvende historische dramareeks 'Breendonk' op VRT 1
- Docureeks 'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas
- Dit zie je in november op Disney Channel en Disney Jr.
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Beegderheide
- Jurre reist voor '3 Op Reis' door Ijsland
- Yves Berendse, Davina Michelle, Nick Schilder en Waylon zingen met onbekend talent in 'Sing With Me'
- Zeezieke Timon Verbeeck krijgt het zwaar te verduren in 'Over De Oceaan'
- Justin Timberlake bovenaan jubileumlijst 'THX To You Top 1000': dit zijn de tien populairste nummers uit 25 jaar Qmusic
- Erik de Zwart ontvangt Top 4000 Ere-Icoon uit handen van dochters
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Amsterdam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabčl Usher
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van 'Beauty and the Geek' op Prime Video -
'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas -
Kijk een nieuw seizoen van 'De Wereld van Plopsa' bij VTM -
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander'
Kijktip van de dag

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.
'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.




































