Nieuwe MAX-podcast door Mieke van der Weij 'Dor Hout' nu te beluisteren

Vanaf nu zijn de eerste twee afleveringen van de zesdelige MAX/NPO Radio 1-podcast 'Dor Hout' te beluisteren. In de podcast spreekt presentator Mieke van der Weij mensen die, om verschillende redenen, tot 'de risicogroep' behoren.
Samen blikken ze terug op hun coronajaar, maar kijken ze ook vooruit. In aflevering 1 en 2 spreekt Mieke met zangeres Mira Thompson en rechter Frank Wieland. 'Dor Hout' is te beluisteren op NPO Luister, Spotify, MAXVandaag.nl, NPORadio1.nl en alle andere bekende streamingsdiensten.
In maart 2020 wordt de ernst van de coronasituatie steeds duidelijker. Middels persconferenties worden de eerste maatregelen aangekondigd. Er zijn vrijheidsbeperkingen voor iedereen. In het jaar dat volgt deinen we van de ene naar de andere golf, volgen we ontelbaar veel persconferenties en wassen we onze handen vaak en grondig. Alles op anderhalve meter.
Maar met het aantal besmettingen stijgt ook de kritiek. Want waar doen 'we' het voor? En voor wie? Is de economie niet belangrijker dan de kwetsbare groep die we beschermen? Het lijkt alsof we ons hebben opgesplitst in twee groepen, waarvan één risicogroep. In de podcast 'Dor Hout' gaat Mieke van der Weij in gesprek mét de mensen óver wie we het toen hadden. Samen blikken ze terug op het afgelopen jaar, maar kijken ze ook vooruit.
Aflevering 1
Mieke van der Weij spreekt de 28-jarige Mira Thompson. Mira is zangeres, activist en feminist. Door een ernstige lichamelijke beperking zit ze al haar hele leven in een rolstoel. Door corona wordt haar vrijheid nóg meer beperkt. Mira heeft vooral moeite met de manier waarop mensen zich ten opzichte van haar en haar beperking opstellen. Inspirationporn noemt ze dat. Inspiratieporno.
Aflevering 2
In de tweede aflevering horen we rechter in ruste Frank Wieland (71). Na de Holleeder-zaak ging hij verplicht met pensioen, maar inmiddels is hij weer aan het werk om de door corona opgedane achterstand in de rechtspraak weg te werken. Terwijl Frank daarvoor door corona nog op de IC terechtkwam. Met Frank spreekt Mieke over leven na het werk en hoe belangrijk we werk eigenlijk vinden.
'Dor Hout', vanaf woensdag 16 juni
Presentatie: Mieke van der Weij
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht laat het tempo los in 'De Columbus'
- 'Chérie': unieke docu over volksheld en charmezanger Eddy Wally
- Aida Macpherson versterkt het team van 'Karrewiet'
- Kijkcijfers: donderdag 5 februari 2026
- Nieuw seizoen van 'Boomer' met 'familie Van Looveren' op VRT 1
- Minister Eelco Heinen bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Ortál Vriend is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Radio-dj’s Tom & Joe terug met eigen show op Qmusic
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Qmusic stuurt fans naar de allereerste show van Harry Styles in de ArenA
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.
'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.



































