Nieuwe BOOS-aflevering over sponsoren van WK 2022 in Qatar

Vrijdag 21 mei komt de Youtube-serie BOOS van Tim Hofman met een aflevering over de sponsoren van het WK 2022 in Qatar. Via de hashtag #Bloedsponsor vraagt BOOS het publiek om Adidas, Coca-Cola, McDonald's en Budweiser - allemaal grote sponsoren van FIFA en/of het WK in Qatar - in te laten zien dat stellingname over de mensenrechtenschendingen tijdens de voorbereidingen van het WK 2022 noodzakelijk is.
Eerder besteedde het team van BOOS naar aanleiding van een mail van een kijker al een aflevering aan de rol en bereidheid van Nederlandse influencers, managements en agencies om de negatieve berichtgeving over de werkomstandigheden in Qatar uit de weg te gaan. Tijdens een onderzoek waarin het team zich voordeed als een PR bureau boden zij verschillende partijen deals aan waarin werd gevraagd het land Qatar positief te promoten, in ruil voor een geheel vergoede reis naar het WK. Wegblijven van negatieve uitlatingen over het land, het WK en de erbarmelijke werkomstandigheden waren hierin een voorwaarde van de samenwerking. Meerdere personen gingen akkoord met deze voorwaarde.
Sponsoren
In navolging hierop werd team BOOS door een andere kijker gewezen op een andere, tot op heden nog onderbelichte kant van het WK in Qatar: de sponsoren. Het team bezoekt verschillende geldschieters die zich niet of nauwelijks hebben uitgelaten of verantwoord voor de misstanden in het land. Al snel blijkt dat deze bedrijven niet bereid zijn om in te gaan op hun verantwoordelijkheid in deze kwestie. Opvallend, aangezien zij zich allen op hun eigen website wél nadrukkelijk uitlaten als een instantie met een hoog verantwoordelijkheidsgevoel als het aankomt op bijvoorbeeld de gezondheid van hun eigen werknemers, hun afkeer tegen mensenrechtenschendingen en hun vastberadenheid als organisatie dit tegen te gaan.
Reactie blijft uit
Hoewel Adidas, Coca-Cola, McDonald's en Budweiser niet direct verantwoordelijk zijn voor de misstanden in Qatar dragen ze er vanuit hun rol als geldschieters onmiskenbaar aan bij. De resolute stellingname van deze bedrijven in hun eigen communicatie als het gaat om mensenrechtenschendingen staat haaks op de onwil om pers hierover te woord te staan. Daarom roepen wij het publiek op om onder de hashtag #bloedsponsor deze bedrijven om een reactie te vragen.
BOOS is t/m 21 mei elke vrijdag om 16.00 uur te bekijken op YouTube. Vanaf 27 mei keert het programma weer terug naar de donderdag om 16.00 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nederland houdt deur naar Songfestival 2027 nog open
- Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
- VRT 1 komt met opvallende nieuwe realityreeks 'De goldies': vijf 65-plussers vieren het leven
- Kijk 'Botched Homes' vanaf woensdag op HGTV
- Jurre Geluk volgt jonge nierpatiënten in 'Mag ik jouw Nier?’
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Meditation Island, gevreesde beeptest en valse noten in 'Bockie Gaat Naar School'
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden
Kijktip van de dag

Terwijl de studenten nog moeten bekomen van het afscheid van Barbara, maakt de nieuwe kotmadam haar intrede al. Farzad overtuigt iedereen om een dag mee te vasten, Maxim toont zijn kwetsbare kant en de studenten krijgen hun punten.
'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.



































