Nieuwe AVROTROS-podcast 'Poplegendes In De Polder'

Het is begin juni van dit jaar precies zestig jaar geleden dat The Beatles hun legendarische bezoek aan Nederland brachten. Het was het vlammende startschot van de moderne popcultuur in ons land.
Dit beroemde bezoek is minutieus gereconstrueerd in 'Poplegendes In De Polder', een nieuwe AVROTROS- en NPO Luister-podcast over de Nederlandse avonturen van grote internationale muziekhelden. Want wat gebeurde er allemaal tijdens die hectische dagen in juni 1964?
Beatles-kenners en podcastmakers Jan-Cees ter Brugge, Michiel Tjepkema en Wibo Dijksma (bekend van de podcast 'De Laatste Dagen Van…)' spreken met ooggetuigen en duiken de archieven in voor een unieke reconstructie van dit beroemde bezoek van John, Paul, George en… Jimmie (Ringo is helaas ziek). Welke bekende Nederlanders waren er bij? Hebben The Beatles nou wel of niet de Amsterdamse Wallen bezocht en welke bijzondere verhalen zijn er te vertellen over de rondvaart door de grachten en de optredens in Blokker?
Al vóór 1964 in Nederland
Het bezoek in 1964 is niet de eerste keer dat The Beatles ons land aandoen. Wat doet de groep in de periode 1960-1962 in Oosterbeek, Arnhem en Oldenzaal? Verder ontdekten de makers een onbekend interview met presentator Willem Duys, waarin hij vertelt dat hij The Beatles al in 1963 kreeg aangeboden voor zijn Grand Gala Du Disque. Maar: hij wees ze af… 'De grootste flop uit mijn carrière'. Ook doet de podcast uit de doeken waarom Radio Veronica destijds veel geld verloor aan de Blokker-optredens, terwijl de organisatoren van de concerten de kassen van Stichting Blokker juist goed wisten te spekken.
Verder wordt er stilgestaan bij de solo-bezoekjes van de vier Beatles aan ons land. De Bed-In van John Lennon en Yoko Ono in het Amsterdamse Hilton-hotel is bijna net zo legendarisch als het 1964-bezoek, maar de andere drie Beatles zijn ook regelmatig in Nederland te vinden. Met name Ringo Starr bezoekt Nederland vaak en volgens ‘de verhalen’ koopt hij in de jaren 70 zelfs een pand aan de Amsterdamse grachten. Welk huis dat is en of hij er in die tijd ook daadwerkelijk woonde, is nooit precies uitgezocht. Tot nu.
'Poplegendes In De Polder: The Beatles'
Vanaf vandaag in zijn geheel te beluisteren via NPO Luister, nporadio5.nl/podcasts en wekelijks met twee nieuwe afleveringen via alle andere podcast-kanalen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht haalt uit naar productie en VTM na diskwalificatie in 'De Verraders': 'Er zijn heel veel fouten gemaakt'
- Kijkcijfers: donderdag 3 september 2026
- VRT grijpt in na politieke rel: Ketnetband geschrapt op N-VA-familiedag
- Commissariaat ziet geen toekomst meer voor Ongehoord Nederland
- 'Breendonk' is geselecteerd voor Film Fest Gent
- Marc Coucke over doodsbedreiging na investering in Knokse strandbar in 'Happy Hour'
- 'Een man die mij gaat uitleggen hoe het is om te baren?': act in Got Talent is voer voor discussie tussen Soundos en Marc-Marie
- Wietze Snaak is terug op RTL met 'Snaakse Streken'
- Jade Mintjens fileert de opmerkelijke evolutie van de 'Ge zijt van...'-Facebookgroepen
- 'Meldpunt Actueel' over gebrek aan regels tegen hitte in verpleeghuizen en seniorenwoningen
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
- Nieuwe ochtendshow van Qmusic heet 'Hey Mattie!'
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school'
Kijktip van de dag

Eerste auditieshow waarin de meest uiteenlopende acts uit Vlaanderen en Nederland staan te popelen om hun talent te tonen. Cul de Bas zoekt de limiet met een adembenemende circusact. Lisanne verbaast met kracht en lenigheid. Race Fernando zet de zaal in beweging met pure energie. Mini Mate Move droomt groot en straalt zelfvertrouwen uit. Wie steelt uiteindelijk ieders hart en maakt de meeste indruk?
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































