Nieuwe AVROTROS-podcast 'Poplegendes In De Polder'

maandag 27 mei 2024

Het is begin juni van dit jaar precies zestig jaar geleden dat The Beatles hun legendarische bezoek aan Nederland brachten. Het was het vlammende startschot van de moderne popcultuur in ons land.

Dit beroemde bezoek is minutieus gereconstrueerd in 'Poplegendes In De Polder', een nieuwe AVROTROS- en NPO Luister-podcast over de Nederlandse avonturen van grote internationale muziekhelden. Want wat gebeurde er allemaal tijdens die hectische dagen in juni 1964?


Beatles-kenners en podcastmakers Jan-Cees ter Brugge, Michiel Tjepkema en Wibo Dijksma (bekend van de podcast 'De Laatste Dagen Van…)' spreken met ooggetuigen en duiken de archieven in voor een unieke reconstructie van dit beroemde bezoek van John, Paul, George en… Jimmie (Ringo is helaas ziek). Welke bekende Nederlanders waren er bij? Hebben The Beatles nou wel of niet de Amsterdamse Wallen bezocht en welke bijzondere verhalen zijn er te vertellen over de rondvaart door de grachten en de optredens in Blokker?

Al vóór 1964 in Nederland
Het bezoek in 1964 is niet de eerste keer dat The Beatles ons land aandoen. Wat doet de groep in de periode 1960-1962 in Oosterbeek, Arnhem en Oldenzaal? Verder ontdekten de makers een onbekend interview met presentator Willem Duys, waarin hij vertelt dat hij The Beatles al in 1963 kreeg aangeboden voor zijn Grand Gala Du Disque. Maar: hij wees ze af… 'De grootste flop uit mijn carrière'. Ook doet de podcast uit de doeken waarom Radio Veronica destijds veel geld verloor aan de Blokker-optredens, terwijl de organisatoren van de concerten de kassen van Stichting Blokker juist goed wisten te spekken.

Verder wordt er stilgestaan bij de solo-bezoekjes van de vier Beatles aan ons land. De Bed-In van John Lennon en Yoko Ono in het Amsterdamse Hilton-hotel is bijna net zo legendarisch als het 1964-bezoek, maar de andere drie Beatles zijn ook regelmatig in Nederland te vinden. Met name Ringo Starr bezoekt Nederland vaak en volgens ‘de verhalen’ koopt hij in de jaren 70 zelfs een pand aan de Amsterdamse grachten. Welk huis dat is en of hij er in die tijd ook daadwerkelijk woonde, is nooit precies uitgezocht. Tot nu.

'Poplegendes In De Polder: The Beatles'
Vanaf vandaag in zijn geheel te beluisteren via NPO Luister, nporadio5.nl/podcasts en wekelijks met twee nieuwe afleveringen via alle andere podcast-kanalen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Het Huis
    21:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    21:10
    Terzake
  • 21:00
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 20:30
    Familie
    21:05
    Ze Zeggen Dat
  • 20:30
    Alle Remmen Los!
    22:00
    Only Joling
  • 20:30
    After We Collided
    22:20
    The Irrational
  • 20:35
    Get Carter
    22:20
    VTM Docu: The Idaho Murders: Trial by TikTok
  • 20:50
    The Couple Next Door
    22:30
    ER
  • 20:35
    Rupel
    22:20
    Airwolf
  • 20:35
    Komen Eten
    21:30
    Kamp Jeroom
  • 20:35
    Happy Face
    22:35
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:02
    Z-Nieuws
    21:13
    Z-Beurs
  • 20:58
    De Branche-Expert
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:05
    Foodies & The City
  • 21:00
    Hope Street
    22:00
    Foyle's War
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:30
    White Collar
  • 18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    21:10
    NOS WK Avond
  • 20:30
    Kijken met Caspers
    21:10
    Nu te Zien!
  • 20:40
    De slimste mens België
    21:50
    Who's that girl