Nieuwe documentaire bij MAX: 'Gewond Maar Niet Verslagen'

De documentaire 'Gewond Maar Niet Verslagen' volgt vier (ex-)militairen in aanloop naar de Invictus Games die in april in Den Haag worden gehouden.
We volgen ze zowel in hun privéleven als tijdens het sporten. De Invictus Games is een internationaal sportevenement voor fysiek en mentaal gewonde veteranen en militairen. De spelen worden dit jaar voor het eerst in Nederland georganiseerd.
De intensieve weg die de vier deelnemers afleggen om Nederland tijdens de spelen te vertegenwoordigen staat centraal. Welke persoonlijke doelen willen zij bereiken, welke rol speelt sport in hun fysieke en mentale herstel? En welk offer hebben zij als militair gebracht? Bij de Invictus Games staan deze persoonlijke doelen centraal, de kracht van sport wordt gebruikt om herstel te stimuleren en revalidatie te ondersteunen. De Invictus Games vinden plaats in het Zuiderpark in Den Haag, van zaterdag 16 tot vrijdag 22 april.
Jeffrey Vroegop
Jeffrey Vroegop is tweeëndertig jaar en komt uit Purmerend. Tijdens zijn eerste missie in Afghanistan (2009) ging het mis: het voertuig waarin hij zat reed op een bermbom en Jeffrey raakte gewond aan zijn benen en – zo bleek later - ook aan zijn hoofd. Hij heeft niet-aangeboren hersenletsel en cognitieve beperkingen.
Krystal van Dinter
Krystal van Dinter is zevenendertig jaar en komt uit Eindhoven. Op haar zeventiende gaat ze aan de slag bij Defensie en ze voelt zich militair in hart en nieren. Haar eerste missie is naar Bosnië en in 2007 gaat ze op uitzending naar Afghanistan (ISAF3). Door de vele beschietingen en aanslagen, heeft Krystal veel leed gezien. Bij een aanslag komt een collega om het leven en een paar dagen later krijgt ze een aanval van hyperventilatie. Pas later wordt de diagnose complexe PTSS gesteld.
Eric Hartwich
Eric Hartwich is achtenveertig jaar en woont in Eindhoven. Eric was jong (net achttien) toen hij bij Defensie kwam werken. Hij heeft tijdens zijn loopbaan bij de Koninklijke Landmacht veel NATO-missies gedraaid. Doordat hij als monteur vaak onderweg was, heeft hij heel veel zien gebeuren en veel angstige momenten meegemaakt. Met name alle incidenten met kinderen hebben hem erg aangegrepen. Toen in 2014 zijn oudste zoon omkwam bij een ongeluk, kwamen de symptomen van PTSS ten volle naar voren.
Jiry Struyk
Jiry Struyck is veertig jaar en komt uit Apeldoorn. Van 2000 tot 2010 werkte Jiry bij de Koninklijke Landmacht. Na het voltooien van de opleiding tot onderofficier aan de KMS, werd hij uitgezonden naar voormalig Joegoslavië, waar hij deel uitmaakte van de vredesmissie SFOR14. In de zomer van 2007 en de winter van 2008/2009 deed Jiry mee aan de wederopbouwmissies in Afghanistan. In 2012 werd bij hem PTSS vastgesteld.
'Gewond Maar Niet Verslagen', zondag 17 april om 18.10 uur bij MAX op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 17, 18 en 19 april 2026
- VRT Checkweken voeren strijd op tegen desinformatie
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- 'Je Zal Het Maar Hebben Special' over Sheneeva en Chenelva
- Día de muertos met Julius Persoone in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Driedelige special volgt siamese tweeling Sheneeva en Chenelva op weg naar zelfstandigheid
- VRT Canvas brengt documentaire 'Dennis Tyfus - Eindelijk op canvas'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































