Nieuwe aflevering van 'Tussen Kunst en Kitsch' vanuit Nationaal Militair Museum Soest

dinsdag 6 oktober 2020

Deze uitzending van 'Tussen Kunst en Kitsch' wordt er vanuit Nationaal Militair Museum Soest getaxeerd. Expert Martijn Akkerman taxeert een broche van Bert Nienhuis.

De broche is een typisch voorbeeld van de Hollandse Jugendstil. In deze Nieuwe Stijl vond je in Holland geen vloeiende lijnen zoals in de gelijktijdige Franse Art Nouveau, maar juist dit soort strakke lijnen. Er is een identiek exemplaar van deze broche in het Rijksmuseum in Amsterdam.


Verder taxeert Willem de Winter een schilderij van ezels op het strand, gemaakt door Isaac Israëls. Isaac Israëls was een wonderkind, hij schilderde al op zijn twaalfde prachtige werken, maar hij voelde een zware druk op zijn schouders vanwege zijn beroemde en door zijn tijdgenoten zeer geliefde vader Josef Israëls.

Expert Tom Angevaren taxeert een kapiteinskist. Hij heeft wel vaker dergelijke kisten gezien, maar nog nooit bij Tussen Kunst en Kitsch. Het is een kapiteinskist uit de VOC tijd. De kist ging mee op het schip en werd in de kapiteinskamer vastgezet met pennen aan de zijkanten op het schip, opdat het met het de deinen van de zee niet heen en weer werd geslingerd. In deze kist zaten de belangrijke documenten zoals contracten en brieven, maar er was ook een geheim vakje voor bijvoorbeeld gouden munten van de kapitein

'Tussen Kunst en Kitsch', woensdag 7 oktober om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

Vijf ambitieuze duo's zetten alles op alles voor hun droom van een eigen restaurant. Indra en Marco botsen meteen, terwijl Kelly en Zeno harde kritiek krijgen. Elroy en Gaetano willen uitpakken met finesse en passie. Wie maakt de sterkste eerste indruk?

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Herfstbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 11:15
    De Afspraak
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:45
    Casper en Emma
    11:55
    Samson en Marie
  • 11:50
    Familie
    12:25
    Florentina
  • 11:35
    MasterChef Australië
    12:40
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:00
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:05
    Caught on Dashcam
  • 11:20
    Sleigh Bells Ring
    12:55
    Christmas Scavenger Hunt
  • 09:55
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:15
    Huizenjagers
    12:05
    De Tafel van Gert
  • 11:40
    FBI: Most Wanted
    12:35
    NCIS
  • 11:50
    The Neighborhood
    12:45
    Storage Wars
  • 11:40
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    12:15
    Het Roer Om
  • 11:50
    Hailey Dean Mysteries: Death on Duty
    13:20
    Accident, Suicide, or Murder
  • 09:22
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 11:39
    De Branche-Expert
    12:00
    Brasserie 55
  • 11:50
    Meat Timon
    12:25
    Foodies & The City
  • 11:10
    Death in Paradise
    12:10
    Father Brown
  • 11:40
    Below Deck Down Under
    12:30
    Scandal
  • 11:15
    Tijd voor Max
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:20
    BinnensteBuiten
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:50
    Raad eens hoeveel ik van je hou
    12:00
    Liselotte