Nieuwe aflevering van 'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Nationaal Militair Museum Soest

dinsdag 6 oktober 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Nationaal Militair Museum Soest getaxeerd. Expert Martijn Akkerman taxeert een broche van Bert Nienhuis.

De broche is een typisch voorbeeld van de Hollandse Jugendstil. In deze Nieuwe Stijl vond je in Holland geen vloeiende lijnen zoals in de gelijktijdige Franse Art Nouveau, maar juist dit soort strakke lijnen. Er is een identiek exemplaar van deze broche in het Rijksmuseum in Amsterdam.


Verder taxeert Willem de Winter een schilderij van ezels op het strand, gemaakt door Isaac Israëls. Isaac Israëls was een wonderkind, hij schilderde al op zijn twaalfde prachtige werken, maar hij voelde een zware druk op zijn schouders vanwege zijn beroemde en door zijn tijdgenoten zeer geliefde vader Josef Israëls.

Expert Tom Angevaren taxeert een kapiteinskist. Hij heeft wel vaker dergelijke kisten gezien, maar nog nooit bij Tussen Kunst en Kitsch. Het is een kapiteinskist uit de VOC tijd. De kist ging mee op het schip en werd in de kapiteinskamer vastgezet met pennen aan de zijkanten op het schip, opdat het met het de deinen van de zee niet heen en weer werd geslingerd. In deze kist zaten de belangrijke documenten zoals contracten en brieven, maar er was ook een geheim vakje voor bijvoorbeeld gouden munten van de kapitein

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 7 oktober om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:00
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    01:00
    VRT NWS laat
  • 23:25
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    The Good Doctor
    02:00
    Geen uitzending
  • 23:45
    Blind getrouwd: Australië
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:35
    How I Met Your Mother
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:20
    Oogappels
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:25
    Fire Country
    01:15
    This Is Us
  • 00:15
    Highway Thru Hell
    01:15
    Pawn Stars
  • 00:55
    First on Scene
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:20
    FBI: International
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:49
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    01:05
    Kan ik het ook?
  • 00:30
    Vanavond bij ons
    01:00
    Loïc: Zot van Koken
  • 00:40
    Scott & Bailey
    01:25
    Lynley
  • 00:40
    Scrubs
    01:05
    American Housewife
  • 22:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    01:00
    NOS WK Avond
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:55
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:45
    De pufclub
    01:40
    EenVandaag