Nieuwe aflevering van 'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Nationaal Militair Museum Soest

dinsdag 6 oktober 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Nationaal Militair Museum Soest getaxeerd. Expert Martijn Akkerman taxeert een broche van Bert Nienhuis.

De broche is een typisch voorbeeld van de Hollandse Jugendstil. In deze Nieuwe Stijl vond je in Holland geen vloeiende lijnen zoals in de gelijktijdige Franse Art Nouveau, maar juist dit soort strakke lijnen. Er is een identiek exemplaar van deze broche in het Rijksmuseum in Amsterdam.


Verder taxeert Willem de Winter een schilderij van ezels op het strand, gemaakt door Isaac Israëls. Isaac Israëls was een wonderkind, hij schilderde al op zijn twaalfde prachtige werken, maar hij voelde een zware druk op zijn schouders vanwege zijn beroemde en door zijn tijdgenoten zeer geliefde vader Josef Israëls.

Expert Tom Angevaren taxeert een kapiteinskist. Hij heeft wel vaker dergelijke kisten gezien, maar nog nooit bij Tussen Kunst en Kitsch. Het is een kapiteinskist uit de VOC tijd. De kist ging mee op het schip en werd in de kapiteinskamer vastgezet met pennen aan de zijkanten op het schip, opdat het met het de deinen van de zee niet heen en weer werd geslingerd. In deze kist zaten de belangrijke documenten zoals contracten en brieven, maar er was ook een geheim vakje voor bijvoorbeeld gouden munten van de kapitein

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 7 oktober om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 22:20
    Triads - The Chinese Mafia Conquering the World
    23:22
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 22:20
    Telefacts Zomer
    23:20
    Chicago Fire
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    00:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 20:35
    Bridget Jones's Baby
  • 20:35
    The Devil's Own
  • 21:40
    Condor
    22:35
    ER
  • 21:30
    Zuidflank
    22:25
    Airwolf
  • 22:15
    Blind Gekocht
    23:45
    Kopen Of Slopen?
  • 21:30
    SkyMed
    22:30
    Friends
  • 22:20
    Leverage: Redemption
    23:20
    Blue Bloods
  • 21:45
    Komen Eten
    22:35
    Huizenjagers
  • 22:05
    Without a Trace
    23:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:12
    Z-Beurs
    22:25
    Trends Doc
  • 22:09
    Het appartement
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 22:10
    The Hardacres
    23:05
    Wild Cherry
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    22:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:40
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    De Joodse Wereld
  • 20:35
    Marokkaanse bruiloft
    22:35
    3 op Reis: De reis van je leven