Nieuwe aflevering van 'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Nationaal Militair Museum Soest

dinsdag 6 oktober 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Nationaal Militair Museum Soest getaxeerd. Expert Martijn Akkerman taxeert een broche van Bert Nienhuis.

De broche is een typisch voorbeeld van de Hollandse Jugendstil. In deze Nieuwe Stijl vond je in Holland geen vloeiende lijnen zoals in de gelijktijdige Franse Art Nouveau, maar juist dit soort strakke lijnen. Er is een identiek exemplaar van deze broche in het Rijksmuseum in Amsterdam.


Verder taxeert Willem de Winter een schilderij van ezels op het strand, gemaakt door Isaac Israëls. Isaac Israëls was een wonderkind, hij schilderde al op zijn twaalfde prachtige werken, maar hij voelde een zware druk op zijn schouders vanwege zijn beroemde en door zijn tijdgenoten zeer geliefde vader Josef Israëls.

Expert Tom Angevaren taxeert een kapiteinskist. Hij heeft wel vaker dergelijke kisten gezien, maar nog nooit bij Tussen Kunst en Kitsch. Het is een kapiteinskist uit de VOC tijd. De kist ging mee op het schip en werd in de kapiteinskamer vastgezet met pennen aan de zijkanten op het schip, opdat het met het de deinen van de zee niet heen en weer werd geslingerd. In deze kist zaten de belangrijke documenten zoals contracten en brieven, maar er was ook een geheim vakje voor bijvoorbeeld gouden munten van de kapitein

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 7 oktober om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Love Island VIPS' (Videoland)

Tien bekende Nederlandse en Vlaamse singles trekken de Love Island Villa in. Na de eerste flirts en het vormen van de koppels zorgt een plottwist voor spanning. Een onthullend spel, de eerste kus en een mysterieuze Bombshell zorgen voor vuurwerk.

'Love Island VIPS', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Switch
  • 19:15
    De ideale wereld
    20:00
    VRT NWS Terzake
  • 19:20
    Spellbound
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:10
    Home and Away
    19:40
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 19:15
    The Simpsons
    19:45
    The Big Bang Theory
  • 18:45
    Police Interceptors
    20:35
    Hudson Hawk
  • 19:00
    Christmas at the Plaza
    20:35
    #Xmas
  • 19:10
    De keuken van Sofie
    19:25
    Wat nu weer?
  • 19:00
    Kamp Jeroom
    20:00
    De Tafel van Tine
  • 18:45
    FBI: Most Wanted
    19:40
    NCIS: Hawaii
  • 19:05
    Storage Wars
    19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:10
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    19:40
    Het Roer Om
  • 19:20
    Snapped
    20:30
    24 Hours in Police Custody
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:11
    De Branche-Expert
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 18:50
    Het Weekmenu
    19:30
    KLAAR IN 20 minuten
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 18:45
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Chucky
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Per Seconde Wijzer
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates