Nieuwe afleveringen VPRO jeugdserie 'Koplopers'

Hoe ziet het leven van de toekomstige iconen eruit, op weg naar de top? Het VPRO-jeugdprogramma 'Koplopers' volgt jonge hoogvliegers in verschillende disciplines die de hemel bestormen.
Een portrettenserie die een ongefilterde blik achter de schermen van rijzende sterren geeft. Met kindmodel Joeke Rovers, motorcrosser Kay de Wolf en e-sporter Levi de Weerd.
15 mei – Koplopers x Joeke
Joeke Rovers is pas negen en vliegt nu al door Europa voor haar modellenwerk. Ze prijkt op billboards, werkt voor grote modemerken en duikt op in de Nederlandse Vogue. Ondertussen gaat ze ook gewoon naar school in Puttershoek en speelt ze graag met haar vriendinnetjes, broertjes en zusje. Hoe combineer je dat allemaal met elkaar, als je ook nog zo jong bent?
'Koplopers' volgt Joeke onderweg naar een shoot in het buitenland en geeft in deze aflevering een kijkje in het leven van een aanstormend model, die ook gewoon nog kind is.
22 mei – Koplopers x Kay
Ronkende motoren, overal modder en elk weekend in een ander land: Kay de Wolf maakt zijn debuut als jongste motorcrosser in de op een na hoogste wereldklasse: de MX2. Motorcross is zijn leven, het is alles wat hij doet en kent sinds hij klein was. Dat leven bestaat uit trainen, reizen en wedstrijden in het weekend. Dat is niet zonder risico: het gevaar van een ernstige blessure ligt met elke sprong en bocht op de loer. Ondertussen zijn alle ogen op hem gericht. Gaat het hem lukken om te gaan met de druk en te eindigen in de wereldtop in zijn debuutjaar?
'Koplopers' volgt hem tijdens een van zijn laatste en beslissende wedstrijden in Italië, de GP in Lombardije, en laat zien wat er nodig voor is om deze sport op wereldniveau uit te oefenen.
29 mei – Koplopers x Levi
Levi de Weerd is een van de beste FIFA e-sporters ter wereld. Hij doet mee aan een internationaal FIFA- toernooi in Londen, waar veel geld op het spel staat. Op zijn 15e werd hij gescout door Team Gullit: een e-sports academy waar jonge FIFA-spelers worden klaargestoomd voor een internationale carrière. Levi doet mee met de wereldtop, maar dat vraag ook nogal wat: veel trainen, veel focus, keuzes maken, tussendoor huiswerk maken en discipline tonen. Want waar zijn vrienden zich verheugen op een examenreis, is Levi vooral aan het trainen.
Hoe ga je om met de druk van buitenaf, je team en van jezelf, als alleen het beste goed genoeg is? Wat betekent het voor je leven, om zo’n carrière te hebben op je zeventiende? 'Koplopers' geeft een ongefilterd kijkje in het leven van een professionele e-sporter.
Over de makers
Kim Faber (Koplopers x Joeke)
Kim Faber (31) studeerde in 2014 af aan de HKU met de documentaire Ik laat je gaan, een film over het zelfbeschikkingsrecht van psychiatrisch patiënten. Ik laat je gaan werd uitgezonden door de Human en op vele festivals vertoond waaronder het IDFA, ZagrebDox en AFI Docs Washington. Na haar deelname aan de Kids & Docs workshop in 2018 heeft Kim meerdere jeugddocumentaires gemaakt o.a. voor de serie 'Nog een week' (VPRO) die werd verkozen tot de beste Nederlande non-fictie serie op Cinekid 2019.
Niek Hannewijk (Koplopers x Kay)
Niek Hannewijk is regisseur, editor en cameraman. Na jaren voor verschillende programma’s bij BNNVARA te hebben gewerkt, is hij in 2018 met twee andere regisseurs een eigen productiehuis begonnen: Nozem Films. Naast de 'Koplopers' over Tommy, een jonge DJ, maakte Nozem Films ook 'De Geknipte Gast' (BNNVARA) en de documentaire 'Ik rouw van jou' (BNNVARA).
Cassandra Offenberg (Koplopers x Levi)
Cassandra Offenberg studeerde in 2016 als regisseur af aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Met haar afstudeerfilm Het Jonge Sprookje won zij de Wildcard van het Nederlands Filmfonds. In 2019 maakte zij na haar deelname aan de Kids & Docs workshop de jeugddocumentaire 'Champ' (Hazazah Pictures/NTR). Champ draaide op meerdere nationale en internationale festivals. In 2021 maakte zij de documentaire 'Short Trip' die werd geselecteerd voor de Gouden Kalf competitie. Met de VPRO maakte Cassandra een 'Koplopers' over Stefania, het Nederlandse talent dat uitkwam voor Griekenland tijdens het Eurovisie Songfestival en een 'Koplopers' over Lindsay, het 17 jarige kunstschaatstalent die zich in de aflevering voorbereidt op de Olympische spelen.
'Koplopers'
'Koplopers' is een portrettenserie van VPRO Jeugd over aanstormende talenten, de Lieke Martens en Ronnie Flexen van de toekomst, gemaakt door jonge regisseurs. Een ongefilterde en intieme blik in de levens van jonge, rijzende sterren, die laat zien hoe de weg naar roem er écht uitziet.
'Koplopers', vanaf zondag 15 mei om 15.00 uur bij de VPRO, op het YouTube-kanaal van NPO Zapp.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'We konden het niet droog houden': Hyndi en Valentin duiken letterlijk het huwelijk in
- Familiegeheimen en onverwachte onthullingen in tweede seizoen van 'Zussen'
- NPO verzoekt minister intrekking voorlopige erkenning ON!
- Berget Lewis, Kris Kross Amsterdam en Numidia in vakjury Nationale Finale Junior Songfestival 2026
- Omroep MAX zet pensioen een week lang op de agenda
- Woensdag in 'Kristel': Sekswerk
- Dit zie je in maandag 'Opsporing Verzocht'
- De bom barst tussen Léandro en Fauve in 'Kotmadam Sarafian'
- Dit zie je dinsdag in 'De Noodcentrale'
- Documentaire over Eva Cassidy in 'Het Uur van de Wolf'
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
Multimedia SPOTLIGHT
-
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited'
Kijktip van de dag

De derde maand op kot begint heftig. Fauve en Léandro hebben knallende ruzie. Bij Maxim loopt het beter en hij leert iemand kennen. Eléa heeft als enige al examens, terwijl Stefan een film maakt. De griep is in het land en doet ook op kot de ronde.
'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.



































